نصیرزاده: افراد سودجو فضای تراکتور را متشنج کردند/ تا حالا زنوزی را اینطور ندیده بودم

مدیرعامل تراکتور درباره دلایل و روند واگذاری این باشگاه توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش مشرق، هوشنگ نصیرزاده در خصوص آخرین وضعیت باشگاه اظهار کرد: پس از اینکه آقای مطهری مسئولیت فنی تراکتور را برعهده گرفت، روند نتیجه‌گیری تیم بهتر شد، به طوری که ۷ امتیاز از ۹ امتیاز ممکن در لیگ را کسب کرده‌ایم و در جام حذفی نیز خوب پیش رفته بودیم. به نظرم مقابل مس فوتبال حساب شده و با برنامه‌ای به نمایش گذاشتیم و اگر پنالتی‌مان گل می‌شد، بازی در ۹۰ دقیقه به پایان می‌رسید و اکنون شرایط‌ متفاوت‌ بود. البته قبل از صحنه گل حریف، روی پای صفا هادی خطا شده بود.

او با اشاره به جو ورزشگاه در دقایق پایانی بازی با مس، افزود: هواداران مالکان اصلی باشگاه هستند و انتقاد و گلایه حق هوادار است. این امر در سایر کشورها هم مرسوم بوده و گاهاً هواداران نسبت به عملکرد مدیران، بازیکنان و کادرفنی اعتراض و ابراز گلایه می‌کنند. اما توهین و اهانت به فرد و خانواده‌ افراد به هیچ وجه پسندیده نیست. آقای زنوزی به واسطه علاقه‌ای که به تراکتور و مردم آذربایجان دارد، همواره در خصوص موضوعات این چنینی با سعه صدر برخورد می‌کند، ولی این بار شرایط متفاوت‌تر است. سال‌هاست در کنار آقای زنوزی حضور دارم، اما هیچ گاه ایشان را در این حد دلسرد و گلایه‌مند ندیده بودم.

نصیرزاده با تأکید بر اینکه هواداران ارزش برند تراکتور هستند، ادامه داد: هواداران تراکتور عاشقانه تیم‌شان را دوست داشته و با این تیم زندگی می‌کنند. تعدادی از افراد سودجو نیز در این بین عامدانه فضا را متشنج کرده و از احساسات پاک هواداران عاشق برای منافع شخصی سواستفاده می‌کنند. منافع آنان در ایجاد تنش و اختلاف بین باشگاه و هواداران است. برخی از این افراد بارها صراحتاً از باشگاه سهم خواهی کرده‌ و خواستار دخالت در امور باشگاه هستند که هر بار با جواب رد مالک مواجه شده‌اند. آنان از هر روزنه‌ای برای نفوذ به تراکتور استفاده می‌کنند و اکنون رد پای این افراد و برخی دیگر -که چشم به صندلی‌های باشگاه دوخته‌اند - در جو ایجاد شده علیه باشگاه به چشم می‌خورد. اسناد مربوط به این تحرکات از قبیل پیام‌های نوشتاری و صوتی تحت پیگرد قرار دارد.

تصمیم مجمع برای واگذاری سهام باشگاه کاملاً جدی است

نصیرزاده در مجمع سهامداران باشگاه تراکتور با تأکید بر اینکه تصمیم مجمع برای واگذاری سهام باشگاه کاملاً جدی است، بیان کرد: ارکان کنونی باشگاه تا پایان فصل در خدمت تیم بزرگ تراکتور هستند و حتی طبق روال، بلیت بازگشت اعضای داخلی و خارجی باشگاه به شهرهایشان را تهیه خواهیم کرد. نهایت تلاش‌مان را انجام می‌دهیم تا تیم را در رتبه سوم و با سهمیه آسیایی واگذار کنیم.

هیچ گاه نگفته‌ایم سهام باشگاه طی ۱۵ روز واگذار می‌شود

نایب رئیس هیأت مدیره باشگاه در خصوص برخی اظهارات مبنی بر اینکه «۱۵ روز زمان کافی برای واگذاری سهام باشگاه نیست»، توضیح داد: ما هیچ گاه نگفته‌ایم سهام باشگاه طی ۱۵ روز واگذار می‌شود؛ بلکه در اطلاعیه باشگاه آمده است که مقاضیان درخواست‌های خود را تا ۱۵ روز به دفتر باشگاه ارسال کنند که زمان کافی برای این امر است. البته نمی‌خواهیم با طولانی شدن پروسه، باشگاه تراکتور نقل و انتقالات و دوره آماده‌سازی را از دست بدهد؛ پس این اتفاق هر چه سریع‌تر باید انجام شود.

قیمت کارشناسی شده باشگاه اعلام نشده است

وی در رابطه با گمانه‌زنی‌ها در خصوص قیمت کارشناسی برای واگذاری تراکتور، گفت: افرادی که در این خصوص اظهار نظر می‌کنند. باید این موضوع را در نظر داشته باشند که تراکتور پُرتماشاگرترین تیم آسیا بوده و این ادعا قبلاً در نظرسنجی‌های معتبر بین المللی ثابت شده است. همچنین این مورد را هم در نظر بگیرید که برخلاف ادعاها، باشگاه ریالی بدهی ندارد و به همین دلیل است که همه ساله مجوز حرفه‌ای اخذ ‌می‌کند. اکنون بازیکنان بسیار خوبی با قراردادهای طولانی مدت در تیم حضور دارند؛ پس می‌توان به این نتیجه رسید که تراکتور باشگاه بزرگ و با ارزش است. با این حال تاکنون قیمت کارشناسی شده باشگاه اعلام نشده است.

تراکتور، با ارزش‌ترین برند فوتبال ایران است

نصیرزاده ادامه داد: برخی‌ها قیمت مطرح شده در رسانه‌ها را با قیمت واگذاری باشگاه‎هایی نظیر استقلال و پرسپولیس مقایسه می‌کنند. به اذعان هواداران، ارکان باشگاه و طبق نظرسنجی کنفدراسیون فوتبال آسیا، تراکتور پُرهوادارترین تیم ایران و آسیا است. پس طبیعی است که ارزش و قیمت آن به مراتب از سایر باشگاه‌ها بیشتر باشد؛ البته باید این موضوع را هم در نظر بگیریم که ارزش‌گذاری باشگاه استقلال و پرسپولیس با احتساب بدهی‌های آن‌ها صورت گرفته بود؛ اما تراکتور بدهی داخلی و خارجی ندارد.

او خاطرنشان کرد: شاید عده‌ای این ادعا را داشته باشند که در قیمت گذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس دارایی‌هایی نظیر استادیوم تمرینی مدنظر قرار گرفته، این در حالیست که میزان بدهی آنان چندین برابر ارزش دارایی مذکور است. شایان ذکر است در پروسه واگذاری باشگاه تراکتور هیچ گونه بدهی انتقال نمی‌یابد.

نائب رئیس هیأت مدیره باشگاه تراکتور با انتقاد از سخنان مجری برنامه شب‌های فوتبالی، گفت: «مادر» یکی از با ارزش‌ترین واژه‌ها برای ما مسلمانان و تمامی انسان‌ها است. متأسفانه مجری در برنامه زنده از آن جمله زننده استفاده کرد. بنده از ایشان به عنوان یک مجری با تجربه انتظار دارم بدون تحقیق در خصوص صحت و سُقم قیمت کارشناسی شده باشگاه، اظهار نظر نکند. رسانه ملی باید نسبت به فضای مجازی تفاوت‌هایی داشته باشد. بار دیگر اعلام می‌کنم که مجمع سهامداران باشگاه تاکنون قیمت کارشناسی شده را به طور رسمی یا غیررسمی اعلام نکرده است.

شرکت گسترش فولاد؛ مالک امکانات سخت افزاری بنیان دیزل

وی در رابطه با نحوه واگذاری سهام باشگاه، اعلام کرد: صرفاً برند و سهام باشگاه تراکتور واگذار می‌شود. امکانات سخت افزاری بنیان دیزل از قبیل استادیوم، زمین تمرین، هتل، ساختمان باشگاه، استخر، کلینیک فیزیوتراپی و ... به طور کامل در مالکیت شرکت گسترش فولاد بوده و باشگاه تراکتور این امکانات را به طور سالانه از شرکت مذکور اجاره می‌کند و اسناد مربوط به آن نیز در سامانه صدور مجوز حرفه‌ای ثبت شده است. همچنین ورزشگاه یادگار امام(ره) نیز سالانه به باشگاه تراکتور اجاره داده می‌شود. با این اوصاف، متقاضیان خرید سهام باشگاه باید این موضوع را مدنظر داشته باشند که همچون سال ۹۷، صرفاً برند و سهام باشگاه واگذار خواهد شد.

باشگاه‌داری دریک در شهر مشهد مقدس بررسی می‌شود

وی در ادامه از درخواست‌های تعدادی از کلانشهرها برای باشگاه‌داری گروه توسعه سرمایه‌گذاری دریک در آن شهرها خبر داد و گفت: درخواست‌هایی از روز گذشته از سوی برخی کلانشهرها برای باشگاه‌داری آقای زنوزی به ما ارسال شده است که در این بین باتوجه به وجود امکانات و زیرساخت‌های مورد نیاز و همچنین علاقه آقای زنوزی به مشهدالرضا، موضوع خرید امتیاز یک باشگاه لیگ برتری و انتقال آن به شهر مقدس مشهد در جلسه هیأت مدیره دریک بررسی خواهد شد.

نصیرزاده در رابطه با ادعاهای برخی بازیکنان و مربیان سابق باشگاه مبنی بر اینکه از تراکتور طلب دارند، گفت: هرکسی که ادعا دارد تراکتور به او بدهکار است، همین امروز می‌تواند مستندات خود را به کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال ارسال کرده و از ما شکایت کند. براساس اسناد مالی باشگاه، با این افراد که ادعا کرده‌اند، تسویه حساب کامل انجام گرفته است. بدیهی است اگر مطالبه‌ای هم باقی مانده، راهکار آن مراجعه به فدراسیون است، نه رسانه‌ها!

مدیرعامل باشگاه تراکتور بیان کرد: آقای زنوزی همواره تأکید دارد که نظم مالی فوق‌العاده باشگاه رسانه‌ای نشود؛ اما اینبار اعلام می‌کنم که باشگاه تراکتور در سال‌های اخیر از نظر نظم مالی و درصد پرداخت حقوق اعضای تیم همواره رتبه نخست را در بین باشگاه‌های لیگ برتری دارد. این در حالیست که باشگاه از قبال حق پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی درآمدی ندارد و عواید حاصل از بلیت‌فروشی کفاف هزینه‌های برگزاری یک دیدار را هم نمی‌دهد. البته منتی هم نیست، تمامی هزینه‌های صورت گرفته از سوی گروه توسعه سرمایه‌گذاری دریک بدون چشم و داشت و صرفاً برای خوشحالی مردم آذربایجان بوده است.

تراکتور و شرکت‌های گروه دریک معاف از مالیات نیستند

او درباره شایعات مطرح شده مبنی بر معافیت مالیاتی شرکت‌های سهام‌دار باشگاه تراکتور، توضیح داد: همان‌طور که روز گذشته اعلام کردم، نه تنها تمامی شرکت‌های گروه دریک مالیات پرداخت می‌کنند؛ بلکه خود باشگاه تراکتور نیز سالانه چندین میلیارد مالیات پرداخت کرده و اسناد مربوط به آن را در سامانه مجوز حرفه‌ای ثبت می‌کند. دوستانی که به چنین شایعاتی دامن می‌زنند، می‌توانند از مراجع مربوطه پیگیری کنند. باشگاه تراکتور طی این سال‌ها هیچ گاه به مطرح کردن چنین موضوعاتی تمایل نشان نداده است. خدمت به مردم و ایجاد شور در جامعه وظیفه‌مان بوده و اکنون از روی اجبار به خاطر شفاف‌سازی و رفع شائبه‌ها به این موضوع پرداختم.

قرارداد جعفری و حسین‌زاده نجومی نیست

مدیرعامل باشگاه تراکتور در رابطه با ادعاهای مطرح شده پیرامون ارقام قرارداد برخی از بازیکنان، بیان کرد: متأسفانه عده‌ای بدون اطلاع، ارقام نامتعارف و نجومی در خصوص میزان قرارداد برخی از بازیکنان تیم در رسانه‌ها و صفحات مجازی اعلام می‌کنند. به عنوان مثال می‌گویند «تراکتور برای رحمان جعفری ۶۰ میلیارد تومان هزینه کرده است». براساس اسناد موجود هزینه دریافت رضایت‌نامه و قرارداد جعفری کمتر از ۲۰ درصد این مبلغ ادعا شده است.

او ادامه داد: برخی‌ها ادعا می‌کنند باشگاه تراکتور امسال یک میلیون دلار برای امیرحسین حسین‌زاده هزینه کرده که کاملاً کذب است. با احتساب مبلغ رضایت‌نامه که اسناد آن در سامانه TMS ثبت شده و قابل رویت برای فیفا و فدراسیون فوتبال است، باشگاه تراکتور حدود ۲۰ درصد مبلغ ادعا شده را برای این بازیکن هزینه کرده است.

گوستاوو همراه تیم به تهران سفر می‌کند

نصیرزاده در رابطه با بی‌انضباطی گوستاوو واگنین، گفت: این بازیکن در دیدار با گل گهر زمانی که روی نیمکت نشسته بود، رفتار غیرحرفه‌ای داشت و ناظر مسابقه خواستار اخراج این بازیکن شد که با وساطت مسئولان تیم از این کار ممانعت شد. همچنین گوستاوو در دیدار با مس پس از تعویض نسبت به یکی از اعضای کادرفنی بی‌حرمتی کرده و رفتار غیرحرفه‌ای داشت. چنین رفتارهایی از سوی گوستاوو بعید بود. با این حال، پس از بررسی موضوع در کمیته انضباطی و اظهار ندامت بازیکن که منجر به عذرخواهی او شد؛ موضوع حل و فصل شده و گوستاوو همراه تیم به تهران سفر خواهد کرد.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • ایثارگر IR ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۳۰
    0 1
    محمد رضا زنوزی با اعصاب مردم آذربایجان بازی می کند. ملت را فدای قمار بازی سرمایه داران کاذب می کنند. این زنوزی نبود که در زمان احمدنژاد هزار میلیارد وام بلاعوض گرفت برای خود سرمایه درست کرد. سرمایه دار اصلی تبریز عظیم زاده ها و امثال آنها که از اول سرمایه دار بودند نه محتاج ریال دولت بودند. زنوزی پولدار بعداز ظهری هست. تیم تراکتور قدیمی ترین تیم ایران است نباید به افراد سودجو واگذار کرد. خوب بازاریان تبریز همدست شدند که تیم تراکتور را از فرد بی لیاقت بخرند و عموم هم بتواند سهام دار باشد. البته اهداف اصلی در پشت پرده اینکه تیم تراکتور را بکلی حذف کنند ولی مردم آذربایجان با هیچ چیز شوخی ندارد تیم تراکتور باعث میشود قضیه اون ور پرده را بازی بگیرد مواظب باشند با سرنوشت کشورمان بازی نکنند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس