کد خبر 1580752
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵
هشدار سرمربی پرسپولیس از آمار بی تاثیر در بازی‌ها

سرمربی برزیلی پرسپولیس در جلسات فنی با دستیاران خود نیز روی اعداد و ارقامی که خروجی مطلوبی برای تیمش داشته باشد نگاه ویژه دارد و توجهی به سایر آمار نظیر امید گل ندارد.

به گزارش مشرق، تیم فوتبال پرسپولیس از زمان روی کار آمدن اوسمار ویه‌را یک شکست و دو پیروزی در کارنامه خود در دور برگشت فصل جاری لیگ برتر کسب کرده است که باعث شد نگاه منتقدان انتخاب او به عنوان سرمربی بهتر شود و او را بیشتر از قبل برای هدایت سرخپوشان قبول داشته باشند.

سرمربی برزیلی پرسپولیس در حالی با پیروزی مقابل تراکتور تبریز و ذوب آهن اصفهان از فشار انتقادات خارج شده که آمار بازیکنان این تیم نسبت به دوران سرمربیگری یحیی گل محمدی تقاوت هایی داشته است.

ویه‌را مالکیت توپ را در دو دیدار اخیر تیمش مهم دانسته اما شیوه بازی این تیم و اعداد و ارقامی که از میزان پاس‌های بازیکنان پرسپولیس منتشر شده نشان می‌دهد نگاهی متفاوت به این موضوع دارد.

پرسپولیس در برد یک بر صفر مقابل ذوب آهن ۵۸ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت که از ۵۱۶ پاس با دقت ۸۴ درصدی رقم خورد. این تیم همچنین در جریان پیروزی دو بر صفر مقابل تراکتور تبریز نیز همین آمار تصاحب توپ را در اختیار داشت اما دقت پاس آنها ۷۷ درصد بود.

موضوعی که ویه‌را در جریان آماده سازی تیمش برای بازی با ذوب آهن روی آن هشدار داده بود و توانست میزان دقت پاس پرسپولیس را به وضعیت مطلوب در بیاورد.

او در جلسات فنی با دستیاران خود نیز روی اعداد و ارقامی که خروجی مطلوبی برای تیمش داشته باشد نگاه ویژه دارد و توجهی به سایر آمار نظیر امید گل یا میزان پاس کاری در یک سوم دفاعی خودی و پاس‌های عرضی بی هدف در میانه میدان ندارد.

از این رو ویه را در جذب آنالیزورهای جدید تیم نیز حساسیت دارد و نمی‌خواهد بازی تیمش را اسیر آماری کند که علاج این تیم نیست.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس