شهید زاهدی بر همه مبانی پایدار بود

جانشین کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شهید زاهدی بر همه مبانی پایدار بود و در طول ۴۵ سال گذشته زیباترین جمع‌هایی که وجود داشته جمع همین افراد تکلیف‌مدار بوده است،

به گزارش مشرق، علی فدوی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم بزرگداشت شهادت سردار سرلشکر پاسدار شهید محمدرضا زاهدی در سالن گلستان شهدای اصفهان اظهار کرد: شهید زاهدی بر همه مبانی پایدار بود و در طول ۴۵ سال گذشته زیباترین جمع‌هایی که وجود داشته جمع همین افراد تکلیف‌مدار بوده است، به‌حسب ظاهر جنگ سخت است و ناراحتی و زخمی‌شدن و شهادت دارد؛ اما فیلم‌هایی از خوشحالی رزمندگان نشان‌دهنده شادی در بین این افراد است.

وی با بیان اینکه مردم جهان در طول ۶ ماه گذشته صحبت‌های ۶۰ سال گذشته امام خمینی در شروع نهضت و در سال ۴۲ در مورد رژیم صهیونیستی را بیان می‌کنند و فرمایشات امام خمینی (ره) جهانی شده است.، اظهار کرد: جبهه حق انقلاب اسلامی از لحظه اول دشمن داشته و تاکنون ادامه داشته است، جبهه حق انقلاب اسلامی در یک طرف و طرف دیگر جبهه شیاطین و باطل به سردمداری آمریکا جنایت‌کار است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمنان همه توان خود را در مبارزه با انقلاب اسلامی به کار گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: شهید زاهدی برای هر کجا که گفته شد و تکلیف بر او مترتب شد به خدمت رفت؛ درحالی‌که فرمانده نیروی بود به‌حسب ظاهر در جاهایی خدمت کرد که جایگاه دنیوی پایین‌تری داشت.

وی بیان اینکه اصفهانی‌ها در مراسم تشییع شهید زاهدی بی‌نظیر بودند و دل‌های بی‌شماری در اصفهان به همان روال دفاع مقدس هستند، اظهار کرد: این مردم از آن گروهی هستند که یا به خیل شهدا پیوستند و یا منتظر شهادت و مشغول انجام تکالیف هستند.

فدوی خاطر نشان کرد: امروز شاهدیم افرادی را که همرزمان خود را در دوران دفاع مقدس از دست دادند، اما طی این سال‌ها این افراد همواره بر عهد و پیمان خود استوار و منتظر شهادت هستند و خوشا به حال سردار زاهدی که در این مدت انتظار برای پیوستن به یاران شهیدش به تکالیف خود عمل کرد.

هم‌رزم شهید در این مراسم با بیان اینکه ایشان با وجود سن کم به‌عنوان فرمانده، پنج مرحله عملیات رمضان را فرماندهی کردند، اظهار کرد: شهید زاهدی تربیت‌شده دست شهید خرازی و شهید ردانی پور بود و به شهید خرازی و شهید ردانی پور عشق می‌ورزید و در جلساتی که شهید خرازی حضور داشت؛ اعلام‌حضور نمی‌کرد و همانند یک شاگرد سخنان سردار را گوش فرامی‌داد.

وی با بیان اینکه بعد از شهادت شهید خرازی بهترین گزینه فرماندهی سردار زاهدی بود، اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های بارز شهید خرازی دوری از دوربین‌ها و در تیتر اخبار بودن است و امروز اگر مستندات آن‌چنانی از شهید زاهدی نداریم برگرفته از همین روحیه است.

این رزمنده دفاع مقدس با بیان اینکه در میدان‌های رزمی این شهدای سرافراز ما از نیروها جلوتر بودند، گفت: فرمانده‌های دفاع مقدس به بچه‌ها می‌گفتند بیایید، نمی‌گفتند بروید، جلودار بودند، در عملیات رمضان شهید زاهدی به‌عنوان فرمانده خود جلودار بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس