انزوای بی‌سابقه رژیم اسرائیل در نشست کنفرانس خلع سلاح

ایران با برگزاری نشستی تحت عنوان "مناطق عاری از تسلیحات هسته‌ای و سایر تسلیحات کشتارجمعی" این کنفرانس را عملا به فضایی کاملا ضد صهیونیستی تبدیل کرد.

به گزارش مشرق، جمهوری اسلامی ایران در دوران ریاست خود بر کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل متحد با برگزاری نشست‌های متعددی از جمله نشستی تحت عنوان "مناطق عاری از تسلیحات هسته‌ای و سایر تسلیحات کشتارجمعی" ذیل دستورکار شماره ۲ کنفرانس که با استقبال و مشارکت قابل‌توجه اعضا مواجه شد، کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل متحد را عملا به فضایی کاملا ضد صهیونیستی تبدیل کرد.

شایان ذکر است که طرح خاورمیانه عاری از تسلیحات هسته‌ای برای اولین بار در سال ۱۹۷۴ توسط ایران در سازمان ملل مطرح شد.

در حالی که تاکنون در پنج منطقه مهم دنیا مناطق عاری از تسلیحات هسته‌ای ایجاد شده است، متاسفانه ایجاد منطقه خاورمیانه عاری از تسلیحات هسته‌ای و سایر تسلیحات کشتارجمعی به دلیل عدم تمایل رژیم اسراییل به امحای تسلیحات هسته‌ای خود و پیوستن به معاهده منع تسلیحات هسته‌ای (NPT)، کنوانسیون منع تسلیحات میکروبی (BWC) و کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی (CWC) محقق نشده است.

در این نشست که به ریاست کشورمان برگزار شد، اعضای کنفرانس ضمن حمایت از رویکرد ایران در پیگیری خاورمیانه عاری از تسلیحات هسته‌ای و سایر تسلیحات کشتارجمعی و انتقاد از اسرائیل به عنوان تنها مانع شکل‌گیری این منطق، بر ضرورت تحقق هر چه سریع‌تر آن در خاورمیانه تاکید کردند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۶:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۸
    0 0
    لعنت ابدی بر رژیم آپارتاید کودکش اسرائیل

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس