کد خبر 1607526
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۴
پرسپولیس مدیون هوش یک بازیکن/ اشتباه دو بازیکن باز هم تکرار شد

تیم فوتبال پرسپولیس در حالی توانست شمس آذر را شکست دهد که یک بازیکن در به ثمر رسیدن هر ۳ گل پرسپولیس نقش ویژه ای داشت اما خط دفاعی این تیم مثل نیمه اول دیدار با استقلال خوزستان عمل کرد!

به گزارش مشرق، تیم فوتبال پرسپولیس روز سه شنبه ۸ خرداد و در ورزشگاه سردار آزادگان قزوین در حالی که میهمان شمس آذر بود توانست در پایان این تیم را با نتیجه ۳ بر یک شکست دهد و به صدرنشینی خود در فاصله یک هفته تا پایان رقابت‌های لیگ برتر ادامه دهد.

تیم شمس آذر بازی را بهتر از پرسپولیس آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی حملات زیادی را روی دروازه پرسپولیس تدارک دید اما با بی دقتی مهاجمان این تیم، توپ‌ها راهی به سمت دروازه پرسپولیس نداشتند. شاگردان «اوسمار ویه‌را» در دقیقه ۱۹ و در جدی ترین موقعیت خود در نیمه اول نهایت استفاده را بردند و توانستند روی هوش مهدی ترابی و عدم خودخواهی عیسی آل کثیر، توسط «اوستون ارونوف» به گل اول بازی دست یابند.

پرسپولیس مدیون هوش یک بازیکن/ اشتباه دو بازیکن باز هم تکرار شد

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید روی شروع مجدد مدافع شمس آذر، ۳ بازیکن پرسپولیس (مهدی ترابی، عیسی آل کثیر و اوستون ارونوف) به شکل یک مثلث جایگیری کرده اند و در باکس دفاعی شمس آذر در کمال تعجب تنها دو بازیکن حضور دارند. غفلت در مهار ارونوف و دخالت عیسی آل کثیر باعث شد تا بازیکن شمس آذر دچار اشتباه شود و توپ در میانه راه به مهدی ترابی رسید و این بازیکن بلافاصله از خلأ موجود در خط دفاعی شمس آذر نهایت استفاده را برد و با پاسی در عمق آل کثیر را صاحب توپ کرد و او هم با پاسی در عرض ارونوف را در موقعیت گلزنی قرار دارد و این بازیکن ازبکستانی دروازه خالی شمس آذر را باز کرد تا گل اول بازی به نام پرسپولیس ثبت شود.

پرسپولیس مدیون هوش یک بازیکن/ اشتباه دو بازیکن باز هم تکرار شد

پرسپولیس مدیون هوش یک بازیکن/ اشتباه دو بازیکن باز هم تکرار شد

دفع ناقص توپ‌های ارسالی از کرنر

همان طور که در دو تصویر بالا مشاهده می‌کنید بازیکنان پرسپولیس در دو مقطع از بازی و به ترتیب در دقایق ۵ و ۵۳ که برای شمس آذر کرنر شکل می‌گیرد در دفع توپ با اشتباه رو به روی می‌شوند. در دقیقه ۵ و جایی که بازیکن شمس آذر توپ را روی دروازه سانتر می‌کند، عیسی آل کثیر به جای دفع توپ به سمت راست بدن خود، آن را در مقابل تک بازیکن شمس آذر که رو به رویش ایستاده قرار می‌دهد و در ادامه با خوش شانسی آل کثیر ضربه این بازیکن بار دیگر به مهاجم پرسپولیس برخورد می‌کند و راهی کرنر می‌شود.

در دقیقه ۵۳ هم اشتباهی مشابه نیمه اول برای پرسپولیس رخ می‌دهد. بار دیگر برای شمس آذر کرنر شکل می‌گیرد و دانیال اسماعیلی فر و گئورگی گولسیانی در دفع توپ دچار سردرگمی می‌شوند و در حالی که می‌توانستند خطر را از روی دروازه پرسپولیس دور کنند اما بار دیگر تن به کرنر برای شمس آذر می‌دهند.

پرسپولیس مدیون هوش یک بازیکن/ اشتباه دو بازیکن باز هم تکرار شد

جای گیری مناسب خط دفاعی پرسپولیس

بازیکنان پرسپولیس در دیدار با شمس آذر و به دفعات زیاد مانع از نفوذ توپ در عمق خط دفاعی شدند. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، ۶ بازیکن پرسپولیس در محوطه جریمه خودی با جایگیری خوب خود مانع از حمله شمس آذری‌ها شدند و خطری دروازه این تیم را تهدید نکرد.

پرسپولیس مدیون هوش یک بازیکن/ اشتباه دو بازیکن باز هم تکرار شد

پرسپولیس مدیون هوش یک بازیکن/ اشتباه دو بازیکن باز هم تکرار شد

پرسپولیس مدیون هوش یک بازیکن/ اشتباه دو بازیکن باز هم تکرار شد

پرسپولیس مدیون هوش یک بازیکن/ اشتباه دو بازیکن باز هم تکرار شد

اسماعیلی فر و کنعانی زادگان یادآورد دیدار با استقلال خوزستان

در تک گلی که شمس آذر توانست به ثمر برساند باز هم نقش دو مدافع پرسپولیس یعنی دانیال اسماعیلی فر و محمدحسین کنعانی زادگان دیده می‌شود. پس از اینکه بازیکن شمس را توپ اوت را ارسال می‌کند، دانیال اسماعیلی فر در کمال تعجب با ضربه سر توپ را به عقب می‌فرستد و در ادامه کنعانی زادگان در مصاف با بازیکن شمس آذر در ضربه زدن به توپ ناکام می‌ماند تا توپ به گوشه زمین جایی که مسعود ریگی در مواجه با دو بازیکن دیگر شمس آذر قرار گرفته برود.

در این لحظه پرس خوب بازیکنان شمس آذر باعث می‌شود تا فراز امامعلی از ریگی توپ ربایی کند و در ادامه با پاس بازیکن شمس آذر به محوطه جریمه پرسپولیس در حالی که سروش رفیعی و عبدالکریم حسن می‌توانستند خلأ موجود در نبود کنعانی زادگان و گئورگی گولسیانی را پُر کنند اما امیرمحمد نسایی موفق شد با نفوذ خوب خود با ضربه سر دروازه پرسپولیس را باز کند.

پرسپولیس مدیون هوش یک بازیکن/ اشتباه دو بازیکن باز هم تکرار شد

پرسپولیس مدیون هوش یک بازیکن/ اشتباه دو بازیکن باز هم تکرار شد

هوش بالای ترابی و نقش مؤثر در هر ۳ گل برای پرسپولیس

دو تصویر بالا لحظاتی پیش از به ثمر رسیدن گل‌های دوم و سوم پرسپولیس را نشان می‌دهد. همانطور که مشاهده می‌کنید، در تصویر اول و زمانی که مهدی ترابی صاحب توپ می‌شود، با چشمانی باز خلأ موجود در قلب خط دفاع شمس آذر را نشانه می‌گیرد و با پاسی زیبا، مسعود ریگی را صاحب توپ می‌کند که این بازیکن با یک چرخش و شوتی سرکش موفق می‌شود گل دوم را برای پرسپولیس به ثمر برساند.

در تصویر دوم و زمانی که همه بازیکنان انتظار داشتند تا ترابی توپ را بلند به سمت دروازه شمس آذر ارسال کند، او توپ را به گونه‌ای که در مقابل دروازه بان شمس آذر فرود آید، ارسال می‌کند و با اشتباه علیرضا جعفرپور در مهار توپ، گل سوم پرسپولیس به دست می‌آید.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • شاهرخ IR ۱۰:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  15 6
  آفرین به گل پسر ارتش سرخ درد و بلاش بخور تو سر مرادمند
  • ن IR ۱۰:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
   12 1
   اول به کسی توهین نکن هر چه نون ودر آمد از جانب هاتی هستش فکر می کنی تو ناز نعمت داری زندگی میکنی از اسمان برات ریخته خدا رو در نظر بگیر انشالله با تمدید ترابی مسولین نباید این بازی کن را به علت کمبود بودجه از دست بدن
  • IR ۱۱:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
   0 1
   لطفا نسبت به افراد وخانواده های آنها نهایت شرف انصاف رو رعایت کنید شمادوست دارین دررابطه باخانواده شما این صحبت زشت انجام بشه فوتبال ارزش این بی اخلاقی ها رو نداره به امید موفقیت پرسپولیس
  • IR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
   2 1
   ادب هم چیزه خوبیه،!
  • US ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
   1 0
   فوتبال بازی سخت و سنگین است و یک بازیکن باید از توانایی های بالای جسمی و روحی برخوردار باشد تا بتواند بازی کند بعنوان یک پرسپولیسی به همه بازیکنان فوتبال از تمام تیم ها که موجبات شادی و لذت از این ورزش زیبا و مردمی را فراهم می کنند تشکر می کنم و برای همه آرزوی سلامت و بهروزی و تندرستی را دارم
  • IR ۰۲:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
   1 0
   پیروزی فقط و فقط مدیون داورانه
 • IR ۱۰:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  4 14
  و ایضا داورانی که حداقل 6 امتیاز مسلم را از استقلال گرفتند!
  • IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
   4 1
   بازی قبل که استقلال مساوی کرد، تقصیر کی بود؟ کمتر بهانه بگیرید خواهشا، احمیت نداره کی قهرمان بشه، چیزی که مهمه الان قهرمانی آسیا هستش که تیم های ایرانی متاسفانه طی سال های اخیر ( غیر از 1-2 بار که پرسپولیس به فینال رسید ) کار خاصی نکردن
  • امین IR ۱۲:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
   5 1
   و البته ده ها امتیازی که بهش دادند... مجددا از دوستان استقلالی خواهش میکنم بزرگ شید. زشته. جلو دوست و آشنا آبرومون میره. با این سن باشگاه، زشته داشتن چنین سرمربی بچه ای. واقعا زشته. بقیقه میبینن، میگن وااااا، چه لیگیه که این تیم کوچیک توشه.
  • هانی IR ۱۴:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
   0 0
   ایضا جمع کنید کاسه کوزه رو سروتون میخواد جامو ببره ، جمه کنید جمه کنید این بازیهارو این حناها دیگه رنگی.. ،
 • رضا IR ۱۰:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  4 7
  منظورتان از بازیکن آقا مهدی تاج هست ؟!! فقط با ذکاوت ایشان این تیم بجای تلاش برای بقا در لیگ توهم قهرمانی دارد!!
  • IR ۱۱:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
   1 2
   تاج چندین سال عضو هیئت مدیره لنگ بوده و چند سالی هم هست که رئیس فدراسیونه و تا حالا نشده که رئیس فدراسیون باشه و تیمی به جز لنگ قهرمان لیگ شده باشه فقط یه وقفه این وسط بین مدیریتش افتاد که همون سال استقلال قهرمان شد و لنگ قهرمانی رو از دست داد.واقعا خنده دار نیست؟
  • IR ۱۱:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
   3 1
   ای کاش به جای اینهمه افترا یک مقدار تحلیل فوتبالی بلد بودیم
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  1 4
  پرسپولیس فقط و فقط مدیون سوت داوران و حمایتهای تاج و فشاریانه
 • پیروزه IR ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  1 4
  در اصل پرسپولیس مدیون هوش داور در هفته 28 است شرم یر داورهای جبره خوار.
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  1 0
  قبل از هوش بازیکن و این حرفها، یک بار گلهای اول و سوم پرسپولیس رو به دقت نگاه کنید و همچنین به حرفهای مربی شمس آذر یک روز قبل از بازی که از این تیم جدا میشود! یک روز قبل از بازی؟!! خب دو سه روز دیگه صبر میکردی! آسمون به زمین میامد؟!
 • IR ۱۴:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  1 2
  هوش داور و دروازه بان حر یف جادوگر
 • سسس IR ۱۵:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  0 1
  تمام بازیکنان پرسپولیس حتی کسانیکه بیرون زمین تماشاگربایهاهستکددرپیروزی تیم سهیمندوال کثیردیشب ثابت کرده‌ی اختلافی بااورونوف نداره وسیله محکمی برمعاندین پرسپولیس زدبااین پاس زیبایش به اورونوف
 • مهرداد IR ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۱
  1 0
  فساد‌داوری‌درپرسپولیس‌فقط‌‌ ‌‌‌گلات‌فاسد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس