آقامیرزایی برای دومین بار المپیکی شد/ چهار سهمیه برای پاروزنان

علی آقا میرزایی با کسب مدال برنز مسابقات قایقرانی آبهای آرام آسیا ایران را صاحب چهارمین سهمیه بازیهای المپیک ۲۰۲۴ کرد.

به گزارش مشرق، در چهارمین و آخرین روز از مسابقات قایقرانی آبهای آرام قهرمانی آسیا و انتخابی قاره‌ای المپیک در توکیوی ژاپن، علی آقامیرزایی در فینال کایاک هزار متر مردان با وجود کسب نشان برنز با توجه به قوانین موجود به عنوان دومین قایقران آبهای آرام کشورمان صاحب سهمیه حضور در بازیهایی المپیک پاریس شد.

علی آقامیرزایی در فینال کایاک ۱۰۰۰ متر مردان در رقابت با حریفانی از سنگاپور، ازبکستان، ژاپن، چین، قزاقستان، عراق و کره رقابت کرد و با زمان ۳:۵۰.۲۸۲ دقیقه به عنوان قایق سوم از خط عبور کرد و با کسب مدال برنز مسابقات جواز حضور در المپیک پاریس را کسب کرد.

با توجه به کسب سهمیه قایق دونفره قزاقستان و طبق قوانین فدراسیون جهانی و اینکه اولویت سهمیه با قایق گروهی است و با توجه به اینکه قایق تکنفره قزاقستان دوم شده بود ، دومین سهمیه المپیکی ماده کایاک مردان به نفر سوم تعلق گرفت. به این ترتیب آقامیرزایی با وجود کسب مدال برنز صاحب سهمیه المپیک شد. در هر ماده دو قایق راهی بازیهای پاریس شدند.

علی آقامیرزایی با کسب این سهمیه برای دومین بار متوالی راهی بازیهازی المپیک می شود. پیش از این در تاریخ قایقرانی کشورمان محسن شادی در روئینگ دوبار در این رویداد حاضر بوده و آقا میرزایی دومین پاروزنی است که شانس شرکت در دو المپیک پی در پی را بدست آورده است.

صبح امروز محمد نبی رضایی قایقران جوان ماده کانو هم موفق شد صاحب سهمیه حضور در بازیهای المپیک فرانسه شود.

پیش از این در جریان آخرین روز از رقابت های قایقرانی روئینگ قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک که همزمان در کشور کره جنوبی در جریان است، فاطمه مجلل در روئینگ تک نفره زنان و تیم دو نفره زنان کشورمان در روئینگ متشکل از مهسا جاور و زینب نوروزی دو سهمیه با ارزش را برای ایران بدست آورده بودند.

با پایان یافتن این دو رویداد، قایقرانی کشورمان با چهار قایق در رقابت های المپیک ۲۰۲۴ پاریس فرانسه شرکت خواهد کرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس