پایان انتظار ۱۴ ساله؛ بیمارستان کودکان اکباتان افتتاح شد

وزیر بهداشت گفت: بیمارستان کودکان ۲۷۲ تخت خوابی اکباتان امروز پس از ۱۴ سال انتظار افتتاح شد.

به گزارش مشرق، بهرام عین‌اللهی امروز در مراسم افتتاح بیمارستان کودکان اکباتان در همدان با بیان این که بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکباتان قرار بود با حضور رئیس جمهر افتتاح شود؛ اظهار کرد: آقای رئیس جمهور تاکید زیادی بر افتتاح بیمارستان داشتند؛ این بیمارستان در شروع دولت ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است اما بعد از ۱۴ سال این بیمارستان امروز افتتاح می‌شود. در دولت مردمی اعتباری حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای این بیمارستان در نظر گرفته شده است و این بیمارستان با تجهیزات و امکانات کافی در وسعت ۲۸ هزار متر مربع و ۹ طبقه انواع نیازهای کودکان را با ۸ اتاق عمل و ۴۰ تخت مراقبت ویژه کودکان و ... پوش می‌دهد.

وی افزود: ظرفیت بیمارستان ۲۷۲ تخت خوابی است و در دولت حضرت آیت الله‌رئیسی ۳۵۰ میلیارد تومان بابت بیمارستان هزینه شد؛ بیمارستان کودکان اکباتان به صورت آزمایشی پیش از افتتاح آغاز به کار کرده بود و از این به بعد نیز تعداد بیشتری از بیماران را پذیرا خواهد بود.

وزیر بهداشت درباره تامین نیروی انسانی مورد نیاز بیمارستان گفت: دانشگاه‌ علوم پزشکی همدان یکی از قدیمی ترین و باسابقه‌ترین دانشگاه‌ها با اساتید مجرب است و از نظر نیروی پزشکی وضعیت مناسبی دارد و مشکل‌شان در فضای فیزیکی و امکانات بود که با تأمین این فضا، می‌توانند خدمات را بهتر ارائه کنند. در سال گذشته ۲۵ هزار نیروی جدید در کل کشور جذب و مشغول به کار شدند و تصمیم داریم ۲۵ هزار نیروی دیگر نیز به کار گرفته شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس