کد خبر 1593676
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۳
عبدی و علوی تبار

اصلاح طلبان ساختاری و یا همان رادیکال‌ها راهبرد اصلی خود را مبارزه، مقابله و حتی معارضه سیاسی با نظام تعریف کرده است.

سرویس سیاست مشرق- بررسی برخی مطالب مطرح شده از سوی اصلاح طلبان رادیکال نشان می‌دهد که آنان مجموعه کنش‌های جدیدی را در دستورکار خود قرار داده‌اند که معنای سیاسی و انتخاباتی دارد.

اصلاح طلبان ساختاری که بنا بر اذعان بسیاری از اصلاح طلبان با عبور از اندیشه اصلاحات به ایده گذار از جمهوری اسلامی فرادی چون میرحسین موسوی نزدیک شده‌اند در مطالب مختلف ضمنی حمله و هجمه به نظام حکمرانی می کوشند تا افکارعمومی را بر اساس دیدگاه های هسته سخت اصلاح طلبان ساختاری یعنی تاج زاده، حجاریان و علیرضا علوی تبار به خدمت و بازی بگیرند.

اصلاح طلبان ساختاری که انتخابات مجلس دوازدهم را با تحریم و معنادهی مبنی بر مجازات نظام بر پایه مبارزه با آن کلید زده بودند برای سال ۱۴۰۳ که سال ورود به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۴ می باشد، کنش‌های خود را کلید زده و در حال بازی سیاسی- رسانه‌ای هستند.

بیان مسائلی چون «سیاه نمایی از شرایط کشور»، «تولید ناامیدی در فضای عمومی- رسانه ای»، «تاکید بر هضم در فرایند جهانی شدن و سبک زندگی متاثر از آن»، «تاکید بر زندگی معمولی» و مواردی مشابه، بخش هایی از کنش‌های اصلاح طلبان رادیکال در فضای سیاسی- رسانه‌ای است که به موجب آن می کوشند تا بر اساس دیدگاه‌هایی که تاکید بر درو کردن اعتراضات جامعه جنبشی داشته، شرایط ایده نهایی خود یعنی آزمون فیصله بخش را دنبال سازند.

به تعبیری فعال سازی نیوری خاکستری برای متاثر ساختن فضای انتخاباتی از مطالبات مطرح شده در بیانیه ۱۵ ماده‌ای خاتمی و تبدیل انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۴ به آزمون فیصله بخش در خصوص پایان دادن به گام دوم انقلاب و رسیدن به مدل عرفی سازی جمهوری اسلامی از منظر اصلاح طلبان و لیدر آن یعنی سیدمحمد خاتمی از جمله همین موارد است.

در همین رابطه اما علیرضا علوی تبار از اعضای هسته سخت اصلاح طلبان رادیکال در محور توافق شده در جبهه اصلاحات مبنی بر متهم سازی نظام، کوشید تا حکمرانی موجود را زیر سوال ببرد.

علوی‌تبار در یادداشتی که وب‌سایت انصاف نیوز آن را منتشر کرده نوشته است: اقلیت حاکم جدید خود را به هیچ بخشی از جامعه پاسخگو نمی‌داند. متقابلاً نیز از حمایت هیچ بخشی از جامعه برخوردار نیست. آن‌ها برآمدگان و تحت‌الحمایه‌های هسته اصلی قدرت هستند. هسته اصلی قدرت نیز جز آن‌ها دیگر کسی را ندارد. این وابستگی متقابل و تعهد متقابل به رها شدن از قید پاسخگویی به جامعه انجامیده است.

چرا همه چیز از نظر رادیکال‌ها «سیاه» است؟

علوی تبار در ادامه مدعی سقوط حقانیت مشروعیت سیاسی نظام حکمرانی شده و کوشید تا با تعریف منتخب مردم در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان اقلیت و طی یک شعبده مدعی شود که منتخب مردم نماینده هیچ کس نبوده لذا پاسخگو نمی باشد!

این فعال سیاسی اصلاح طلب رادیکال اما در ادامه با تجویز خود برای مقابله با شرایط موجود حکمرانی از پروژه اصلاح طلبان سخن به میان آورده و تصریح می کند، روشن است که برای مقابله با چنین وضعیتی و خلاصی از «غارت سازمان‌یافته» نیازمند تحولی بنیادین هستیم؛ تحولی بیشتر از «اصلاحات» و کمتر از «انقلاب».

بیان این مطالب از سوی علوی تبار اما بیانگر آن است که؛

۱- اصلاح طلبان ساختاری و یا همان رادیکال‌ها راهبرد اصلی خود را مبارزه، مقابله و حتی معارضه سیاسی با نظام تعریف کرده و عملا اپوزیسیون نظام اسلامی شده اما در عین حال در یک بازی مزورانه می کوشند تا در هنگامه های انتخاباتی که امکان رای آوری دارند، در هیبت پوزیسیون وارد عرصه شوند!

۲ - رادیکال های جریان اصلاحات نشان داده‌اند که اگر روزگاری با نظریات حسن بشریه کنشگری می کردند این روزها در تعریف کنش و وام گیری از ادبیات سیاسی – رسانه ای به کتاب های داگلاس نورث سرکشیده و از خویشتن چیزی برای ارائه نداشته و ندارند.

علوی تبار در با تکرار اظهارات قدیمی خود مبنی بر وجود ارادت سالاری تلاش کرد تا نظام فکری و اندیشگی نیروهای انقلابی را بر اساس «ارادت سالاری» معنادهی سازد!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۰:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  4 1
  دیگ به دیگ میگه روت سیاه. حالا نه اینکه شما اصلاحطلب ها پاسخگو هستید.
  • DE ۱۷:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   3 0
   چرا همه چیز از نظر رادیکال‌ها «سیا» است؟چون همه چیزِ رادیکال‌ها «موساد» است؟ دوستان یه تن یابو. دی ان ای اینها را ببرید آزمایشگاه تا اصل و نصبشان مشخص شود. فارسی حرف زدن و در ایران بدنیا آمدن دلیل به ایرانی بودن نیست روح و فکر انسان هم باید ایرانی وطندوست فدائی و نه وطنفروش غربگدا و تجزیه طلب باشد.
 • IR ۱۱:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  1 6
  سگ داند و پینه دوز در انبان چیست ــــ ماجرای حمله ایران به اسراییل ـــ پینه دوزی از کسی طلبکار بود و بدهکار بدحسابی می کرد و طلب او را نمی داد. پینه دوز عاقبت خسته شد و یک روز مشته ای (آلتی فلزی برای کار کفش دوزی) داخل انبان گذاشت و به سراغ بدهکار رفت تا طلبش را وصول کند و کار یکسره بشود. وقتی به در خانه بدهکار رسید، سگش به او حمله کرد. پینه دوز انبان را بر سر سگ زد و سگ را کشت. یا رب سبب مرگ سگ سلطان چیست برچیدن پینه دوز را دکان چیست انبان که به سگ خورد و سگ افتاد و بمرد سگ داند و پینه دوز در انبان چیست
  • IR ۱۲:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   10 0
   خب باشه بابا خفه مون کردی پینه دوز!
 • سید IR ۱۱:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  5 5
  سرمایه های اسرائیل یا همان اصلاح طلبان تهوع آور لِنگ لَنگ جمهوری اسلامی ایران در مسیر پیشرفت !!!
 • علـی IR ۱۲:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  5 6
  اصلاح‌طلب جماعت=حقیر+ بی‌غیرت+وطن‌فروش
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  0 4
  اصلاح طلبا هم مثل اربابان صهیونیست شون، نیازمند تنبیه هستند
 • محمد IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  2 6
  سرطان بدخیم اصلاحات و دگر هیچ دیروز با یه نفر مخالف حمله ایران به اسرائیل بحث میکردم حرفاش بجایی رسید که گفت چرا لندگروز تو دبی از ایران ارزونتره!
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  4 5
  این خاصیت ادمهای بی بوته غربزده هست که چشم به روی پیشرفت وقدرت کشور خودش می بنده وبرای کوچکترین چیز از سمت کشورهای اربابانشون نوشابه باز می کنند وذوق مرگ میشن لیاقتشون همینه دم تکونی برای اربابانشون 🤮😈🦊😈
 • IR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
  0 0
  باید اقتصاد را تا جای ممکن از دولت بگیرید به نهاد های حاکمیتی بدید ازاد سازی اقتصاد ورشکشتگی اقتصاد ملی که با یکسان سازی نرخ ارز هم اتفاق نیفته ورشکستگی اقتصاد ملی و مزایده های جهانی را خواهد داشت که انحلال اقتصاد ملیه دقیقا در زاپن این اتفاق افتاده ...بدانید ...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس