یونیسف: 610 هزار کودک در غزه در خیابان‌ها زندگی می‌کنند

آژانس کودکان سازمان ملل روز یکشنبه بار دیگر به اوضاع وخیم کودکان در غزه اشاره و اعلام کرد که ۶۱۰ هزار کودک در غزه در خیابان‌ها زندگی می‌کنند.

به گزارش مشرق، «آژانس کودکان سازمان ملل» (یونیسف) روز یکشنبه بار دیگر درباره اوضاع وخیم کودکان در باریکه غزه هشدار داد.

یونیسف اعلام کرد: «حدود ۱.۳ میلیون نفر که شامل ۶۱۰ هزار کودک می‌شود در خیابان‌ها و جاده‌ها در شهر رفح جنوبی در باریکه غزه زندگی می‌کنند».

از سوی دیگر آنروا (آژانس آوارگان فلسطینی سازمان ملل متحد) روز یکشنبه اعلام کرد که فلسطینی‌ها در بحبوحه حمله مرگبار رژیم اسرائیل به نوار غزه، دسترسی بسیار محدودی به آب آشامیدنی سالم دارند.

آنروا در بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی «ایکس» اعلام کرد: «آب مایه حیات است و غزه بدون آب آشامیدنی مانده است. در بحبوحه بمباران بی امان، دسترسی به آب تمیز و سرویس بهداشتی بسیار محدود شده است.»

آژانس سازمان ملل هشدار داد که بحران انسانی در غزه هزاران نفر از مردم آسیب پذیر را در معرض خطر بیماری قرار داده است.

سازمان ملل متحد اعلام کرده است که تهاجم اسرائیل ۸۵ درصد از جمعیت غزه را به دلیل کمبود شدید غذا، آب سالم و دارو آواره کرده است، در حالی که ۶۰ درصد از زیرساخت‌های غزه آسیب دیده یا ویران شده است.

وزارت بهداشت نوار غزه، بعدازظهر امروز (یکشنبه)، از افزایش شمار شهدای فلسطینی در حملات ارتش اسرائیل خبر داد.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد ارتش اسرائیل طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ کشتار جمعی در غزه انجام داده که منجر به شهادت ۱۲۷ فلسطینی و جراحت ۱۷۸ نفر دیگر شده است.

براساس این بیانیه، همچنان شمار زیادی از شهدا در خیابان‌ها و زیر آوار هستند و نیروهای اسرائیلی اجازه انتقال آن‌ها را به امدادگران و کادر درمان نمی‌دهند.

ارتش اسرائیل از هفتم ماه اکتبر حملات ویران‌کننده‌ای را علیه نوار غزه آغاز کرده که منجر به نابودی بسیاری از زیرساخت‌های این منطقه بخصوص زیرساخت‌های بهداشتی غزه شده است.

اکثر مردم غزه به دنبال ویرانی خانه‌هایشان در این حملات آواره شده‌اند و در بیمارستان‌ها، مدارس و چادرها سکونت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس