مخبر از عملیات احداث ۲۰۰ هزار واحد «نهضت ملی مسکن» بازدید کرد

سرپرست ریاست‌جمهوری از عملیات اجرایی احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در شهر تهران بازدید به عمل آورد.

به گزارش مشرق، «محمد مخبر» سرپرست ریاست جمهوری، امروز چهارشنبه با حضور در محله تهرانسر، از عملیات اجرایی احداث بخشی از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در شهر تهران بازدید کرد و با حضور وی، بهره‌برداری از ۱۵ هزار واحد مسکونی نوسازی‌شده در بافت فرسوده نیز آغاز شد.

شایان ذکر است که ۱۵ هزار واحد مسکن نوسازی شده در بافت فرسوده شهر تهران، بعد از اعمال مشوق‌ها و صدور پروانه به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند.

همچنین ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در حال ساخت طرح نهضت ملی مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی و با مشارکت شهرداری تهران، بنیاد مستضعفان و بخش خصوصی در قالب حدود ۹۰ پروژه عمرانی، عمدتاً در مناطق جنوبی شهر و بافت فرسوده و به صورت استطاعت‌پذیر اجرایی می‌شود.

پروژه ۱۲ هزار و ۷۲۰ واحدی محله الگو مسکن تهرانسر در منطقه ۲۱، پروژه ۲ هزار و ۷۰۰ واحدی محله الگو مسکن معوض اسلام‌آباد در منطقه ۲، پروژه ۳ هزار و ۵۱۵ واحد مسکونی و ۵۰۰ واحد خوابگاهی دانشگاه مدرس در منطقه ۲۲، پروژه ۱۳ واحدی تجمیعی مسکن مشارکت مردمی در منطقه ۱۵، پروژه ۱۹۳۲ واحدی محله الگو باغ بهشت اکباتان در منطقه ۱۹، پروژه ۸ هزار واحدی کارکنان سازمان آتش‌نشانی در منطقه ۲۱، پروژه ۶ هزار و ۹۹۶ واحدی محله الگو کمیل در منطقه ۲۲، پروژه ۱۲۰۰ واحدی مسکن اراضی جنوب هتل بستان در منطقه ۲۲، پروژه ۱۵۰۰ واحدی مسکن خرگوش‌دره منطقه ۲۱، پروژه ۴ هزار واحدی پیکان شهر در منطقه ۲۲ و پروژه ۲ هزار و ۷۰۰ واحدث چیت سازی-بافکار در منطقه ۱۶ بخشی از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن شهر تهران هستند.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های قبلی قرار بود شهید آیت‌الله «سید ابراهیم رییسی» در این مراسم حضور یابد که در پی ضایعه شهادت ایشان، این مراسم با حضور مخبر سرپرست ریاست جمهوری برگزار شد. تعداد واحدهای پیش‌بینی‌شده در این پروژه ۱۵۰ هزار واحد بود که با تاکید رییس‌جمهور شهید به ۲۰۰ هزار افزایش یافته بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 2
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
    0 0
    آقای مخبر تاانتخابات زیاد این ور اون ور نرو مخصوصا با هلی کوفتر

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس