خاطرات شفاهی فرمانده مخصوص نیروی قدس به چاپ سوم رسید

کتاب «میاندار» نوشته مسعود امیرخانی خاطرات شفاهی فرمانده مخصوص نیروی قدس توسط انتشارات خط مقدم به چاپ سوم رسید.

به گزارش مشرق، کتاب «میاندار» نوشته مسعود امیرخانی به تازگی توسط انتشارات خط مقدم به چاپ سوم رسیده است. این کتاب دربرگیرنده خاطرات شفاهی شهید حسن عبدالله زاده فرمانده تیپ یگان مخصوص نیروی قدس و فرمانده عملیات قرارگاه شرق سوریه است.

خاطرات فرمانده یگان مخصوص نیروی قدس دوباره آمد

کتاب «میاندار» از خاطرات کودکی حسن عبدالله‌زاده شروع می‌شود؛ خاطراتی همراه با رگه‌هایی طنز از شیطنت‌های راوی که لبخند بر لب خواننده می‌نشاند و او را با زندگی حسن عبداالله‌زاده همراه می‌کند و شخصیت او را به خواننده می‌شناساند. این شخصیت در کنار حسن خلق، شوخ طبعی و طنازی و شیطنت یا به قول خودش شرارت، جسارت و شجاعت و عشق به امام حسین هم دارد. عشق به امام حسین (ع) در جای جای خاطرات این شهید ملموس است و عمده توصیه این شهید در وصیت‌نامه‌اش به فرزندش این است که: «تمام زندگیت را غرق در محبت امام حسین (ع) کن تا آبرویی در دنیا و آخرت داشته باشی.»

شهید حسن عبدالله‌زاده با نام جهادی حمزه، سال ۱۳۶۵ به دنیا آمد و در خرداد ۱۴۰۰ در آخرین اعزامش به سوریه به شهادت رسید. از او سه فرزند به یادگار مانده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«آقای.... روبه‌رویم ایستاد و گفت: «مبصر می‌زنی؟ شاخ شده‌ای توله‌سگ؟! ببین بچه مردم را چه کار کرده‌ای!» داشتم توضیح می‌دادم که من کاری نکردم و الکی برای من داستان درست کرده و بچه‌ها همه می‌دانند، که آقا دستش را برد بالا و ول کرد سمت صورت من. تا دستش را پایین آورد من نشستم روی زمین. دستی که با آن قدرت از بالا می‌آمد پایین، با جا خالی من خورد توی صورت سجاد. سجاد روی هوا بلند شد و با بغل سر خورد لبه میز و با کله آمد زمین جلوی من. من نشسته بودم و صحنه را می‌دیدم. همین‌طور که نشسته بودم قاه‌قاه خنده‌ام گرفت. افتادم زمین…»

چاپ سوم این کتاب با ۳۶۹ صفحه و قیمت ۲۲۰ هزار تومان عرضه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس