لهستان هم از اعزام نیروی نظامی به اوکراین خودداری کرد

مقامات لهستان تأکید کردند که این کشور برای مقابله با روسیه، نیروی نظامی به اوکراین اعزام نخواهند کرد.

به گزارش مشرق، «سزاری تامچیک» معاون وزیر دفاع لهستان در گفت‌وگو با تلویزیون این کشور اعلام کرد که لهستان از اعزام نیروهای نظامی خود به اوکراین خودداری می‌کند.

وی همچنین افزود دراین‌باره هیچ طرح یا ایده ای در لهستان وجود ندارد و مسائل امنیتی همچنان «بسیار حساس» هستند.

اولاف شولتز صدراعظم آلمان هم امروز سه‌شنبه اعلام کرد که ناتو و کشورهای اروپایی برای مقابله با روسیه، نیروی نظامی به اوکراین اعزام نخواهند کرد.

پیش از این امانوئل ماکرون، رییس‌جمهور فرانسه هم تأکید کرده بود که رهبران اروپایی درباره امکان اعزام نیروهای نظامی به اوکراین گفت‌وگو کردند، اما هنوز اجماعی وجود ندارد.

ساعاتی پیش دیمیتری پسکوف٬ سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که در صورت اعزام نیروهای غربی به اوکراین، درگیری مستقیم بین ناتو و روسیه نه یک احتمال که اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

وی در واکنش به سخنان امانوئل ماکرون، رییس‌جمهور فرانسه گفت: کرملین سخنان ماکرون مبنی بر اینکه اعزام نیروی نظامی به اوکراین در بین کشورهای اروپایی بررسی شده را مورد توجه قرار می‌دهد. سخنگوی کاخ کرملین با این حال افزود که مسکو تأکید می‌کند که بین کشورهای اروپایی هیچ اتفاق نظری درباره اعزام نیروهای غربی به اوکراین وجود ندارد.

امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه دیروز دوشنبه در نشستی اعلام کرد: «کشورهای غربی قصد ندارند با مردم روسیه وارد جنگ شوند، بلکه به دنبال جلوگیری از تشدید تنش در اوکراین هستند.» ماکرون در جریان افتتاحیه کنفرانس حمایت از اوکراین در پاریس گفت: «همه ما اتفاق نظر داریم که تمایلی نداریم که با مردم روسیه وارد جنگ شویم.»

وی خاطرنشان کرد: «ما به دنبال التزام به بازدارندگی در برابر تشدید تنش هستیم، همانگونه که از آغاز درگیری‌ها با موفقیت انجام داده‌ایم.»

گفتنی است فرانسه میزبان کنفرانس کشورهای حامی اوکراین است که در آن «اولاف شولتز»، صدراعظم آلمان، «آندری دودا»، رئیس جمهور لهستان و رؤسای دولت‌های حدود ۲۰ کشور اتحادیه اروپا شرکت خواهند کرد.

در این کنفرانس «جیمز اوبراین»، دستیار وزیر امور آمریکا در امور اروپا و اوراسیا و «دیوید کامرون»، وزیر امور خارجه انگلیس حضور خواهند داشت. خبرگزاری فرانسه پیشتر به نقل از منابع خود گزارش داده بود که انتظار نمی‌رود در پایان این نشست، کمک نظامی جدیدی به اوکراین اعلام شود.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس