بهره‌گیری از موشک‌های «صیاد ۳F» در سامانه پدافندی آرمان

مشاور امور پدافندی وزیر دفاع اظهار کرد: سامانه شهید آرمان، بسیار راهبردی است؛ زیرا می‌تواند با موشک‌های بالستیک و کروز مقابله کند. این سامانه از موشک‌های «صیاد F» عمودپرواز بهره می‌برد.

به گزارش مشرق، امیر سرتیپ «شاهرخ شهرام» فرمانده قرارگاه تأمین حفاظت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز در حاشیه آیین رونمایی از دو دستاورد مهم دفاعی، گفت: سامانه پدافندی آرمان بر حسب تجربه دفاع مقدس و جنگ‌های نوین امروز طراحی شده به همین جهت خودحفاظت، چابک و با قابلیت‌های ویژه بوده که برای آماده شدن جهت انجام عملیات خودگردان بوده و در کمتر از سه دقیقه آماده رزم می‌شود.

وی افزود: مأموریت اصلی این سامانه برای مقابله با اهداف متوسط و بالاست که با شناسایی هدف در ۱۸۰ کیلومتری، در فاصله ۱۲۰ کیلومتری می‌تواند با هدف درگیر شود و آن را منهدم کند؛ این سامانه یکی از سامانه‌های به‌روز دنیا محسوب می‌شود و نیروهای مسلح کشورمان با استفاده از آن می‌توانند محکم‌تر از کشورمان حفظ و حراست کنند.

همچنین در ادامه امیر سرتیپ «احمد صادق‌نژاد» مشاور امور پدافندی وزیر دفاع هم عنوان کرد: سامانه شهید آرمان (شهید آرمان علی‌وردی)، بسیار راهبردی است؛ زیرا می‌تواند با موشک‌های بالستیک و کروز مقابله کند. این سامانه از موشک‌های «صیاد F» عمودپرواز بهره می‌برد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • مجتبی IR ۱۴:۱۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۸
  2 0
  هواپیماهای ترابری نظامی و بمب افکن ها بخش اصلی هواگردهای متخاصم را تشکیل می دهند برای آنها هم سامانه پدافندی متناسب نیاز است بخصوص بمب افکن ها که نباید بتوانند بمب های جاذبه ای برای انهدام مراکز زیرزمینی و عمقی یا هواگردهای رها کننده آنان را قبل از عمل در هوا منهدم کنند
 • مجتبی IR ۱۴:۲۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۸
  3 0
  هواپیماهای ترابری نظامی و بمب افکن ها بخش اصلی هواگردهای متخاصم را تشکیل می دهند برای آنها هم سامانه پدافندی متناسب نیاز است بخصوص بمب افکن ها که نباید بتوانند بمب های جاذبه ای برای انهدام مراکز زیرزمینی و عمقی را رها کنند و هواگردهای رها کننده آنان را قبل از عمل در هوا منهدم کنند
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۸
  1 0
  این موشک پدافندی چندماخ سرعت پیمایش داره؟ فراصوته؟چقدرچابک وتیزوفرزهست؟
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۸
  6 0
  ایران سرزمین وسیعیه و اهداف با ارزش انهدام توسط دشمن بیشمار داره.پس باید از این سامانه ها هم بیشمار داشته باشیم.فقط تولید انبوه.تولید انبوه .تولید انبوه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس