حماس ادعای اشغالگران درباره درخواست ترور نکردن رهبرانش را تکذیب کرد

حماس ادعای رسانه‌های عبری مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی در حال بررسی درخواست این جنبش مبنی بر ترور نکردن رهبران حماس در صورت تبعید آنها از غزه است را رد کرد و آن را «تبلیغات بی‌اهمیت و بی‌ارزش» دانست.

به گزارش مشرق، این جنبش به نقل از عزت الرشق یکی از رهبران حماس در پستی در پلتفرم تلگرام نوشت: «رسانه‌های عبری مضحک و مبتنی بر دروغ و تبلیغات سیاه هستند.»

وی افزود: آنچه رسانه‌های عبری ادعا کردند این بود که اسرائیل درخواست حماس مبنی بر عدم ترور رهبران آن را در صورت تبعید از غزه بررسی می‌کند که این یک تبلیغات بی‌اهمیت و ارزان است که ذهن مردم را کوچک می‌شمرد.»

به گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، الرشق ادامه داد: رهبران حماس در سرزمین خود با مردم‌شان ثابت قدم هستند و مقاومت می‌کنند، یا به پیروزی برسند یا شهادت، اما رهبران دشمن جنایتکار (اسرائیل)، آنها هستند که این سرزمین را ترک خواهند کرد.

روز شنبه، شرکت پخش رسمی رژیم صهیونیستی مدعی شد که تل‌آویو در حال بررسی درخواست حماس مبنی بر متعهد شدن به ترور نکردن مقامات ارشد جنبش در صورت تبعید به خارج از غزه به عنوان بخشی از توافقی است که شامل تخلیه نوار غزه از تسلیحات، بازگرداندن اسیران صهیونیست و خروج نیروهای ارتش اشغالگر از غزه می‌شود.

به گزارش این سازمان رسمی عبری زبان «این پیشنهاد توسط ایالات متحده به عنوان بخشی از مرحله بعدی توافق برای آزادی ۴۰ اسیر صهیونیست در ازای آتش‌بس ۶ هفته‌ای مطرح شد».

اوایل روز شنبه، یک مقام صهیونیست گفت که در مذاکرات جاری در قطر در مورد توافق مبادله اسیران «شکاف‌هایی» وجود دارد، در حالی که ایالات متحده راه‌حلی میانه را ارائه کرد که تل‌آویو با آن موافقت کرد، اما منتظر پاسخ حماس به آن است.

بر اساس آنچه سازمان رادیو و تلویزیون اشغالگران از این مقام نقل کرد پیشنهاد ایالات متحده شامل «تعهد تل‌آویو مبنی بر ترور نکردن رهبران ارشد حماس در صورت تبعید به خارج از نوار غزه، در ازای توافقی است که شامل خلع سلاح کردن غزه و بازگرداندن اسیران بازداشت شده در غزه می‌شود».

این مقام مسؤول ادامه داد: این پیشنهاد همچنین شامل خروج نیروهای ارتش اسرائیل از نوار غزه است.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس