آخر هفته‌های مرگ در آمریکا؛ تیراندازی جمعی در ایالت‌های مختلف قربانی می‌گیرد

وقوع تیراندازی‌های جمعی در تعطیلات آخر هفته در آمریکا به تهدیدی جدی برای امنیت شهروندان این کشور تبدیل شده است.

به گزارش مشرق، تیراندازی‌های مرگ‌بار در آمریکا در تعطیلات آخر هفته در این کشور حالت انفجاری به خود می‌گیرند؛ این رویه به‌ویژه در سال‌های اخیر با شدت بیشتری رخ می‌دهد و قربانی می‌گیرد.

براساس داده‌های ارائه شده از سوی موسسه گان ویلونس آرشیو، در آمریکا به‌صورت میانگین روزانه ۲ تیراندازی رخ می‌دهد که سهم تعطیلات از مجموع تیراندازی‌های جمعی به شکل قابل توجهی بالا است.

اداره پلیس ساوانا ایالت جورجیا آمریکا، اعلام کرد: وقوع یک تیراندازی جمعی در ساعات پایانی شنبه به وقت محلی، سبب زخمی شدن ۱۱ نفر شد؛ همه زخمی‌ها بزرگسال هستند.

شهر ساحلی ساوانا در روزهای اخیر شاهد وقوع تیراندازی‌های متعددی بوده است؛ براساس اعلام پلیس این شهر ۲ تیراندازی مرگ‌بار دیگر نیز در ساعات پایانی روز شنبه رخ داد که بر اثر آن‌ها یک نوجوان کشته و یک نوجوان دیگر زخمی شد.

مقام‌های ساوانا با اشاره به مرگ دست‌کم ۲ و زخمی شدن ۱۴ نفر بر اثر تیراندازی‌های آخر هفته در این شهر، می‌گویند که دسترسی آسان به اسلحه یکی از دلایل رشد شمار حوادث تیراندازی است و باید قوانین کنترل اسلحه منطقی و کارآمد شوند.

از آغاز سال جاری تاکنون ۱۲ مورد قتل در ساوانا ثبت شد؛ این در حالی است که در مدت زمان مشابه در سال ۲۰۲۳ فقط یک مورد قتل به ثبت رسیده بود.

تیراندازی جمعی مرگ‌بار دیگری نیز در کلمبوس ایالت اوهایو رخ داد که سه کشته و سه زخمی برجای گذاشت.

براساس اعلام پلیس کلمبوس، حال یکی از زخمی‌ها وخیم است.

در سال‌های اخیر شمار مرگ‌های ناشی از تیراندازی در آمریکا به رکوردهای کم‌سابقه‌ای رسیده و زنگ‌های هشدار تشدید بحران را به صدا درآورده است؛ براساس نظرسنجی مرکز تحقیقاتی پیو در سال ۲۰۲۳ بیشتر آمریکایی معادل ۶۲ نفر از شهروندان این کشور می‌گویند که انتظار دارند خشونت با سلاح در آمریکا طی پنج سال آینده افزایش یابد.

در عین حال، داده‌های منتشر شده در وب‌سایت گان ویلونس آرشیو درباره تیراندازی‌های جمعی در آمریکا در سال ۲۰۲۴ نشان می‌دهد که از آغاز سال جاری میلادی تاکنون، این کشور شاهد وقوع ۱۶۵ مورد تیراندازی جمعی بوده که ۱۱ مورد آن‌ها در زمره کشتار جمعی قرار می‌گیرند.

بر اثر تیراندازی‌های جمعی رخ داده نیز ۶ هزار و ۲۰۳ آمریکایی کشته و ۱۱ هزار و ۵۱۵ نفر زخمی شدند.

منبع: میزان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس