ساخت جدیدترین زیردریایی هسته‌ای روسیه به پایان رسید

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که کار ساخت زیردریایی هسته‌ای «پوژارسکی» که چهارمین زیردریایی از سری زیردریایی‌های استراتژیک پروژه «بوری - آ» محسوب می‌شود، به پایان رسیده است.

به گزارش مشرق، در این بیانیه آمده است: این زیردریایی هسته‌ای در مراسم باشکوهی با نظارت نیکولای یومنوف فرمانده کل نیروی دریایی روسیه، کارخانه کشتی‌سازی شهر سورودینسک واقع در شمال روسیه را برای انجام آزمایش‌های لازم ترک کرده است.

فرمانده کل نیروی دریایی روسیه در مراسم پایان عملیات ساخت این زیردریایی، گفت: مراسمی که امروز برگزار کردیم، یک بار دیگر مسیر تقویت و توسعه نیروهای هسته‌ای استراتژیک دریایی روسیه را تائید می‌کند، مسیری که ما پیوسته آن را به نام تضمین امنیت کشور دنبال می‌کنیم.

ساخت جدیدترین زیردریایی هسته‌ای روسیه به پایان رسید

یومنوف با بیان اینکه نیروی دریایی روسیه زیردریایی‌های قابل اعتماد و مدرنی دریافت می‌کند که در طراحی و ساخت آنها چالش‌های مختلفی که در اقیانوس‌ها با آنها مواجه خواهند شد، در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: زیردریایی هسته‌ای پوژارسکی مظهر پیشرفته‌ترین راه‌حل‌های فناوری، تجربه و سنت‌های حوزه ساخت زیردریایی‌ها است که مهندسان، طراحان و دانشمندان کارخانه کشتی‌سازی «سِومش» کاملاً از آن برخوردار هستند.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: این زیردریایی پس از طی کردن موفقیت‌آمیز آزمایش‌های کارخانه‌ای و دولتی، وارد خدمت نیروی دریایی روسیه خواهد شد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، پروژه «بوری - آ» در سال ۲۰۱۲ برای ساخت زیردریایی‌های حامل موشک‌های بالستیک قاره‌پیما و عظیم‌الجثه هسته‌ای راه‌اندازی شد و عملیات ساخت زیردریایی‌های این پروژه توسط کارخانه کشتی‌سازی سِومش که بخشی از شرکت کشتی‌سازی متحد روسیه است، انجام می‌شود.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس