کد خبر 1578348
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۹
ادعای صهیونیست‌ها درباره پیشرفت در مذاکرات پاریس

منابع رسانه‌ای عبری از پیشرفت در مذاکرات پاریس درباره جنگ غزه و دستیابی به توافقات جدید در این مذاکرات خبر دادند.

به گزارش مشرق، رسانه‌های عبری به نقل از منابع آگاه از مذاکرات در پاریس مدعی شدند «در مذاکرات پاریس بر سر خطوط کلی جدید توافق شده است».

این منابع گفتند: «پیشرفت‌هایی وجود دارد که ممکن است اجازه حرکت برای مذاکره درباره جزئیات را بدهد».

منابع رسانه‌ای جمعه از آغاز دور جدیدی از مذاکرات با حضور نمایندگانی از مصر، قطر، آمریکا و رژیم صهیونیستی در پاریس با هدف دستیابی به آتش‌بس در نوار غزه خبر داده بودند.

شبکه تلویزیونی قاهره مصر گزارش داد که این دور از مذاکرات با هدف ایجاد آتش‌بس در غزه، تبادل اسرا و حمایت از اوضاع انسانی در نوار غزه انجام می‌شود.

یک منبع مطلع به خبرگزاری رویترز اعلام کرد مذاکرات هر یک از میانجی‌گران - آمریکا، مصر و قطر - بر سر آتش‌بس در غزه به طور جداگانه با رئیس سرویس اطلاعاتی موساد آغاز شده است.

این منبع مطلع در رابطه با آغاز مذاکرات جدی درخصوص برقراری آتش‌بس در غزه ابراز خوشبینی کرد.

وبگاه «واللا» به نقل از ۲ مقام مطلع از روند مذاکرات گزارش داد: «در جریان مذاکرات در پاریس میان نمایندگان آمریکا، اسرائیل، مصر و قطر، طرحی جدید و به روز شده برای توافق آزادی اسرا مورد توافق قرار گرفت».

این منابع مطلع درباره جزئیات پیشرفت در مذاکرات گفتند: «در مذاکرات پیشرفت‌هایی حاصل شده است» به‌طوری‌که ممکن است اجازه دهد به مرحله توافق بر سر جزئیات توافق، از جمله تعداد و هویت اسرا رفت و انتظار می‌رود کابینه جنگ اطلاعات تکمیلی را از تیم مذاکره کننده دریافت و شاید طی امروز عصر درباره گام‌های بعدی تصمیم گیری کند.

یک مقام دیگر مطلع از مذاکرات تایید کرد که پیشرفت در جهت مذاکرات مفصل‌تر در حال انجام است و ادعا کرد «توانایی میانجی‌ها بر متقاعد کردن حماس به منظور موافقت با چارچوب جدید به دست آمده متمرکز شده است».

دور قبلی مذاکرات بر سر آتش‌بس در غزه، به دلیل مخالفت تل‌آویو با پیشنهادهای حماس، به نتیجه نرسید.

مقاومت حماس تاکید کرده بود با طرح پیشنهادی نشست پاریس با روحیه مثبت برخورد کرده است، با این هدف که شامل آتش‌بس کامل، پایان دادن به جنگ غزه، بازسازی آن، لغو محاصره این باریکه و تبادل اسرا باشد.

از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ تاکنون، حملات رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان و به‌ویژه زنان و کودکان در نوار غزه بیش از ۲۸ هزار شهید و ده‌ها هزار مجروح بر جای گذاشته است.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس