آمارهایی از جنگ غزه پس از ۲۲۸ روز تجاوز وحشیانه

جنگ ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه در شرایطی وارد روز دویست و بیست و هشتم شده که حملات و جنایات این رژیم در این باریکه همچنان ادامه دارد.

به گزارش مشرق، در ۲۴ ساعت گذشته حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه بیشتر متمرکز بر جبالیا در شمال این باریکه، دیر البلح در مرکز و رفح در جنوب این باریکه بوده است.

طبق آمارهای اعلام شده توسط وزارت بهداشت فلسطین در غزه شمار شهدای جنگ تا این لحظه به ۳۵ هزار و ۵۶۲ نفر و شمار مجروحان نیز به ۷۹ هزار و ۶۵۲ نفر رسیده است.

بیش از ۱۵ هزار و ۱۰۰ نفر از شهدا کودک و بیش از ۱۰ هزار نفر نیز زن هستند. زنان و کودکان ۷۲ درصد مجموع قربانیان این جنگ را تشکیل می‌دهند.

اوضاع انسانی در نوار غزه در سایه بسته بودن گذرگاه های این باریکه به ویژه گذرگاه رفح که توسط صهیونیست ها اشغال شده، هر لحظه بدتر می‌شود.

کمک های بشردوستانه یا وارد غزه نمی شود یا به طور بسیار ناچیزی انجام می شود. سازمان ملل اعلام کرده طی دو هفته اخیر بیش از ۴۰ درصد مردم غزه مجددا آواره شدند.

براساس آمارهای بین المللی از ۳۶ بیمارستان موجود در نوار غزه، طی جنگ اخیر ۳۱ بیمارستان به طور کلی یا جزئی تخریب شده است.

این در حالی است که مذاکرات آتش بس و مبادله اسرا نیز به بن بست رسیده و فعلا تحرکی در جریان نیست.

گفتنی است ارتش رژیم صهیونیستی در ۲۲۸ روز تجاوز و جنگ وحشیانه علیه نوار غزه، جز ارتکاب جنایات جنگی علیه ملت فلسطین هیچ دستاورد ملموسی نداشته و با دستان خالی مجبور شده از بسیاری مناطق در نبرد زمینی غزه عقب نشینی کند. تداوم حملات موشکی از نوار غزه به سوی شهرک های اطراف اراضی اشغالی در روزهای اخیر نیز صهیونیست ها را از تداوم حفظ قدرت مقاومت فلسطین با وجود بیش از هفت ماه جنگ گسترده، شوکه و حیرت زده کرده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس