سردار سلامی

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما هشدار می‌دهیم هیچ عملی از هیچ دشمنی در مورد نظام مقدس ما بدون پاسخ نخواهد ماند. هنر ملت ایران شکستن قدرت امپراطوری‌ها است.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه روز قدس در تهران اظهار کرد: مسافران قدس امروز در حال عروج به عرش اعلا هستند. امروز ما پیکر مجاهدان بزرگی را در دست داریم. سرلشکر شهید «محمدرضا زاهدی» که ما او را «علی» صدا می‌زدیم، یک مجاهد پُر افتخار، اهل وعده صادق، ذکر، نماز، امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی افزود: شهید زاهدی از ۴۳ سال پیش تا به امروز لباس جهاد را از تن به درنیاورد زیرا او معتقد بود که امیر مؤمنان فرموده است اگر قومی لباس جهاد را از تن به در کنند، خداوند به آن‌ها لباس ذلت می‌پوشاند.

شهید زاهدی برای ساخت قدرتی عظیم در مقابل صهیونیست‌ها مجاهدت کرد

سرلشکر سلامی گفت: سرلشکر شهید علی زاهدی، همرزم شهید «حسین خرازی»، «احمد کاظمی» و سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» بود؛ ایشان فرمانده شجاع و مدبر لشکر ۱۴ امام حسین علیه السلام و تیپ قمر بنی هاشم در دوران دفاع مقدس بود. ایشان یک اسطوره جاودان و شخصیتی شبه افسانه‌ای بود که بعد از دوران دفاع مقدس، چندین سال به همراه فرمانده جاودانه جبهه‌های مقاومت سپهبد شهید پاسدار حاج قاسم سلیمانی در لبنان و سوریه برای ساخت قدرتی عظیم در مقابل صهیونیست‌ها مجاهدت کرد.

فرمانده سپاه گفت: او انسانی وارسته بود و بیزار از خودنمایی، خودآرایی و دیده شدن بود. وی انسانی مجاهد، متقی، جانباز و مجاهد بود. او مانند انسان تشنه‌ای که دنبال آب می‌گردد، شهادت در راه خدا را به هر چیز دیگری ترجیح می‌داد. او جزئی از این زنجیره نورانی شهیدانی بود که از اینجا هجرت کردند تا در شرق مدیترانه از حیثیت، اعتبار، ناموس و آبروی مسلمانان و امنیت آنان و اعتبارشان دفاع کنند. شهیدان همدانی، الله دادی، شاطری و سید رضی و شهیدانی که در لبنان و سوریه نماد حمایت ما از مظلومان و مستضعفان بودند، امتداد این نسل فداکار بود.

سرلشکر سلامی گفت: اما شهیدان دیگری مانند شهید سرلشکر پاسدار محمد هادی حاج رحیمی، یک شهید گمنام و بیزار از شناخته شدن بود. نجیب و توانا بود و او هم شاید ده‌ها سال در جبهه مقاومت زندگی کرد. او از نسل شهیدان بزرگ مانند سفیر شهید ما در یمن حاج حسن ایرلو بود. شهیدان صالحی، روزبهانی، محسن صداقت، جلالتی، آقابابایی و شهید امان‌اللهی نیز شهیدان جوانی بودند که تلاش کردند تا امنیت ایران اسلامی را در پرتو این مجاهدان تثبیت کنند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: درود خداوند بر شهیدان نیروی زمینی قدرتمند سپاه و فرماندهی انتظامی عزیز این سرزمین که دیروز در مقابل گروه‌های شرور و حمایت شده از سوی سرویس‌های جاسوسی دشمنانمان توانستند زیباترین نقش از مقاومت و دفاع شجاعانه را در جنوب شرق کشور به زیبایی و با شهادت و جهاد رقم بزنند و اجازه ندهند هیچیک از این مهاجمان شرور، سر سالم به جهنم ببرند. آن‌ها را تماماً با قدرت الهی خویش به درک واصل کردند. بر این شهدای سرافراز درود می‌فرستیم و برای خانواده و بازماندگان این نسل فداکار از خدای متعال صبر مسألت داریم.

سرلشکر سلامی گفت: رژیم صهیونیستی خنجری است که نظام مزدور و شیطانی انگلیس از ۷۵ سال پیش آن را در پهلوی پیکره امت اسلام فرو کرد و بعد از آن آمریکای جنایتکار این رژیم را به عنوان یک سرپل سیاسی، امنیتی و جغرافیایی در منطقه جهان اسلام تقویت کرد تا اهرمی برای مهار و تنظیم سیاست‌های جنایتکارانه و استعمارگرایانه آمریکای جنایتکار باشد. از سال ۱۹۴۵ به این طرف که رژیم صهیونیستی به عنوان یک موجودیت تصنعی در ضمن حمایت‌های شیطانی غرب به خصوص آمریکا و انگلیس قرار گرفت، با جنایت‌های بی‌شمار در این سرزمین، امنیت و شب و روز خوش را از ملت مسلمان فلسطین و از بخش دیگری از سرزمین‌های اسلامی و عربی گرفته است.

رژیم صهیونیستی نمی‌تواند از شر فتنه‌هایی که ایجاد می‌کند، بگریزد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی نمی‌تواند از شر فتنه‌هایی که ایجاد می‌کند، بگریزد. ما هشدار می‌دهیم هیچ عملی از هیچ دشمنی در مورد نظام مقدس ما بدون پاسخ نخواهد ماند. هنر ملت ایران شکستن قدرت امپراطوری‌ها است.

وی افزود: جنگ‌های ۱۹۴۸، ۱۹۵۶، ۱۹۶۷، ۱۹۷۳ تا قبل از انقلاب اسلامی مجموعاً نبردهایی بود که آمریکا، انگلیس و فرانسه با میدان‌داری رژیم صهیونیستی برای بی‌سرزمین کردن و آواره کردن یک ملت ریشه‌دار روی زمین به نام فلسطین انجام دادند.

آمریکا در مرکز نفرت جهانی قرار گرفته است

سرلشکر سلامی گفت: آمریکای فاقد عقل سیاسی برای حفظ و بقای این رژیم بی‌ریشه که فروپاشی آن از هر جهت بسیار شدنی و ممکن و به فضل الهی نزدیک است، هزینه‌های سنگین سیاسی، اقتصادی و امنیت فراوانی را متحمل شده است. امروز جنایت‌های رژیم صهیونیستی که توسط آمریکا حمایت می‌شود، آمریکا را در مرکز نفرت جهانی و به خصوص جهان اسلامی قرار داده است.

فرمانده کل سپاه گفت: شخصیت سیاسی آمریکا تحت حمایت مالی و لجستیکی از رژیم صهیونیستی و حمایت سیاسی در وتو کردن همه قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد و حمایت‌های روانی رژیم آمریکا از رژیم صهیونیستی و تلاش برای غلبه دادن اراده سیاسی خود از طریق سلطه دادن این رژیم بر جهان اسلام است. امروز شخصیت اخلاقی و سیاسی آمریکا در همه منطقه و جهان در حال زوال است و آمریکا مجبور شده است نقطه تمرکز خود را از اقتصاد، بر امنیت در شرق مدیترانه قرار دهد و زیان او از این منظر شتاب گرفته است.

رژیم صهیونیستی امروز با تنفس مصنوعی آمریکا زنده است

وی افزود: اما آمریکا حاضر نیست این رژیم را رها کند. رژیم صهیونیستی با تنفس مصنوعی آمریکا امروز زنده است و در اتاق مراقبت‌های ویژه سیاسی، امنیتی و روانی آمریکا در حال نفس کشیدن است. هرگاه این دستگاه تنفس مصنوعی غرب از بینی رژیم صهیونیستی برداشته شود، او حیات نباتی به خود خواهد گرفت و فرو خواهد ریخت و این نزدیک است.

سرلشکر سلامی‌گفت: شما به صحنه نگاه کنید؛ قبلاً رژیم صهیونیستی در جنگ‌هایی با ارتش‌های بزرگ کشورهای عربی توانسته بود بخش‌های مهمی از سرزمین‌های فلسطین را که همچنان در اختیار اوست در تصرف بگیرد، اما امروز در مرز باریکی بین مرگ و زندگی قرار گرفته است. همه تلاش رژیم صهیونیستی این است که فضای جنگ را از زندگی و اجتماعی منفک کند.

وی افزود: صهیونیست‌ها می‌خواهند در میان دنیایی از بغض و کینه فشرده مسلمانان حیات سیاسی امن و مطمئن داشته باشند. امروز وقتی به جهان نگاه کنیم و به فلسطین، می‌بینیم جغرافیای غزه کوچک است، اما جغرافیای سیاسی آن وسعتی جهانی پیدا کرده است.

سرلشکر سلامی افزود: اگر صهیونیست‌ها جنگ با فلسطین را ادامه دهند، سرانجام مجبور خواهند شد که به این مقاومت آسمانی مردم فلسطین تن دهند و اگر بخواهند از میدان عقب بنشینند، باز هم شکست است.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: پیام‌هایی که از درون غزه به ما منتقل می‌شود این است که می‌گویند ما هیچ مشکلی برای ادامه این استقامت نداریم، محکم باشید که رژیم را در غزه مدفون خواهیم کرد. سنت الهی این است که فلسطین می‌ایستد و توطئه شوم دشمنان به خودشان باز خواهد گشت و سرانجام سرزمینشان، دیارشان و ارضی که جوانان فلسطینی هنوز پا در آن نگذاشته‌اند، به فلسطین باز خواهد گشت.

راهی برای نجات صهیونیست‌ها وجود ندارد

سرلشکر سلامی گفت: راهی برای نجات صهیونیست‌ها وجود ندارد و در آنجا جنگ و زندگی توسط فلسطینیان با هم در سرزمین‌های اشغالی ادغام می‌شود. صهیونیست‌ها نمی‌توانند میان جنگ و زندگی یکی را انتخاب کنند و راهشان تسلیم شدن است که خواهیم دید.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز همه سرزمین‌های اشغالی که تحت سیطره صهیونیست‌ها است از شمال از غرب و از شرق در تقاطع آتش مسلمانان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 31
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 23
 • IR ۱۳:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  26 4
  یکی بگه نزدیک یعنی چی من ۴۱ ساله از مسئولین فقط می‌شنوم به زودی یا نزدیک.....
  • DE ۱۶:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
   4 7
   ۱۳:۰۲ -! بی انصاف نباشید! ایشان تنها گفتند "ما هشدار می‌دهیم هیچ عملی از هیچ دشمنی در مورد نظام مقدس ما بدون پاسخ نخواهد ماند."! از "پاسخ سخت" و نزدیک چیزی نگفتند! میپذیرم که این سخنرانی کم و کاستی هایی هم داشته است! توجه داشته باشید که در باره منظومه شمسی، ویژگی های کرات آن، سیه چاله، قوانین نیوتن و کیرشف، ... چیزی گفته نشده است! "َشرق"! این یادداشت ویرایش شده است، لزومی به زحمت شما نیست! با سپاس!
  • IR ۱۹:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
   5 1
   داداش توی مشرقی، نه شرق! ساقیتو عوض کن‌
 • US ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  26 7
  باید قبول کرد ما توان انتقام گیری از اسرائیل نداریم حداکثر اقلیم کردستان بزنیم نه بیشتر
  • IR ۰۳:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۸
   0 5
   در واقع موضوع اینکه که حزب الله، انصارالله و حشدالشعبی با اسرائیل کاری کردن که اون ها دست به انتقام زدن و به سفارت ما حمله کردن
 • IR ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  1 15
  جواب اسرائیل بعد از روز قدس انشالله داده خواهد شد.اسراییل میخواد دهن کجی بزرگی به اسلام در روز عید فطر با کشتن و سوزاندن و ریختن پودر گوساله قهوه ای دو ساله به مسجد الاقصی بکنه و پاسخ جهان اسلام خیلی شدید خواهد بود
  • US ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
   4 2
   گوساله مایل به قرمز است و پودر آن نیست، بلکه خون آن است...
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  20 5
  مثل افتصاد ایران و زندگی مردم
 • US ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  12 4
  شما خودتون پیدا کنید پرتغال فروش را....من دیگه حرفی ندارم
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  15 5
  باز اومد
 • آرش چویل IR ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  2 6
  ساعت صفر پاسخ ؛روزهای تعطیل نباید باشه، روز دوشنبه ، زمان مناسبه،ساعت به وقت نیویورک هم مثلا ۹ صبح باشه خوبه . تا بازارهای جهانی هم واکنش خوبی نشون بدن .
  • US ۱۵:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
   3 2
   نه عزیز -- شنبه که چپیدن تو سوراخ !!
 • IR ۱۴:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  18 6
  بیخیال بابا آقای سلامی ما میترسیم
 • IR ۱۵:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  9 4
  شعار دادن و رجزخوانی را متوقف کنید و عملیات نظامی خشن و همه جانبه را علیه اسرائیل آغاز کنید . موشک ها و پهپادها برای ذخیره کردن نیستند. یک بار برای همیشه کار اسرائیل را با یک عملیات نظامی گسترده تمام کنید.
 • علی IR ۱۶:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  7 9
  فقط زدن موشک به اسراییل قبوله وگرنه رجز حساب میشه
 • US ۱۶:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  2 1
  آفند گسترده موشکی و پهپادی به بلندیهای جولان بدون GPS
 • IR ۱۷:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  6 3
  دشمن پا روی اقتصاد هم گذاشته چرا یک دولتمردی دخالت نمیکند چرا سودا گران و دشمنان داخلی اقتصاد را دستگیر نمیکنند
 • US ۱۸:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  3 2
  با این بوق و کرنا طرف آرایش دفاعی و تهاجمی رو با کمک آمریکا انجام داده.
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  2 2
  الان چند روزه حرف انتقام می زنیم ، دشمن منتظره و فشار روحی به جامعه دشمن وارد شده ، ولی از این طرف هم توجه کنید که این فشار داره روی جامعه ما هم زیاد میشه ، الان شبکه های اجتماعی پر شده از تحلیل های آبکی و دامن زدن به وقوع جنگ گسترده و این هیجانات داره روی بازار های اقتصادی تاثیر منفی می گذارد ، اگه می خواهیم انتقام بگیرم زودتر وگرنه داره این روند برعکس میشه ، از ما گفتن
 • US ۲۰:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  4 0
  این که چیزی نیست ۴۶ سال من وپدرم وپدر پدرانم منتطر یک جمعه هستیم که بیاید شاید
 • US ۲۱:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  0 2
  در انتقام از اسرائیل باید صدها پهباد و موشک های ایذایی ابتدا شلیک شوند و سیستم های جنگ الکترونیکی جنگ الکترونیکی راه بیندازند تا مسیر را برای موشک های اصلی بالستیک و کروز برای ضربه زدن به اهداف از قبل پیش بینی شده باز کنند
  • خارجی IR ۰۹:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۸
   1 0
   کمتر فیلم اکشن نگاه کن برادر. روح و روانت آزار دیده انگار
  • خارجی IR ۰۹:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۸
   1 0
   کمتر فیلم اکشن نگاه کن برادر. روح و روانت آزار دیده انگار
 • IR ۲۲:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
  0 7
  سردار امت اسلامی
  • US ۰۳:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۸
   3 0
   بله تو راست میگی
 • امین IR ۰۰:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۸
  2 0
  خو جواب بده
 • US ۰۲:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۸
  2 0
  اینی که گفتی درسته ولی فکرشو بکن حماس هم دقیقا همین کار را کرد وهمین فکر را داشت ولی کار اسراییل تمام نشد واینی شد که الان میبینی غزه عصر حجری با کشته و مجروحین و مفقودین بسیا واینده ای نامشخص و مبهم شروع کردن جنگ اسان است ولی شاید پایانش بسیار سخت و با هزینه های سنگینتر
 • DE ۰۴:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۸
  1 0
  ۱۹:۱۲ - ! آره ساقی درست نوشتی! منظورم "مشرق" بود. تفاوت چندانی ندارند، برادر همند!
 • IR ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۸
  0 1
  سلام به نظر بنده اسرائیل هر روز داره میخوره دیگه چی رو بزنیم در طول تاریخ بهتر از این میشد بزنی توی سرشون. فقط محور مقاومت باید شدت حملاتشون رو بیشتر کنند. و ایران باید حمایتشو از محور مقاومت بیشتر کنه بدترین گزینه برای اسرائیل همینه اصلا حمله مستقیم به صلاح نیست. فعلا همین جور ادامه پیدا کنه اسرائیل نابوده
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۸
  1 0
  خود غربیها دارند ایران رو تشویق به زدن اسرائیل می کنند.چون میخواهند بهانه ی خوبی داشته باشند برای جنگ با ایران تا زیرساختها و اقتصاد ایران را نابود کنند.
 • IR ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۸
  0 1
  بهترین گزینه در حال حاضر زدن ناگهانی نیست. همین زدن مستمر توسط مقاومت و با شدت بیشتر است هیچ گزینه ی دیگری کشنده تر و دردآورتر، از این برای اسرائیل نیست آنها منتظر زدن ایران هستند تا از این وضع موجود خلاص شوند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس