کد خبر 1592710
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۰
حسن رشوند

همه مسئولان و دلسوزان انقلاب باید این را بدانند آنچه اکنون بیش از همه امید را درجامعه افزایش می دهد وحدت کلمه و همگرایی بین مسئولان با هم و مردم است نه بیان سخنان اختلاف انگیز و ناامید کننده.

به گزارش مشرق، حسن رشوند طی یادداشتی در روزنامه جوان نوشت: هشدار رهبر معظم انقلاب در باره وحدت کلمه را باید جدی گرفت. آن هم در شرایطی که بیش از هر زمان دیگری کشور به آن نیازمند است. دشمن صهیونیستی به خود اجازه داده به کنسولگری کشورمان در سوریه که حکم خاک ایران را دارد حمله و چند مقام ارشد نظامی کشورمان را شهید کند.

رهبر معظم انقلاب بار دیگر در میان این همه موضوعات مهمی که وجود دارد در یک خطبه کوتاه چند دقیقه‌ای نماز عید فطر، در کنار مسئله فلسطین و رنج بزرگی که این روزها مردم مظلوم غزه می‌کشند، موضوع وحدت و ضرورت آن را مطرح کردند و فرمودند: «من بر وحدت کلمه تأکید می‌کنم. مردم عزیز، جوانان عزیز، فعالان سیاسی، فعالان اجتماعی، فعالان رسانه‌ای! بدانید توفیق در توحید کلمه است، توفیق در وحدت کلمه ملت ایران است. اختلاف نظر دارید، داشته باشید؛ اختلاف نظر سیاسی و غیر سیاسی اشکالی ندارد، اما درگیری و یقه‌گیری و وحدت را شکستن و دودستگی‌ها و دوگروهی‌های جعلی درست کردن، به زیان کشور است، به زیان دین شما است، به زیان دنیای شما است، به زیان قوت شما است.»

پیش‌تر نیز رهبر انقلاب در دیدار مردم سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بیان کرده بودند: «اینکه می‌گوییم دشمن در حال ضعیف شدن است به معنی ناتوانی او از مکر و نقشه‌کشی و ضربه زدن نیست. بنابراین ما یعنی آحاد مردم و مسئولان باید بیدار و مراقب باشیم. تخریب وحدت ملی و تضعیف امنیت ملی دو هدف اساسی و جدی آن‌ها است، اما ما هم در مقابله با دشمن به شدت جدی هستیم و اطمینان داریم دشمنان ایران عزیز، به شرط مراقبت، بیداری و هوشیاری ملت و مسئولان هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.»

از قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکنون اتفاقاتی در کشور افتاده که به نوعی هر کدام از آن‌ها وحدت ملی را نشانه رفته و ناقوس تفرقه را به صدا درآورده است. در آستانه انتخابات، جریانی برای از دور خارج کردن رقبای خود متوسل به اخباری جعلی و تلفیقی از راست و دروغ کرد که نتیجه آن بیش از آنکه تنور انتخابات را بتواند گرم کند، وحدت مردم برای حضور در پای صندوق‌های رأی را نشانه رفت. هنوز ذهن مردم به آرامش نرسیده بود که داستان آیت‌الله صدیقی و زمین‌های ازگل و حوزه علمیه آن به یکباره در صدر اخبار قرار گرفت و به روایت دیگر ترند شد. هیچ کس هم از خودش سؤال نکرد چرا باید این اخبار در آستانه سال جدید و در حالی که رسانه‌های رسمی تعطیل یا پرچم نیمه بر افراشته دارند و دید و بازدیدهای نوروزی بازتاب دهنده خوبی برای این اخبار راست و دروغ است، انتشار یابد.

در این شرایط، از رهبری نظام گرفته تا مقامات نظامی و مسئولان اجرایی، بحث تنبیه این رژیم جنایتکار را مطرح می‌کنند، اما برخی با این استدلال که هر گونه اقدام علیه اسرائیل منجر به واکنش تندی از سوی این رژیم و حامیانش خواهد بود تلاش دارند برای یک موضوع روشن که حکم آن تعیین شده است، شبهه وارد کنند و در موضوعی که مسئولان کشور به وحدت کلمه رسیده‌اند، ایجاد تردید کنند. طبیعی است اگر وحدتی در انجام موضوعی صورت نگیرد حتی اگر اقدامی انجام شود، نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد. وحدت کلمه نسخه‌بخش یک کشور است. ما با همین وحدت کلمه بود که رژیم پهلوی را ساقط کردیم. با همین وحدت کلمه بود که هشت سال با دشمن بعثی جنگیدیم و او را شکست دادیم. با وحدت کلمه، ۴۵ سال است که کشور را از گردنه‌های بسیار سخت عبور دادیم. یقیناً تنها با همین وحدت کلمه است که می‌توانیم بر مشکلات پیش رو فائق آمده و از دامنه پیشرفت کشور به قله برسیم.

آنچه دشمن شماره یک وحدت کلمه مردم و مسئولان خواهد بود نه اختلاف سلیقه، بلکه ستیزه کردن و بگو مگوهای بی‌حاصل است که بعضاً در کشور شاهد آن هستیم. اینجا اگر مراقبت نشود و بنا به فرمایش امیرالمؤمنین (ع) در نامه ۶۹ نهج البلاغه که می‌فرمایند «آبروی خود را آماج تیر گفتار دیگران قرار نده و هر چه شنیدی بازگو مکن»، عمل نکنیم، یقین بدانیم که شیرازه حکمرانی کشور را دچار مشکل و زمینه ورود بدخواهان و دشمن در کمین نشسته را فراهم کرده‌ایم.

همه مسئولان و دلسوزان انقلاب باید این را بدانند آنچه اکنون بیش از همه امید را درجامعه افزایش و مردم را به آینده کشور امیدوار می‌کند وحدت کلمه و همگرایی بین مسئولان با هم و مردم است نه بیان سخنان اختلاف انگیز و ناامید کننده. بنابراین، برای رسیدن به این مقصود، لازم است مسئولان و همه آن کسانی که با افکار عمومی سرو کار دارند و دستی در فضای رسانه‌ای و مجازی دارند، کم حرف بزنند و آنچه را هم می‌گویند فقط نوای خوش وحدت و یکدلی از آن بیرون بیاید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • محمدایوب IR ۰۸:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۵
  13 0
  عزیزان به عنوان یک بچه مذهبی از شما سئوال میکنم این همه آسمان ریسمان بافتی تا موضوع صدیقی را که باز گفتی راست و دروغ گردن دشمن انداختی اگر اطلاع ندارید بی خود می‌کنی مقاله می نویسی سخن گوی قوه قضاییه تایید کرد خودش آمد عذر خواهی کرد چرا می خواهید ماست مالی کنید تا کی والله ماهم ناراحت هستیم والله ماهم در عید هرجا رفتیم باید پاسخ کار آقای صدیقی را می دادیم بابا خطا از هرکه سربزند خطاست راست و دروغ ندارد عزیزان چرا نمی خواهید بفهمید کسی که در جایگاه نمازجمعه دعوت به تقوا می کند خود باید خرما نخورده باشد چرا باید گزک دست دشمن بدهیم ماکه دنبال گرفتن مچ دادش دزد روحانی هستیم آنها هم دنبال ضعف ما هستند اگر قصد بدی هم نداشته باشیم به خدا مردم می فهمند
 • IR ۱۰:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۵
  7 0
  کدام امید با دلار 68 هزاری
  • FR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۵
   1 0
   با سقوط حدود 60000 واحدی در بورس
 • FR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۵
  0 0
  کاش واقعا وحدت کلمه حد اقل بین مسئولین درجه اول کشور بود که اگر بود سالها پیش از شر خباثت صیهونیسم و عداوت دشمنان شیطانی خلاص شده بودیم
 • عرفان IR ۱۸:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۵
  0 0
  با سلام اگر می‌خواهید امید آفرینی شود مثلاً به استاندار بگویید حرف و عملش یکی باشد و فرمانی که درباره تعاونی دانشگاه آزاد اسلامی داده است را عمل کند. تا کی شعار؟! مردم می‌فهمند. وقتی مسئولان حرف و عملشان با هم یکی نیست یعنی صداقت ندارند.طبق قرآن کریم، صداقت نداشتن یکی از ویژگی‌های منافقان و گناهی بزرگ است.
 • عرفان IR ۱۸:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۵
  0 0
  اگر می‌خواهید امید آفرینی شود مثلاً به استاندار بگویید حرف و عملش یکی باشد و فرمانی را که درباره تعاونی دانشگاه آزاد اسلامی رودهن داده است، عمل کند. تا کی شعار؟! مردم می‌فهمند. وقتی مسئولان حرف و عملشان با هم یکی نیست یعنی صداقت ندارند.طبق قرآن کریم، صداقت نداشتن یکی از ویژگی‌های منافقان و گناهی بزرگ است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس