کد خبر 1586785
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۸

به گزارش مشرق،اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تویئتی با عنوان سه نکته دربارهٔ فرهنگ، امید و اراده نوشت:

اولین سخنرانی راهبردی رهبر فرزانه انقلاب در سال جدید، ضمن تبیین درخشش‌های جمهوری اسلامی در عرصه‌های گوناگون، تکالیف خطیری را نیز متوجه همه کارگزاران فرهنگی کشور کرد که اغماض در برابر آن‌ها می‌تواند مسیر پیشرفت ملت ایران را منحرف کند:

  1. رهبر عزیزمان با شرح عوامل امیدزا در ایران امروز فرمودند «فعالیتهای فرهنگی در سرتاسر کشور، در نویسندگی، در تولید کتاب، در شعر و سینما، در هنر، در نقاشی، در هنرهای تجسمی، در فعالیت‌های تبلیغی و دینی، در رونق بخشیدن به فضای جامعه [انجام میگیرد]. این‌ها همه عوامل امیدزا است.»
  2. پروژه مایوس‌سازی، راهبرد اصلی دشمن است. از این رو، رهبر معظم انقلاب از منفی‌بافی عده‌ای غافل با استفاده از ابزارهای متنوع تبلیغاتی و رسانه‌ای علیه عوامل امیدزا سخن گفتند؛ آن‌ها که به امید خیانت می‌کنند و هشدار دادند این عده «کمین گرفته‌اند که روح امید را در جوان‌ها بمیرانند.»
  3. برپایه تبیین رهبر فرزانه‌مان، آنچه با آن مواجهیم، جنگ یاس و امید در عرصه عمومی است که امروزه به نحوی بی‌سابقه، تشدید شده است.

بنابراین، پادزهر این نقشه پیچیده دشمنان، «اتحاد اراده‌های مردمی» علیه نفرت‌پراکنی است؛ نقشه‌ای که مستقیما وحدت ملی ایرانیان را نشانه رفته است.

این سه‌گانه راهبردی درباره رونق فرهنگ به مثابه عامل امیدزا، نقشه مایوس‌سازی و ضرورت اتحاد اراده‌ها، چراغ راه همه ماست.

هر ملتی که از «فرهنگ، امید و اراده» تهی شود،پویایی‌اش به رکود می‌انجامد. کار بزرگ رهبر فرزانه ما، زنده نگه داشتن این ارکان حیاتی در ایران بزرگ و جهان اسلام است.

سه نکته وزیر ارشاد دربارهٔ فرهنگ، امید و اراده

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس