کنعانی مفاد بیانیه مشترک سفر امیر کویت به اردن را مردود دانست

سخنگوی وزارت امور خارجه مفاد بیانیه مشترک سفر امیر کویت به اردن در خصوص میدان آرش را مردود اعلام و بر حق جمهوری اسلامی ایران در این میدان تاکید کرد.

به گزارش مشرق، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه مفاد بیانیه مشترک سفر امیر کویت به اردن در خصوص میدان آرش را مردود اعلام و بر حق جمهوری اسلامی ایران در این میدان تاکید کرد.

کنعانی در واکنش به بند مربوط به ادعای کویت درباره میدان آرش گفت: طرح ادعای یک‌جانبه در این گونه بیانیه‌ها هیچ حقی را برای مدعی ایجاد نمی‌کند.

کنعانی با اشاره به مذاکرات و رایزنی‌های قبلی فیمابین ایران و کویت تصریح کرد: به کویت توصیه می‌کنیم از مسیر نادرست هیاهوی رسانه‌ای در این موضوع اجتناب نموده و به جای آن به مذاکرات فنی و حقوقی برگردد که بهترین و مناسب‌ترین مسیر برای رسیدگی به موضوع است.

کنعانی بار دیگر تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس حقوق تاریخی و سوابق مذاکرات مشترک، آمادگی دارد در خصوص چارچوبی که متضمن احترام به منافع مشترک باشد، گفتگوها را ادامه دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اصل حسن نیت در تعاملات منطقه‌ای، بر ضرورت اجتناب از مداخله دولتهای ثالث در خصوص این موضوع تصریح نمود.

وی گفت: بدون تردید دولتهای ذیربط می‌توانند در پرتو همکاریهای دوستانه و در راستای منافع مشترک، به دور از جنجال‌های رسانه‌ای به توافق لازم نایل شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۱:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
  0 0
  به کجا رسید کشور بزرگ مون که کویت و اردن براش شاخ و شونه میشکن !!!!!!!!!!!!!!!!!
 • IR ۲۱:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
  0 0
  اگه با اسراییل و امریکا دشمنی نمیکردیم این کشورهای بی ارزش زیر پای ایران بودن و برای نفس کشیدن هم ازمون اجازه میگرفتن
 • DE ۰۵:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  2 0
  کویت شکر زیادی خورد ! چه غلط هاو ادعاهای زیادی؟ این شیخ نشین های پرو و شکم خوار امثال صدام براشون خوبه که چپ و راست بدوشن شون یک اردنگی ام حواله شون .....
 • احمد US ۰۶:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  3 0
  به این امیر دست‌نشانده انگلیس بگوئید مثل اینکه دم درآوردی دم بازی نکن وگر نه دم تو قطع میکنیم.
 • NO ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  3 0
  بر اساس تقسیمات قاره ای که مورد استناد برای تقسیمات خلیج مکزیک نیز قرار گرفته, سهم ایران از آرش حداقل ۵۰ درصد هست. اما از آنجایی که آرش در سال ۱۹۶۳ کشف شد و در آن زمان هنوز بحرین جزء خاک ایران بود, پس سهم ایران بالای ۷۵ درصد هست
 • NO ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  3 0
  بر اساس تقسیمات قاره ای که مورد استناد برای تقسیمات خلیج مکزیک نیز قرار گرفته, سهم ایران از آرش حداقل ۵۰ درصد هست. اما از آنجایی که آرش در سال ۱۹۶۳ کشف شد و در آن زمان هنوز بحرین جزء خاک ایران بود, پس سهم ایران بالای ۷۵ درصد هست
 • NO ۰۹:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  0 0
  بر اساس تقسیمات قاره ای که مورد استناد برای تقسیمات خلیج مکزیک نیز قرار گرفته, سهم ایران از آرش حداقل ۵۰ درصد هست. اما از آنجایی که آرش در سال ۱۹۶۳ کشف شد و در آن زمان هنوز بحرین جزء خاک ایران بود, پس سهم ایران بالای ۷۵ درصد هست. در ضمن بحث کمک ۲۷ میلیاردی کویت به صدام علیه ایران مظلوم و کمک بالای ۵۵ میلیاردی عربستان به صدام را هم اگر در نظر بگیریم. میتونیم کل آرش رو به عنوان بخش بسیار جزئی از غرامت ایران بپذیریم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس