عید بدون قربانی عراقی‌ها؛ کمک به مردم غزه به جای ذبح

بسیاری از مردم عراق تصمیم گرفته‌اند که در عید قربان امسال دام قربانی نکنند و هزینه آن را به مردم غزه بدهند.

به گزارش مشرق، تعداد زیادی از عراقی‌ها تصمیم گرفته‌اند که با توجه به نیاز مردم غزه به کمک در سایه تجاوزهای رژیم صهیونیستی امسال قربانی نکنند.

طبق گزارش عربی ۲۱، تعداد گسترده‌ای از عراقی‌ها با اشاره به شرایط ویژه منطقه در سایه جنگ غزه و نبود ساده‌ترین نیازهای زندگی در غزه به این اجماع‌نظر رسیده‌اند که امسال در عید قربان، قربانی نکنند.

عراقی‌ها تصمیم گرفتند که هزینه آن را به مردم غزه بدهند و کسی که می‌خواهد ذبح کند گوشت قربانی را به نوار غزه بفرستد زیرا مردم آن جا بیشتر به این گوشت نیاز دارند.

در این راستا، مجمع فقهای عراق از علمای بزرگ خواست که فتوا صادر کنند و جواز دادن هزینه‌های قربانی به مردم غزه را بدهند.

مجمع فقهای عراق در بیانیه‌ای تاکید کرد که این اقدام در راستای یاری رساندن به مسلمانان و برآورده کردن نیاز نیازمندان است.

رژیم اشغالگر از هفتم اکتبر جنگی خونین و ویرانگر را علیه مردم غزه به راه انداخت و بیشتر ساختمان‌ها و مراکز غزه را منهدم و ده‌ها هزار نفر را شهید و مجروح کرده است. این جنگ فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای را ایجاد کرد که باعث شد تعدادی از مردم غزه به‌ویژه کودکان در نتیجه سوءتغذیه جان خود را از دست بدهند.

وزارت بهداشت غزه روز جمعه اعلام کرد: رژیم اشغالگر ظرف ۲۴ ساعت گذشته مرتکب چهار کشتار شد که ۳۴ شهید و ۷۱ مجروح برجای گذاشت. همچنان تعدادی از قربانیان زیر آوارها و در مسیرهایی هستند که کادر دفاع مدنی و آمبولانس‌ها توانایی دسترسی به آن‌ها را ندارند.

این وزارتخانه تأکید کرد: آمار قربانیان جنگ غزه از هفت اکتبر تاکنون به ۳۷ هزار و ۲۶۶ شهید و ۸۵ هزار و ۱۰۲ مجروح رسید.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس