به گزارش مشرق، محمد ایمانی در کانال تلگرامی خود مطلبی با عنوان پیش درآمد منتشر کرد و نوشت:

از ابعاد مختلفُ به نظر می رسد عملیات شنبه شب در تنبیه رژیم صهیونیستی، پیش درآمد عملیات های بزرگ تر در آینده است و تسریع یا تاخیر در انجام عملیات های پر قدرت تر، بستگی به بازی اسرائیل دارد. در این باره چند نکته شایان توجه است:

عملیات اخیر در مقیاس با منابع قدرت نظامی ایران، بیشتر، دست گرمی و تمرین و قلق گیری بود. ایران شاید بیش از ۱۰ درصد قدرت نظامی خود را به نمایش نگذاشت.

در این عملیات، نه از پهپاد ها و موشک های فوق مدرن ایران خبری بود؛ و نه از شلیک رگباری و ترکیبی و خوشه ای پر حجم، در آن مقیاس های بزرگی که طراحی شده و سامانه های پدافندی را مطلقا فلج می کند.

ایران این بار اصرار داشت رژیم صهیونیستی را صرفا از خاک خود، و از مسافت های ۱۱۰۰ تا ۱۴۰۰ کیلومتری هذف بگیرد تا ملت های مسلمان و دشمنان آنها، اقتدار ابران اسلامی را ساعت ها تماشا کنند. نوبت بعدی، قرار نیست شلیک ها به این حجم و این مسافت دور، محدود بماند.

ایران، اصل غافلگیری را به خوبی می شناسد و سال ها با صبوری تمام، بخشی از مرگبار ترین تسلیحات خود را در نزدیکی های مرز فلسطین اشغالی چیده و مراکز مهم نظامی و امنیتی اسرائیل را نشانه گرفته است.

در صورت شروع هر جنگی، ایران تنها و دست بسته نخواهد بود. فقط مقاومت لبنان، طبق برآورد محافل صهیونیستی، دست کم ۱۵۰ هزار فروند از انواع موشک آماده شلیک را دارد.

حزب الله هم اگر چه ارتش اسرائیل را در این شش ماه در جبهه شمالی زمینگیر کرده، اما از تسلیحات مدرن خود رونمایی نکرده است. مشابه این ارزیابی را در مقیاسی دیگر، می توان درباره انصار الله یمن و مقاومت عراق عنوان کرد.

تا چند سال قبل، کمتر رصد گر اطلاعاتی در غرب می توانست تصور که مقاومت یمن، موشک دور برد در اختیار داشته باشد و بتواند به بندر ایلات در جنوب فلسطین اشغالی شرکت کند. به مدد الهی، از این شگفتنانه ها فراوان است.

برخی اهل فن می گویند ایران در عملیات اخیر، بیشتر انبار گردانی کرد. یعنی بخشی از موشک هایی که استفاده شد، رده پایین تر و تولید قدیم بوده که سال هاست خاک می خورند و باید از انبار ها تخلیه شوند تا انبوه موشک های تولیدی جدید، جایگزین آنها شود.

گفته می شود صرف نظر از حجم و تنوع محصولات جدید، تولیدات قدیمی تری که باید هر چه زود تر استفاده شوند، معتنا به است. خبط اسرائیل می تواند مانع از رده خارج شدن و دور ریز تسلیحات قدیمی تر و به مراتب رده پایین تر شود.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  1 3
  ارواح خاک گلدامایر و موشه دایان ؛ اسراییل هیچیش نشده ــ سگ داند و پینه دوز در انبان چیست ــــ حکایت حمله ایران به اسراییل ـــ پینه دوزی از کسی طلبکار بود و بدهکار بدحسابی می کرد و طلب او را نمی داد. پینه دوز عاقبت خسته شد و یک روز مشته ای (آلتی فلزی برای کار کفش دوزی) داخل انبان گذاشت و به سراغ بدهکار رفت تا طلبش را وصول کند و کار یکسره بشود. وقتی به در خانه بدهکار رسید، سگش به او حمله کرد. پینه دوز انبان را بر سر سگ زد و سگ را کشت. یا رب سبب مرگ سگ سلطان چیست برچیدن پینه دوز را دکان چیست انبان که به سگ خورد و سگ افتاد و بمرد سگ داند و پینه دوز در انبان چیست
 • IR ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  2 3
  ارواح خاک گلدامایر و موشه دایان ؛ اسراییل هیچیش نشده ــ سگ داند و پینه دوز در انبان چیست ــــ حکایت حمله ایران به اسراییل ـــ پینه دوزی از کسی طلبکار بود و بدهکار بدحسابی می کرد و طلب او را نمی داد. پینه دوز عاقبت خسته شد و یک روز مشته ای (آلت فلزی برای کار کفش دوزی) داخل انبان گذاشت و به سراغ بدهکار رفت تا طلبش را وصول کند و کار یکسره بشود. وقتی به در خانه بدهکار رسید، سگش به او حمله کرد. پینه دوز انبان را بر سر سگ زد و سگ را کشت. یا رب سبب مرگ سگ سلطان چیست برچیدن پینه دوز را دکان چیست انبان که به سگ خورد و سگ افتاد و بمرد سگ داند و پینه دوز در انبان چیست
 • مسعود دیپلمات IR ۱۹:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  3 0
  با انجام عملیات ""وعده صادق""، در حقیقت وجه دیگر ""محاصره"" رژیم صهیون تکمیل گردید و از همه طرف کاملا" در محاصره آتش قرار گرفته اند و راه فراری ندارند. لذا ""وعده الهی"" مبنی بر ""محاصره"" حیوانات بنی اسرائیل در آتش جهنم محقق شده است و آنها دیگر خواب راحتی نخواهند داشت: وَإِنْ عُدْتُمْ عُدْنَا وَجَعَلْنَا جَهَنَّمَ لِلْكَافِرِينَ حَصِيرًا (سوره 17آیه 8).

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس