کد خبر 1593785
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۷
مصاحبه تند قائم مقام باشگاه ملوان علیه فدراسیون

قائم مقام باشگاه ملوان معتقد است اگر اراده ای برای اصلاح امور فوتبال در فدراسیون وجود داشت شاهد این حجم از تنش و درگیری میان باشگاه ها و هواداران شان نبودیم.

به گزارش مشرق، ملوان جمعه گذشته در ورزشگاه آزادی با یک گل از پرسپولیس شکست خورد؛ جایی که شاهد حضور محمد عمری بازیکن نیم فصل اول پرسپولیس در ترکیب سفیدپوشان انزلی بودیم و البته این موضوع با شکایت باشگاه پرسپولیس مواجه شد.
به همین بهانه گفتگویی با رامبد رشیدی قائم مقام باشگاه ملوان داشته و علاوه بر شکایت باشگاه تهرانی درباره ماجراهای مربوط به فوتبال زنان هم دوباره صحبت شده و شاهد ادامه اعتراض‌های تند این مقام مسئول باشگاه ملوان هستیم.

*در بازی با پرسپولیس محمد عمری تلاش ویژه ای داشت و بهترین بازیکن شما بود. نتیجه شکایت باشگاه پرسپولیس از این بازیکن و باشگاه ملوان به کجا رسیده است؟
فوتبال یک بازی تیمی است و ما تیم خوبی داریم. عمری هم یکی از خوب‌های تیم ماست. در پرونده شکایت باشگاه پرسپولیس هم خبر جدیدی نیست. حق باشگاه پرسپولیس و هر باشگاه دیگری است که برای استیفای حقوقش شکایت کند و پیگیر باشد. ما هم مدارک کاملی داشتیم که ارائه کردیم و امیدوار به صدور یک رای عادلانه هستیم.

*باشگاه شما بعد از این مسابقه به شدت به داوری اعتراض کرد و معتقد بود که داوری در نتیجه مسابقه تاثیرگذار بوده است.
به نظر من که اتفاق عجیبی نیفتاده است، همان همیشگی! حق تیم‌های ما را می خورند و ما هرچقدر سعی می کنیم از مسیر درست و بدون جنجال پیگیر حق تیم و هواداران مان باشیم به نتیجه ای نمی رسیم. اصلاً گوش شنوایی نیست. درخواست می کنیم، نامه می زنیم، تلفنی و حضوری پیگیری می کنیم اما هیچکس در فدراسیون و سازمان لیگ پاسخگو نیست. ضمن اینکه برخی از آقایان به ویژه ناظرین محترم فدراسیون فکر می کنند شمشیر به دست گرفته اند تا از هر کسی یا از هر تیمی که خوش‌شان نیامد را قلع و قمع کنند! اعمال سلیقه در اجرای قانون، تهدید مقامات رسمی تیم و باشگاه به ارسال گزارش و محرومیت و ... همه از خصوصیات فدراسیون پنج ستاره ماست! تازه اینجا فوتبال آقایان است. با این حجم از توجهات رسانه ای. با این تعداد رسانه و دوربین. شما لحظه ای تصور کنید در فوتبال رده های سنی و بانوان چطور حق تیم‌هایی که مثل ما در فدراسیون حامی ندارند، ضایع می شود.

*به فوتبال بانوان اشاره کردید. بعد از پایان لیگ بانوان باشگاه ملوان بیانیه تندی را علیه برخی ارکان فدراسیون صادر کرد.
امسال در فوتبال بانوان سال ویژه ای بود. حادثه دلخراش از دست دادن ملیکا محمدی شوک تلخی را به اهالی فوتبال وارد کرد. اما عده ای از این تراژدی تلخ برای خودشان سناریوی قهرمانی نوشتند و متاسفانه تعدادی از رسانه ها و برخی ارکان فدراسیون هم خواسته یا ناخواسته در این سناریو به ایفای نقش پرداختند.
به صورت مستند و بطور مشخص به دو نکته تاثیرگذار اشاره می کنم؛ یکی داوری که در تمام بازی های شش امتیازی کار را برای خاتون درآورد. می توانید به مصاحبه های خانم‌ها ایراندوست و اردلان هم در مورد داوری های این فصل مراجعه کنید. دومی تخلف آشکار ارکان فدراسیون برای مسکوت گذاشتن پرونده شکایت ما از خاتون برای استفاده از بازیکن غیر مجاز در مسابقه ای که سه ماه از برگزاری آن گذشته بود که هرچقدر نامه زدیم و تماس گرفتیم و پیگیر رای حقوقی کمیته استیناف برای 3-0 شدن مسابقه شدیم که لطفاً پیش از پایان لیگ، رای را صادر کنید، اصلاً بفرمایید شکایت شما بی مورد بوده و بازیکن غیرمجاز نبوده؛ اما این اتفاق نیفتاد! جالب اینکه این پرونده از نظر حقوقی هنوز باز است اما آقای تاج در جشن قهرمانی خاتون شرکت کردند! حالا دیگر دوستان می توانند با خیال راحت، یک رای مصلحت اندیشانه صادر کنند!

*در بیانیه شما چند کلیدواژه بود. یکی از آنها دوپینگ است. به نظر شما در فوتبال بانوان دوپینگ وجود دارد؟
قوانین فوتبال برای مسابقات آقایان و بانوان یکی است. به طور مثال نمی توان گفت چون فوتبال بانوان است، آفساید نداشته باشیم! بنابراین تاکید ما بر انجام آزمایشات دوپینگ، تاکید بر اجرای صحیح و غیر گزینشی قوانین است. در هر جامعه ای وقتی اطمینان از عدم نظارت و کنترل بوجود بیاید طبیعی است که عده ای به دنبال سوء استفاده از این خلأ های نظارتی باشند.

*به نظر می آید منظور شما بازیکنان تیم خاتون هستند که گفته می شد تنها با یازده بازیکن در انزلی حضور یافته بودند.
منظور ما بازیکنان تیم خاصی نیست. اکثریت بازیکنان خاتون هم، بازیکنان تیم ملی ما هستند که باید در مسابقات بین المللی حافظ آبروی فوتبال بانوان ما باشند. بنابراین برای آنها احترام قائلیم. اما معتقدیم وظیفه مسوولان برگزاری لیگ بانوان است که جلوی بروز شائبه ها را بگیرند. در هر صورت این فصل که گذشت! اگر عمری باقی باشد قبل از شروع فصل بعد لیگ بانوان، به جد پیگیر رفع تعدادی از این خلأها از طریق کمیته اخلاق و سایر مراجع ذیربط خواهیم بود.

*صحبت پایانی؟
از مسوولین تیم های دیگر بویژه باشگاه های سپاهان و پیکان که سابقه طولانی حضور در لیگ برتر آقایان را دارند، انتظار داریم با استفاده از تجربیات شان پیگیر حق و حقوق تیم‌های بانوان خود باشند و سعی می کنیم جلساتی را با آنها برگزار کنیم. فوتبال بانوان برای پیشرفت بویژه در عرصه بین المللی نیاز دارد که توجه بیشتری به جزییات برگزاری مسابقات شود، نظارت ها افزایش یابد و با خاطیان در هر پست و مقامی برخورد شود.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس