دستورالعمل‌ تل‌آویو به تیم مذاکره‌کننده برای مخالفت با آتش‌بس در غزه

یک شبکه عبری گزارش کرد دستورالعمل‌هایی برای تیم مذاکره کننده اسرائیلی در قطر مبنی بر عدم موافقت با آتش‌بس در نوار غزه صادر شده است.

به گزارش مشرق، دستورالعمل‌های روشنی به تیم مذاکره کننده‌ اسرائیلی صادر شده که بعد از بازگشت «دیوید بارنیا» رئیس موساد به اراضی اشغالی، در قطر باقی مانده است. این دستورالعمل‌ها مبتنی بر عدم موافقت با هرگونه سناریویی برای پایان دادن به جنگ غزه است.

شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه با اعلام این مطلب افزود: موضوع حساس مذاکرات در حال حاضر «توقف اقدامات خصمانه»است.

طبق این گزارش، اولین پیشنهاد حماس به میانجیگران مشروط بر توقف درگیری در نوار غزه در مقابل آزادی اسراست که تل‌آویو طبیعتا به شدت به آن اعتراض کرده و گفته «این خواسته‌ها بی‌اساس است».

یک هیات اسرائیلی روز دوشنبه به ریاست رئیس موساد برای مذاکره با میانجیگران در مذاکرات پیرامون معامله با حماس وارد دوحه، پایتخت قطر شد.

«ماجد الانصاری» سخنگوی وزارت خارجه قطر روز سه‌شنبه گفت، هیأت اسرائیلی به ریاست بارنیا پس از یک روز مذاکرات بدون پیشرفت، دوحه را ترک کرد اما میانجی‌ها به ازسرگیری مذاکرات پس از هفته‌ها بن‌بست خوش‌بین هستند.

به گفته این سخنگو، خروج بارنیا به معنای پایان مذاکرات نیست، زیرا تیم‌های فنی همچنان در مورد پارامترهای پیشنهاد سه مرحله‌ای وقفه ۶ هفته‌ای در حال مذاکره هستند. ماجد الانصاری گفت گام بعدی ارسال یک پیشنهاد متقابل برای حماس است.

این مذاکرات در حال حاضر بر مسئله آزادی اسرای فلسطینی و اسرائیلی متمرکز است وگمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که ممکن است به توافق منجر شود.

بنا بر گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، حماس خواستار آزادی حدود ۹۵۰ اسیر شده که ۱۰۰ نفر از آن‌ها در عملیات ضد اسرائیلی شرکت کرده‌اند و نیز شامل افرادی می‌شود که حماس هویت آن‌ها را به شکل ویژه‌ای مشخص خواهد کرد.

این پیشنهاد مبنی بر برقراری آتش‌بس به مدت ۶ هفته در مقابل آزادی حدود ۴۰ اسیر اسرائیلی است.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس