پیروزی نوبرانه تیم ملی والیبال مقابل یانکی‌ها؛ طلسم بالاخره شکست

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال مقابل تیم آمریکا به پیروزی رسید.

به گزارش مشرق، تیم ملی والیبال کشورمان در نخستین بازی خود از هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال امروز چهارشنبه ۳۰ خرداد از ساعت ۱۴:۳۰ مقابل تیم والیبال آمریکا به میدان رفت.

هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ به میزبانی ترکیه و برزیل برگزار شد و تیم ملی والیبال ایران در هر چهار دیدارش شکست خورد. هفته دوم نیز به میزبانی ژاپن و کانادا برگزار شد که در این هفته نیز نه تنها ملی پوشان کشورمان با چهار شکست دیگر رنگ پیروزی را به خود ندیدن بلکه با شوک تغییر سرمربی تیم نیز مواجه شدند. فدراسیون والیبال پس از باخت‌های پی در پی تیم ملی موتا پائز را از سرمربیگری تیم ملی والیبال کشورمان برکنار و پیمان اکبری را جایگزین وی کرد.

اسامی بازیکنان تیم ملی والیبال ایران:

میلاد عبادی پور، محمدرضا حضرت‌پور، پوریا حسین خانزاده، مبین نصری و مرتضی شریفی، مهدی جلوه، علیرضا فراهانی مصلح‌آبادی و محمد ولی‌زاده، محمدطاهر وادی و عرشیا به‌نژاد، امین اسماعیل‌نژاد و محمد بربست، آرمان صالحی و میثم صالحی

سرمربی تیم ملی والیبال ایران: پیمان اکبری

ست اول؛ ۲۸ بر ۲۶ به سود آمریکا

در ست نخست اولین امتیاز به تیم ایران رسید؛ در ادامه رقابت دو تیم نزدیک به هم دنبال شد اما این آمریکا بود که موفق شد فاصله خود را بهتر کند با ۳ امتیاز بیشتر از ایران پیش بیفتد. در حالی که آمریکایی‌ها ۳ بر ۲ برنده زمین بودند سرمربی آمریکا درخواست ویدئو چک داد که با جواب ویدئو چک یک امتیاز دیگر برای حریف به ثبت رسید. در حالی که آمریکایی‌ها با عملکرد خوب به امتیاز ۹ رسیده بودند پیمان اکبری درخواست وقت استراحت کرد تا ضمن توصیه به شاگردانش، از افزایش امتیاز تیم جلوگیری کند. در ادامه تیم آمریکا نمایش بهتری داشت و ۱۲ بر ۹ از ایران پیش افتاد.

شاگردان پیمان اکبری کم کم به بازی برگشتند و اختلاف امتیاز را با حریف کم کردند. سرویس آمریکایی‌ها بیرون رفت تا هر دو تیم در امتیاز ۱۷ برابر شوند. در ادامه بازی پایاپای پیش رفت اما دوباره این آمریکایی‌ها بودند که بهتر ظاهر شدند و ۲۱ بر ۱۹ از ایران پیش افتادند. هر دو تیم در امتیاز ۲۱ به تساوی رسیدند. در لحظات پایانی بازی به صورت پایاپای پیش می‌رفت و هر دو تیم در امتیاز ۲۴ برابر بودند. در نهایت این تیم آمریکا بود که ست نخست را با نتیجه ۲۸ بر ۲۶ با موفقیت پشت سرگذاشت.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران

اولین امتیاز این ست به اسم آمریکا ضرب شد. در یک رفت و برگشت دیدنی آمریکا ۳ امتیازی شد. هر دو تیم در امتیاز ۶ به تساوی رسیدند. بازی در میانه‌های ست دوم پایاپای پیش می‌رفت تا همچنان حساسیت این ست بیشتر شود. سرویس‌های خوب ایران در زمین آمریکا نشست تا کشورمان ۱۲ امتیازی شود در ادامه سرمربی آمریکا تقاضای وقت استراحت کرد اما کماکان این ایران بود که با نتیجه ۱۵بر ۱۱ برنده میدان بود. حمله آمریکا در زمین ایران دفاع نشد تا آنها صاحب امتیاز ۱۳ شوند. توپ آمریکا به سود ایران بیرون رفت تا امتیاز ایران به عدد ۱۹ برسد و همچنان با اختلاف ۳ امتیاز از حریف پیش بیفتند. در ادامه آمریکایی‌ها با تکیه به ضعف بازیکنان ایران اختلاف را به ۲۰ بر ۱۹ رساندند تا پیمان اکبری درخواست وقت استراحت فنی کند. رقابت دو تیم تا عدد ۲۵ نزدیک بهم ادامه یافت و در نهایت پیروز ست دوم ملی پوشان کشورمان بودند که با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ فاتح میدان شدند.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران

در ست سوم تیم ایران اولین امتیاز را کسب کرد. برتری ایران با سرویس‌های خوب بازیکنان تا امتیاز ۵ بر ۲ ادامه داشت. سرویس آمریکایی‌ها بیرون رفت تا امتیاز ۷ برای ایران ضرب شود. حملات بیشتر، کسب امتیاز از اشتباهات فردی حریف، عملکرد بهتر در دریافت‌ها باعث شد ایران ۸ بر ۳ از حریف پیش بیفتد. جنگندگی شاگردان پیمان اکبری ادامه پیدا کرد تا ایران همچنان با نتیجه ۱۱ بر ۷ برنده زمین باشد. آمریکایی‌ها در ادامه اشتباهات کمتری داشتند و اختلاف را به ۱۴ بر ۱۱ رساندند. بازی دو تیم نزدیک بهم پیش می‌رفت تا آبشار بلند و پرش دیدنی بازیکن ایران تیم ملی را به امتیاز ۱۷ رساند. کم کم تیم ایران برتری خود را به حریف دیکته کرد و اختلاف را به ۲۰ بر ۱۵ رساند. ست سوم با تلاش ملی پوشان با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران به پایان رسید.

ست چهارم؛ ۲۸ بر ۲۶ به سود آمریکا

در ست چهارم بازی با سرویس ایران شروع شد اما امتیاز سهم آمریکا بود. هر دو تیم در عدد ۳ به تساوی رسیدند. سرویس‌های خوب و هوشیاری دفاع روی تور باعث شد ایران ۴ بر ۳ از حریف پیش بیفتند. بازی پایاپای ادامه داشت اما در ادامه با برتری فنی و روحی بازیکنان آمریکا تیم حریف ۷ بر ۴ جلو افتاد تا پیمان اکبری سرمربی ایران درخواست وقت استراحت کند. در ادامه به اشتباهات بازیکنان ایران اضافه شد تا آمریکا با خیال راحت اختلاف را به عدد ۱۲ بر ۷ برساند.

در این ست درحالی که آمریکایی‌ها حسابی تیم ایران را سورپرایز کرده بودند امتیاز خود را به عدد ۱۶ رساندند. دفاع خوب وادی ایران را ۱۴ امتیازی کرد اما کماکان آمریکا برنده میدان بود. تیم ایران رفته رفته بهتر ظاهر شد و فاصله امتیازی را جبران کرد. بازی نزدیک دو تیم تا امتیازهای پایانی ست ادامه داشت و در حالی که پیش‌بینی می‌شد تیم ایران در ست چهارم کار آسانی مقابل آمریکا داشته باشد، اما این اتفاق رخ نداد و در نهایت تیم ایران با نتیجه ۲۸ بر ۲۶ شکست خورد تا رقابت دو تیم برای برتری در این بازی به ست حساس پنجم کشیده شود.

ست پنجم؛ ۱۵ بر ۱۳ به سود ایران

اولین امتیاز این ست به نام آمریکا ثبت شد اما شاگردان پیمان اکبری خیلی زود جبران مافات کردند و هر دو تیم در عدد ۳ به تساوی رسیدند. بازی پایاپای دو تیم ادامه داشت و هر دو در امتیاز ۵ برابر بودند. رفته رفته بازیکنان ایران کم نقض تر بازی کردند و زمانی که به امتیاز ۹ رسیدند ۳ امتیاز از حریف جلو افتادند تا سرمربی آمریکا درخواست وقت استراحت کند این مسئله نشان می‌داد که این مربی از عملکرد بازیکنان به هیچ عنوان راضی نیست. آمریکایی‌ها در ادامه بازی، امتیازات خود را به تیم ایران نزدیک کردند و در پوئن ۹ مساوی شدند. در نهایت تیم ایران تبدیل به تیمی شد که همه انتظار ان را داشتند و سرویس‌های خوب و هوشیاری دفاع روی تور باعث شد تا نتیجه ۱۵ بر ۱۳ به‌سود ایران ثبت شود و تیم ملی کشورمان به نخستین برد خود در این رقابت‌ها دست پیدا کند.

آمریکا هفته اول لیگ ملت‌های امسال را با تیم دوم خود شروع کرد چرا که بازیکنان اصلی این تیم در کمپی در این کشور مشغول تمرین برای المپیک بودند. بنابراین با تیم دوم راهی ترکیه شد و تنها موفق به شکست ترکیه میزبان شد و در سه دیدار دیگرش شکست خورد اما در هفته دوم تیم اصلی خود را راهی مسابقات کرد و برابر آرژانتین و صربستان به پیروزی رسید اما نتیجه را به ایتالیا و کانادا واگذار کرد.

این تیم در هفته سوم هم با تمامی نفرات اصلی خود شرکت کرده است و با توجه به اینکه در المپیک هم حضور دارد، به دنبال آماده‌سازی خود برای این رویداد معتبر بین‌المللی است.

تیم‌های ملی والیبال ایران و آمریکا در طول تاریخ بیست‌ودو بار به مصاف یکدیگر رفتند که امروز هفتمین برد ایران ثبت شد و آمریکایی ها در هفده مسابقه فاتح میدان بودند.

مردان والیبال ایران ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه روز پنج‌شنبه ۳۱ خرداد در دهمین مسابقه خود در لیگ ملت ها ۲۰۲۴ به مصاف هلند می‌روند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 12
 • غیر قابل انتشار: 0
 • فاطمه IR ۱۷:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  11 3
  به این میگن بازی.بازی خوبی به نمایش گذاشتن.انشالله بیشتر شه
 • US ۱۷:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  10 21
  بازم دم آمریکا گرم که با وجود اینکه تیم بسیار قدرتمندی هست عقده‌ای بازی در نیاورد بیاد از ضعف تیم فعلی ما سوء‌ استفاده کنه و قوی‌ترین تیمش رو بفرسته درون زمین. نیازمند یک پاسور خوب هستیم. اون کسی که از جوانان قرار بود به اردو اضافه بشه چی شد؟
  • IR ۰۰:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
   1 0
   دم آمریکا گرم؟؟ دمش یخ. غرب زده غرب زدست دیگه..
  • فاطمه IR ۰۶:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
   4 7
   شوخی میکنی دیگه؟تمام ادم هایی که اونجا بودن توی تیم امریکا قوی تریناشون بودن که چند ساله دارن بازی میکنن.من واقعا از این همه مغز غرب زده شما متاسفم
  • IR ۰۹:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
   1 6
   بازم دم آمریکا گرم که.../// عمله آمریکا بودن یعنی خائن بودن.
 • نادری IR ۱۸:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  4 7
  لک زبان ها همیشه بیست بیستن پیمان اکبری هم یه لک با غیرت هست مثل علی بیراموند دروووووود بر تمام ملت ایران خصوصا لک زبان‌ها
  • IR ۰۱:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
   1 0
   لک زبان چیه دیگه. بگو قوم و طایفه لک . زبان لکی داریم یعنی زبان مردم لک. زبان منسوب میشه به طایفه و مردم نه اینکه مردم رو به زبان نسبت بدی.
 • IR ۱۸:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  11 1
  به همه بباز ولی یانکی ها را ببر که خیلی حال میده
 • IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  8 0
  عالی بود! امیدوارم سایه طلسم سیاه باس و ناباوری از سر والیبال ایران برداشته شده باشه! وادی اگه خوب باشه تیم هم خوبه! عبادی پور هم که خوشبختانه با اون کارت ررد رگ غیرت ترکیش😉، گل کرد و شد آنچه بابد باشه. مبارک باشه. بردن تیم امریکا جدای از ورزش، پیام سیاسی قوی ای هم داره برد زیر فشار سنگین وحشیانه ترین و ظالمانه ترین تحریم های تاریخ حتما اسباب سرافکندگی عاملینش خواهد بود.
 • رزمنده و جانباز دفاع مقدس IR ۱۸:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  15 3
  به همه کشورها باختند مهم نیست ولی باید از اینکه آمریکا را شکست دادند دست بازیکنان والیبال را ببوسیم . ضمن آنکه به خود باوری برسند و در بازی های دیگر هم موفق باشند . انشاالله
 • IR ۰۰:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
  3 0
  دمشون گرم شکست یانکیهای عوضی کام مردم رو شیرین کرد.
 • ایران IR ۰۷:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
  4 0
  آفرین درود بر شما بازیکنان غیرتمند و پرتلاش اگه همیشه اینجوری بازی کنید قویترین تیم ها را شکست می دهید مهم اعتماد به نفس و تلاش شماست.اینه که دل ما را شاد میکنه و امیدوار به آینده روشن
 • صادق IR ۰۷:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
  2 0
  درود‌بر‌غیرت‌وجوانمردیتان‌‌ای‌بلند‌قامتان‌.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس