پهپادهای کامیکازه؛ کابوس بزرگ ارتش اسرائیل

سامانه های دفاع هوایی رژیم اسرائیل نه تنها مانع این حملات نبوده اند بلکه بارها توسط پهپادهای انتحاری هدف قرار گرفته اند.

به گزارش مشرق، حزب‌الله لبنان از ۸ اکتبر در همراهی با مقاومت اسلامی حملات به مواضع رژیم صهیونیستی در شمال سرزمین‌های اشغالی را آغاز کرد و این حملات بطور ویژه بر دستگاه اطلاعاتی و تجهیزات راداری صهیونیست‌ها در این مناطق متمرکز بود. تاثیر این حملات هدفمند در هفته‌های اخیر پس از ناکامی سامانه‌های گران‌قیمت رژیم صهیونیستی در مقابله با پهپادهای حزب‌الله آشکار شد و در رژیم همه بر موفقیت حزب‌الله در منهدم‌کردن سامانه پدافند هوایی با استفاده از پهپادهای انتحاری اتفاق نظر دارند.

در همین زمینه سرهنگ «عمر معربونی»، کارشناس مسائل نظامی لبنانی در جنوب لبنان تاکید کرد: هدف‌گیری پهپادها تکمیل پروسه فلج کردن دشمن هم در حوزه دفاعی و هم در حوزه تهاجمی است، حزب‌الله نیز در همین راستا، از موشک‌های پدافند هوایی استفاده کرد که تا به حال ویژگی‌های آن را آشکار نساخته بود.

حزب الله لبنان , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , ارتش رژیم صهیونیستی , لبنان ,

وی افزود: پهپادها سلاح فعال و تأثیرگذاری هستند که پیش از این کارآمدی خود را به اثبات رسانده‌اند. به همین دلیل حزب‌الله به استفاده بیش از بیش از این سلاح برای از بین بردن توان و قدرت اسرائیل و همچنین ارسال پیام‌های چند منظوره از جمله تمرکز و استقرار نظامیان دشمن در نزدیکی مرزهای لبنان روی می‌آورد.

صرف نظر از اقدام حزب‌الله در سرنگونی پهپادهای صهیونیستی، پهپادهای انتحاری و تهاجمی مقاومت اسلامی لبنان به کابوس بزرگ ارتش ‌اسرائیل مبدل شده‌اند، به نحوی که صهیونیست‌ها به ناتوانی در مواجهه با آن‌ها و جلوگیری از رسیدن پهپادهای مقاومت به اهداف‌شان در سرزمین‌های اشغالی اذعان می‌کنند. آخرین عملیات از این دست، حمله به تجمع نظامیان اسرائیلی در شهرک کوش در الجلیل غربی بود که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از این نظامیان شد.

حزب الله لبنان , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , ارتش رژیم صهیونیستی , لبنان ,

این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی تمام تلاش خود را به‌کار می‌برد تا با جنگنده‌هایش با پهپادهای حزب الله مقابله کند، اما در عمل به نظر می رسد آنها در تحقق این هدف ناکام باقی مانده اند. در مقابل حزب الله به استفاده بیشتر از این پهپادها روی می‌آورد و افزون بر آن پهپادهای پیشرفته اسرائیلی را با پدافند هوایی‌اش هدف قرار می‌دهد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس