کد خبر 1596735
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۹
در شرایط تحریمی مهندسان ایرانی در سریلانکا سد ساختند

رئیس ستاد اطلاع‌رسانی دولت گفت: ۴۰۰ نفر از مهندسین ما در حوزه سدسازی در سریلانکا فعالیت می‌کنند و یک سد پیشرفته به لحاظ مختصات مهندسی ساخته شده است که اثرات خوبی در سریلانکا داشته است.

به گزارش مشرق، سپهر خلجی رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت، در جمع خبرنگاران گفت: اقدام به صادرات خدمات فنی مهندسی متخصصان کشورمان در سریلانکا انجام شده است و از رئیس‌جمهوری اسلامی ایران هم دعوت شد که برای افتتاح این پروژه‌ها حضور داشته باشد. نزدیک ۴۰۰ نفر از مهندسان ما در حوزه سدسازی سالهاست در آنجا فعالیت می‌کنند.

وی افزود: این متخصصان سدی بسیار پیشرفته از نظر دانشی ساخته‌اند که سدی معمولی نیست و موضوع انتقال آب از یک سطح به سطح دیگر را هم داشته و همزمان نیروگاهی نیز در آنجا ساخته شده است. این اقدام اثرات خیلی خوبی در سریلانکا داشته است. وقتی در شرایطی که تلاش می‌کنند نشان دهند ایران تحریم است ما ولی می‌توانیم کیلومترها دورتر از خاک خودمان یکی از بزرگترین افتخارات صنعت مهندسی را در سریلانکا ارائه کنیم.

خلجی تاکید کرد: امیدوارم این اقدام، زمینه‌ای برای کارهای بیشتر در این کشور در آینده شود. این اقدام نمونه‌ای از توان صنعتی ماست که کارهای بزرگی از آنان ساخته است. پیش از انقلاب عمده این اقدامات را خارجی‌ها انجام می‌دادند اما اکنون در صنعت سدسازی با اتکا به داخل کار می‌کنیم و برای دیگر کشورها هم پروژه اجرا می‌کنیم.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت یادآور شد: این توانایی فقط در سدسازی نیست بلکه در راه‌سازی، پل‌سازی و ساخت مسیر ریلی هم وجود دارد و امکان اجرای آن در دیگر کشورها نیز میسر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس