برنامه «با مردم» با حضور مسعود پزشکیان آغاز شد

مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت:‌ شاید ما نتوانیم همه مشکلات را حل کنیم ولی با همدلی و همزبانی و بهره‌گیری از نخبگان و متخصصان بخشی از مشکلات را حل می‌کنیم.

به گزارش مشرق، برنامه «با مردم» با حضور مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه از شبکه یک آغاز شد و به مدت نیم ساعت ادامه دارد.

پزشکیان در این برنامه که سومین برنامه تلویزیونی وی است، به تشریح برنامه‌ها و معرفی خود به مردم می‌پردازد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این برنامه گفت: برای انقلاب با تمام وجود کار کردم. هیچ جا سهم و امتیازی در این انقلاب نگرفتم.

پزشکیان عنوان کرد: دوستان من با بچه‌هایمان رفتند ولی من ماندم شاید نتوانم کاری کنم ولی اگر دست به دست هم دهیم می توانیم اقدامی کنیم.


وی خاطرنشان کرد: می‌توانیم عادلانه رفتار کنیم و اجازه ندهیم رفتار بدی با مردم شود. هر ایرانی به عنوان یک پتانسیل و نیرو می تواند در آینده کشور تاثیرگذار باشد.


نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ما شاید نتوانیم همه مشکلات را حل کنیم ولی با همدلی و همزبانی و با نخبگان و متخصصان می‌توانیم بخشی ازمشکلات را حل کنیم.

پزشکیان ادامه داد: هر ایرانی می‌تواند در ساختن آینده کشور تاثیرگذار باشد می‌توانیم عادلانه رفتار کنیم و اجازه ندهیم رفتار بدی با مردم شود که اسلامی، اخلاقی و انسانی نیست.

وی گفت: شاید من نتوانم همه مشکلات را حل کنم اما با حضور مردم به‌خصوص دانشگاهیان، خبرگان و مردمی که می‌توانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم به طور قطع می‌توانیم تغییر ایجاد کنیم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: می‌توانیم در جایی که اختیار داریم علمی و درست برخورد کنیم و براساس حق عمل کنیم، عادل باشیم و عادلانه رفتار کنیم و اجازه ندهیم رفتاری را با مردم داشته باشند که انسانی، اسلامی و اخلاقی نیست.

پزشکیان بیان کرد: چهره‌ای که از دین و باورمان در سیستم نشان داده‌اند جز خشونت، بدرفتاری، گرفتن و اخراج کردن چیز دیگری در ذهن مردم به‌وجود نیاورده‌اند در صورتی که اینگونه نیست و هر ایرانی و هر کسی که در این مملکت زندگی می‌کند به عنوان یک پتانسیل و یک نیرو می‌تواند در ساختن آینده کشور تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد:‌ اگر ما صددر صد کار را نتوانیم انجام دهیم در آن مقداری که در اختیار داریم می‌توانیم تاثیرگذار باشیم و ما آمده‌ایم نه برای اینکه بگوییم همه مشکلات را حل خواهیم کرد اما می‌توانیم بگوییم با مشارکت، همدلی، همزبانی و اعتماد به نخبگان و دانشمندانی که توانمند هستند و در صحنه حضور دارند، حتی اگر خیلی از آنها مانند من هم فکر نکنند اما به این مملکت و آب و خاک باور دارند و به همراه کسانی که سرمایه‌گذار، تولیدکننده و تاجر هستند می‌توانیم کارهای زیادی انجام دهیم.

برای بیرون آمدن از بحران به تجار، تولیدکنندگان و جوانان نیاز داریم

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اگر می‌خواهیم مملکت از این بحران بیرون بیاید به تجاری نیاز است که صادق و درستکار هستند و به تولیدکننده‌هایی نیاز است که به مملکت خودشان عشق می‌ورزند و جوانان و دانشجویانی که دلشان برای آب و خاکشان می‌تپد، در این صورت است که ما می‌توانیم کاری انجام دهیم.

پزشکیان با اشاره به اینکه ما در ترکی یک ضرب‌المثل داریم می‌گوییم وقتی یک جمعیتی با هم بیایند مانند سیلی است که هر چه در مقابلش باشد می‌شوید و می‌بَرد، اضافه کرد: مردم هم اگر در صحنه باشند هیچ مشکلی نمی‌تواند جلوی اینها را در رفتن به طرف هدف بگیرد.

وی تصریح کرد: مشکل ما هستیم وقتی ما آدم‌های غیرکارشناس و کم‌سواد را بر باسوادها حاکم می‌کنیم وقتی کاری می‌کنیم که به کسانی که عالم و نخبه هستند بی احترامی می‌شود، وقتی به قهرمانان خودمان را که در دنیا برای ما در دنیا افتخار خلق کرده‌اند بی‌احترامی می‌کنیم وقتی به کسانی که در این مملکت شغل ایجاد و تولید می‌کنند با آنها با یک زبان دیگر حرف می‌زنیم و آنها را طور دیگری به جامعه معرفی می‌کنیم مشخص است که بقیه گرفتاری‌ها زاییده همین رفتاری است که ما داریم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: اگر می‌آییم کشور را به یک عده محدود می‌کنیم و یک عده خاصی؛ تصور می‌کنند فقط مملکت برای آنهاست و نتیجه این می‌شود که بقیه نسبت به آنچه که در مقابلشان قرار دارد، احساس نارضایتی می‌کنند.

پزشکیان خاطرنشان کرد: من در حدی که در اختیارم است می‌توانم آنچه را که می‌گویم و در طول عمرم هم با همین‌ها زندگی کرده‌ام این قول را بدهم که حرف‌هایی که بیان می‌کنم هیچ وقت دروغ نگفته‌ام و هیچ وقت هم نخواهم گفت.

وی ادامه داد: آدمی که ۶۰، ۷۰ سال از عمرش گذشته است و یک طوری عادت کرده دیگر نمی‌تواند تغییر پیدا کند. در قرآن دو آیه ‌است که می‌فرماید از پیامبران پیمان گرفتیم و دوباره می‌فرماید پیمان غلیظ گرفتیم. عذاب دردناکی است برای کسانی که با مردم صادق نیستند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: مردم از ما صداقت می‌خواهند ممکن است ما نتوانیم کاری انجام دهیم اما اگر صادقانه با آنها باشیم مردم با ما مشکل نخواهند داشت.

پزشکیان عنوان کرد: مشکل این است که ما برای خودمان یک سفره پهن می‌کنیم برای مردم که می‌رسیم می‌گوییم نداریم اگر نداریم برای تو هم نباشد و برای من و فرزند من هم نباشد آن وقت می‌توانیم کنار هم بنشینیم و با هم زندگی کنیم در این صورت مردم ناراضی نمی‌شوند، نارضایتی از تبعیض و بی‌عدالتی می‌آید.

وی اظهار کرد: حضرت علی(ع) در یک عبارتی می‌فرمایند جامعه بدون حضور حاکمان مصلح نمی‌توانند به صلاح برسد و روی خوشبختی نخواهند دید اما این حاکمان صالح اگر در مقابلشان مطالبه‌گران اجتماعی نباشند، آن حاکم راه صلاح را نخواهد رفت.

جامعه برای شکل گیری حق و عدالت به اصلاحات نیاز دارد

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: جامعه باید در صحنه باشد تا ما قدم از قدم خلاف در مسیر غلط نتوانیم برداریم برای اینکه حق و عدالت در جامعه شکل بگیرد لاجرم نیاز به اصلاحات است من نمی‌توانم اصلاحات نکرده از حق و عدالت دفاع کنم برای اینکه حق و عدالت در جامعه گمشده است و خیلی جاها نه تنها عمل نمی‌کنند بلکه ضد آن عمل می‌کنند.

پزشکیان عنوان کرد: چرا مردم در تهران و در حاشیه‌ها می‌مانند اما در شهرهای خودشان نمی‌مانند برای اینکه امکانات، بیمارستان، آموزش، پست و مقام همه چیز را در اینجا جمع کرده‌ایم این بی‌عدالتی باعث می‌شود که ما جامعه‌ای داشته باشیم که می‌تواند آینده تاریک برای ما داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه تهران با این وضعیتی که رشد می‌کند به طور قطع یک روز با مشکل شدید آب مواجه خواهد شد، گفت: برای اینکه بتوانیم حق و عدالت را در جامعه پیاده کنیم هر روز و هر لحظه باید در فکر این باشیم که خودمان، رفتارمان و علم‌مان را تغییر بدهیم و به طرف حق برویم و این چیزی است که بدون اصلاحات و بدون تغییر امکان‌پذیر نیست و همین روند باعث شده است که دختران و پسران و جامعه نسبت به ما مشکل پیدا کرده‌اند.

وی اظهار داشت: در این روندی که دختران و پسران مشکل پیدا کرده‌اند و سرمایه‌ اجتماعی ضعیف شده، سوال این است که در شرایطی که معلم این جوان ما بوده‌ایم، آموزش ، مسجد، تلویزیون، مهد کودک، حتی اداره این جوان دست ما بوده، چرا اینگونه شده‌اند؟ چه کردیم که اینها اینطور شدند؟

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به حدیثی از حضرت علی (ع) اشاره کرد که آن حضرت می‌فرمایند" اگر با علم و با بصیرت می‌خواهی کاری را انجام دهی، اول ارزیابی کن ببین اگر مداخله‌ای که می‌کنید اوضاع را بهتر می‌کند، مداخله ‌کنید، اگر بدتر می‌کند، ادامه ندهید.

پزشکیان خاطرنشان کرد: اینها که حجاب ندارند، تا وقتی مداخله نکردیم با ما مشکل ندارد، وقتی مداخله کردیم متلک می‌پراند و با ما مشکل پیدا می‌کنند. هرچقدر تندتر برویم از هدفی که داریم دورتر می‌شویم، علت اینکه مردم و جوانان از ما بریده‌اند، این است که با آنها صادق نبوده‌ایم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: رسول خدا (ص) وقتی مکه را فتح کرد از حقوق زنان می گوید و این که زنان را باید احترام گذاشت. چرا که آن زمان زن ارزش نداشت و به عنوان یک کالا بود. ایشان فرمودند که مردم از زمان آدم تا الان مانند دندانه های یک شانه هستند و برتری بین عرب و عجم و قرمز و سیاه وجود ندارد مگر با تقوا.

پزشکیان ادامه داد: تقوا از نگاه من دانشگاهی و من که قرآن را با نگاه زندگی توجه کردم یعنی حرکت بدون خطا، تقوا هم یعنی طوری حرکت کنی که مرتکب خطا نشوی معنی آن برای من که پزشکم یعنی مریض را عمل می کنم مریض را بدون عارضه بیرون بدهم و خوب به آن برسم. اگر کشاورزی می کنم با بهترین کیفیت و بهره وری مناسب باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۹:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۵
  51 14
  پزشکیان سالهاست که پزشک است اونوقت توی برنامه انتخاباتیش وزن یک قلب آدم رو که بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم هست رو گفت ۷۵۰ گرم :) بیچاره کسانی که قراره برای اداره کشور همه چیز رو به همچین آدمی بسپارند و بهش اعتماد کنند
  • کارشناس IR ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
   3 3
   قلب شما کوچیکه این مشکل ما نیست. دل ما بزرگه
  • DE ۰۹:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
   0 0
   شما چرا
  • IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
   0 0
   احتمالا
 • IR ۱۹:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۵
  1 0
  در واقع شورای نگهبان با تاییدصلاحیت پزشکیان فاتحه اصلاح طلبان رو خوند خودشون خبر ندارن بیچاره ها
 • ساسان IR ۲۰:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۵
  2 0
  پا کارتیم
 • IR ۲۰:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۵
  1 1
  بنده خدا خخخخخخ
 • IR ۲۰:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۵
  1 1
  بعید می دونم حریف آرای باطله بشه
 • IR ۲۰:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۵
  1 0
  با کمال احترام نسبت ب اقای پزشکیان، ب نظر میرسد ایشان بیش از حد ایده الیست باشند. گورباچف هم فرد خوب و خیرخواهی بود اما باعث شد روسیه شوروی با ان عظمت از هم بپاشد.ما نباید دشمن را انکار کنیم. مثال نخست وزیر سوید که ایشان ب ان پرداختند میتواند تبلیغات سیاسی بوده باشد. شاید بخاطر پزشک بودن گرگ ها رو نمیشناسند. باگتری، ویروس و حیوانات وحشی را اغلب نمیتوان رام یا ب انها اعتماد کرد.
 • IR ۲۲:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۵
  0 1
  در نبود شبکه من و تو و دسترسی نداشتن خیریه پونک به فرستادن #نه به انتخابات به خانه‌ های مردم همه باهم به پزشکیان رای دهیم
 • ب م IR ۲۳:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۵
  1 0
  رای به پزشکیان یعنی رای به روحانی مردم فراموش کار همه آقازاده‌ها و وزار روحانی اطراف پزشکیان
 • IR ۰۰:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  1 1
  شما چطور می خواهید تولید کنندگان را حمایت کنید وقتی که هم فکران اصلاح طلب شما باعث و بانی تعطیلی کارخانه ها و تولیدی ها بودند
 • IR ۰۷:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  1 0
  برنامه های تلویزیونی پزشکیان خیلی خوبه! ما همراه خانواده میبینیم و حسابی میخندیم. صحبت ها و نظریاتش خیلی خنده داره!
 • IR ۰۷:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  1 1
  پزشکیان فکر کنم قلب گاو عمل میکنه که میگه 750 گرم هست وگرنه که قلب انسان 300 گرم بیشتر نمیشه.
 • IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  1 0
  آقای پزشکیان استفاده همدلی و هم یاری از نخبه ها،.....شعارمی شماست؟!
 • FI ۱۲:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  1 1
  رأی به پزشکیان = رأی به اردوغان و علیف
 • IR ۱۳:۵۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  1 0
  اگر قرار بر حل مشکلاته راهش صداقته نه نفاق .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس