پوست اندازی سخت است، اما ما این بذر را کاشتیم

سرمربی تیم ملی وزنه برداری می‌گوید: پوست اندازی کار سختی است و هزینه‌های خاص خودش را دارد، اما ما این کار را از روز اول شروع کردیم و بذرش را کاشتیم.

به گزارش مشرق، نواب نصرشلال سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران در خصوص آخرین شرایط تیم ملی در آستانه اعزام تیم به جام جهانی تایلند اظهار داشت: با توجه به مسابقه‌ای که در فروردین داریم ایام عید اردوهای خودمان را قطع نکردیم.به صورت شبانه روزی و مستمر در اردو بودیم و در این مدت هم تمرینات خودمان را ادامه دادیم.

وی با اشاره به اینکه غیر از چهار نفری که به تایلند اعزام می‌شوند سایر وزنه برداران هم در این اردو حضور دارند، گفت: شرایط نرمال است و نخستین گروه ما روز ۱۳ فروردین اعزام می شوند. ۹۹ درصد سهمیه علی داوودی و میرمصطفی جوادی برای حضور در المپیک قطعی شده است. یک مقدار شاید در دسته وزنی رضا دهدار نیاز به توجه و تلاش بیشتری باشد که البته آن هم قطعی است و رضا سهمیه اش را دارد.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری ادامه داد: در دسته فوق سنگین آیت شریفی را هم داریم. دلیل اینکه کسب سهمیه او اعلام نمی‌شود این است که طبق قوانین فدراسیون جهانی از هر کشور در هر دسته وزنی فقط یک وزنه بردار می‌تواند شرکت کند و علی داوودی شرایط بهتری دارد ،اگر نه آیت هم شرایط کسب سهمیه را دارد.

سرمربی تیم ملی با اشاره به اجباری بودن حضور ورزشکاران در تایلند گفت: امیدوارم شرایط به گونه‌ای باشد که بچه‌های ما بتوانند آزمایش دوپینگ هم بدهند. ما به تایلند می‌رویم تا در آنجا سه سهمیه خودمان را کامل کنیم. بلافاصله پس از این رقابت‌ها یک اردوی چهار- پنج ماهه را آغاز می‌کنیم و این اردو تا قبل از اعزام به المپیک ادامه خواهد داشت. امیدوارم بتوانیم در المپیک بهترین نسخه خودمان و بهترین چیزی که مردم از وزنه برداری انتظار دارند را ارائه بدهیم. امیدوارم هر آنچه که خواست خدا است برای ما اتفاق بیفتد.

نصیرشلال در خصوص تغییر نسل و پوست اندازی در وزنه برداری که وعده‌اش را داده بودند؛ عنوان کرد: کسانی که در هر رشته‌ای اهل فن هستند می‌دانند که این پوست اندازی کار سختی است و هزینه‌های خاص خودش را دارد. ما این کار را از روز اول شروع کرده‌ایم و از روز نخست با حفظ احترام به با سابقه‌ها و پیشکسوتان تمام تلاش خودمان را کردیم تا تیمی را آماده کنیم که برای سال‌های آینده که حتی ممکن است مربوط به دوره کاری ما هم نباشند کارآیی داشته باشند و وزنه برداری ثمره اش را ببیند.

وی ادامه داد: شاید در سال‌های آینده ما نباشیم اما نیت مان این است که یک بذری را بکاریم و این بذر رشد کند. این وظیفه ما بود که انجامش می‌دهیم. تا اینجای کار هم همه چیز خوب پیش رفته است؛ البته هنوز از لحاظ کمی مشکل داریم و به وزنه برداران بیشتری نیاز داریم تا پشت این تیم باشند و بهترین ها به مسابقات اعزام شوند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس