کد خبر 1603408
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۵
سهمیه سوخت ۳۰۰ هزار وانت بار فاقد بیمه شخص ثالث قطع می‌شود

معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و مجری طرح ماده ۴۸ قانون بیمه شخص ثالث گفت: ۳۰۰هزار وانت‌بار فاقد بیمه در نوبت بعدی اجرای طرح عدم برخورداری از سهمیه سوخت قرار می گیرند.

به گزارش مشرق، سید کاظم عزیزی، معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: در مرحله سوم از اجرای ماده ۴۸ قانون بیمه شخص ثالث، وانت بارهای فاقد بیمه مشمول اعمال عدم تخصیص سهمیه سوخت قرار می‌گیرند و در همین راستا اطلاعات کامل ناوگان وانت بارهای کشور که نزدیک به ۳ میلیون دستگاه بوده است از حیث دارا بودن بیمه نامه شخص ثالث بررسی شد که مشخص گردید بیش از ۳۰۰ هزار دستگاه وانت بار کشور یعنی بیش از ۱۰ درصد از این ناوگان عمومی فاقد بیمه شخص ثالث بوده‌اند.

عزیزی با بیان اینکه اطلاع رسانی به این گروه از ناوگان از ماه‌های گذشته آغاز شده است و بخشی از این خودروها پس از اطلاع رسانی اقدام به اخذ بیمه نامه نموده‌اند، بیان کرد: آمار و اطلاعات مربوط به دریافت کنندگان بیمه شخص ثالث، به زودی اعلام خواهد شد.

مجری طرح ماده ۴۸ قانون بیمه شخص ثالث با بیان اینکه مطابق این ماده قانونی، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت مکلف است از صدور هرگونه کارت سوخت و تخصیص سهمیه سوخت برای خودروهای فاقد بیمه نامه جلوگیری به عمل آورد و در تبصره ذیل این ماده بیمه مرکزی و فراجا مکلف شده‌اند تا اطلاعات وسایل نقلیه را به صورت برخط در اختیار ستاد قرار دهند، اظهار کرد با محوریت ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و حضور فعال و همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط ازجمله بیمه مرکزی، فراجا و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، این ماده قانونی عملیاتی شد و طرح ابتدا در حوزه ناوگان گازوئیل سوز اجرایی شد و سپس تاکسی‌های درون و برون شهری فاقد بیمه مشمول عدم برخورداری از سهمیه سوخت قرار گرفتند و هم اکنون نیز طرح در بخش وانت بارهای فاقد بیمه در حال اجراست.

معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در رابطه با تأثیر اجرای این ماده قانونی در مراجعه دارندگان ناوگان فاقد بیمه جهت اخذ بیمه نامه شخص ثالث گفت: این ماده قانونی یکی از مهم‌ترین مواد قانونی جهت هشدار عملی به جامعه هدف برای دریافت بیمه نامه شخص ثالث می‌باشد و اثرات اجرای آن در این خصوص تاکنون مشهود و ملموس بوده است، اظهار کرد بیش از نیمی از دارندگان ناوگان گازوئیل سوز فاقد بیمه طی ۱۰ ماه سپری شده از اجرای این طرح، اقدام به دریافت بیمه نامه نموده و تخصیص سهمیه سوخت آنها به روال عادی بازگشته و مابقی همچنان مشمول عدم تخصیص سهمیه سوخت می‌باشند همچنین در حوزه تاکسی نیز طی دو ماه اخیر که طرح اجرا شده است بیش از ۲۰ درصد مخاطبین جهت دریافت بیمه نامه اقدام نموده و مجدداً از سهمیه سوخت برخوردار شده‌اند.

عزیزی در ادامه با بیان اینکه این طرح در ادامه برای سایر ناوگان فاقد بیمه شخص ثالث کشور اجرایی خواهد شد، اظهار کرد مطابق مفاد قانون بیمه شخص ثالث حرکت وسیله نقلیه بیمه نامه شخص ثالث ممنوع بوده و ارائه هرگونه خدمات به وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه ممنوع می‌باشد لذا هموطنان عزیز علاوه بر اینکه ضرورت دارد نسبت به تهیه بیمه نامه شخص ثالث و تمدید به موقع آن اقدام کنند لازم است تا نسبت به درج صحیح و دقیق اقلام اطلاعاتی در بیمه نامه اطمینان حاصل کنند تا در احصاء و تفکیک ناوگان دارای بیمه نامه و فاقد بیمه نامه، مورد شناسایی دقیق واقع شوند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
  3 2
  خودروی بالای یک میلیارد نباید هیچبنزین دولتی دریافت کند و مالیات سنگین داشته باشند. پز دادن هزینه باید داشته باشد
  • IR ۱۰:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
   0 1
   چون در ایران زندگی میکنه و بازحمت خودش نون درمیاره ومیخوره وچندین نفر هم بکار گماشته تا نون سرسفره خونواده ببرندومفلس وسربارجامعه نیست؟؟؟؟؟
  • IR ۲۰:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
   0 0
   بالای دو و نیم میلیارد درست است.
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
  6 1
  بنزین مجانی مساوی تورم شدید
 • خودکشی=سوخت مجانی IR ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
  11 0
  سوخت مجانی عامل مهم تورم و مشکلات جامعه است !! .... جامعه ای که نمیخواهد حقیقت را بفهمد !! :::: قضاوتهای غیرمنطقی و توهمی میکند !! :::: اخبار پوپولیستی کافیست !! رسانه ها بیدار شوند !! و مردم خواب را هم بیدار کنند !! ====== انرژی مجانی = تولید وسایل پرمصرف ::: 
انرژی مجانی = کسری بودجه ::: انرژی مجانی = تورم ::: انرژی مجانی = قاچاق سوخت ::: انرژی مجانی = حقوق پایین :::انرژی مجانی = افزایش مهاجرت 
:::انرژی مجانی = بدمصرفی :::۶انرژی مجانی = خود کشی جمعی
 ========= کسانی که به هر شکل نقشی در تثبیت قیمت مجانی سوخت در ایران راشته یا دارند ، عامل عقب ماندگی و مشکلات ایران هستند !!! ( مردم ، مسنولین یا رسانه ها و …. ) در عقب مانده ترین کشورهای جهان هم نمیتوان با پول یک پاکت شیر ، باک خودرو را پر کرد !! در اقتصاد ناهار مجانی نداریم !!! ناهار مجانی نداریم !!!
  • IR ۰۹:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۳۰
   3 0
   افرین
 • عقب ماندگی اقتصاد IR ۱۳:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
  9 0
  البته با عرض معذرت ... +++ حقیقت تلخه ! +++ سوخت مجانی نماد عقب ماندگی اقتصادی و فکری اکثریت جامعه ایران است !!
 • یحیی IR ۱۴:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
  1 0
  واقعا که در ماه ۶۰ لیتر بنزین دولتی چشم دیدنش و ندارید ؟ مطمئن باش کسی که به قول شما ماشین بالای یک میلیارد سوار میشه دستش به دهنش رسیده و خیرش هم به جامعه میرسه
 • یحیی IR ۱۴:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
  0 1
  واقعا که در ماه ۶۰ لیتر بنزین دولتی چشم دیدنش و ندارید ؟ مطمئن باش کسی که به قول شما ماشین بالای یک میلیارد سوار میشه دستش به دهنش رسیده و خیرش هم به جامعه میرسه
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۳۰
  0 0
  منفعت بنزین رو افراد ثروتمند میبنن بس
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۳۰
  4 0
  لطفا قیمت بنزین را افزایش بدهید
 • چوایران نباشدتن من مباد... IR ۲۳:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۱
  0 0
  احسنت،بایدفرقی بین اونی که ازبنزین دولتی استفاده میکنه وبیمه نمیده باشه بافردی که هزینه بیمه میده به این میگن عدالت.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس