فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه درصورت بروز جنگ هیچ کشور بی طرفی در منطقه وجود نخواهد داشت تأکید کرد، جمهوری اسلامی ایران پایگاه های آمریکا در منطقه را خاک این کشور می داند، و در صورت بروز جنگ قطعا آنها را هدف قرار خواهد داد.

به گزارش مشرق، سردار امیرعلی حاجی زاده در مصاحبه با العالم گفت: اصولا جنگ بین ایران با رژیم صهیونیستی و یا امریکا به صورت مستقل را نمی توان تصور کرد؛ یعنی هرکدام از این دو طرف شروع کننده جنگ باشد، دیگری نیز وارد جنگ خواهد شد.

وی افزود: ما آمریکا و رژیم صهیونیستی را کاملا در کنار هم می بینیم و اصلا نمی توانیم متصور شویم که رژیم صهیونیستی بدون پشتیبانی آمریکا چنین جنگی را آغاز کند .. به همین دلیل در صورت بروز جنگ قطعا ما با هر دو طرف وارد جنگ شده و حتما با پایگاه های آمریکا درگیر خواهیم شد.

سردار حاجی زاده ادامه داد: در صورت بروز چنین شرایطی اتفاقاتی می افتد که قابل کنترل و مدیریت نیست؛ و ممکن است این جنگ به جنگ جهانی سوم تبدیل شود، یعنی ممکن است کشورهایی به نفع ایران و یا علیه ایران وارد جنگ شوند.

هدف قرار گرفتن پایگاه‌های آمریکا از سوی مردم منطقه

سردار حاجی زاده با اشاره به سناریوهای متعدد و غیرقابل تصور ایران در صورت بروز جنگ، تأکید کرد: در صورت آغاز جنگ، پایگاه های آمریکا در کشورهای اطراف ما و داخل کشورهای همسایه هدف قرار خواهندگرفت، و حتی ازطرف مردم خود داخل این کشورها حتما تهدید خواهند شد.

جنگ کل منطقه را خواهد گرفت

وی با اشاره به حادثه هفته گذشته و انهدام 6 هواپیمای آمریکایی در یک پایگاه نظامی در منطقه و یا هدف قرار گرفتن تانکرهای حامل سوخت و یا کشته شدن سربازان آمریکایی توسط مردم خود منطقه، گفت: این اتفاقات درشرایطی روی می دهد که ما با کسی درگیری نداریم؛ ولی تصور کنید، آیا ممکن است رژیم صهیونیستی با ما درگیر شود ولی از طرف دیگر آمریکا وارد این جنگ نشود و یا مردم منطقه به مقابله با آمریکا نپردازند .. به هیچ وجه چنین چیزی را نمی توان تصور کرد و این جنگ به سرعت تمام منطقه را فرا خواهد گرفت.

تصور غلط کشورهای منطقه از جنگ

سردار حاجی زاده تأکید کرد: نباید اینگونه تصور کرد در صورت بروز جنگ، کشورهای منطقه اعلام بی طرفی می کنند.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما قطعا این پایگاه ها را هدف قرار می دهیم، زیرا ما این پایگاه ها را جزو خاک آمریکا می دانیم و نه قطر، یا بحرین و افغانستان.

سردار حاجی زاده گفت: این پایگاه ها از نظر ما حکم سرزمین و خاک آمریکا را دارد، و اگر درگیر شویم قطعا این پایگاه ها را خواهیم زد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 45
 • ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  0 0
  کی جنگ شروع میشه؟
 • سپهسالار ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  0 0
  دشمنان فقط پارس میکنند.
 • حقگو ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
  0 0
  درود بر سردار حاجی زاده و همه سرداران شجاع سپاه ایران اسلامی الحق و النصاف گل گفت و باید یکبار برای همیشه این ام الفساد امریکا و جرثومه ملعونش را از بین برد البته با توسل به گوهر حدیث ثقلین و تدبیرکه قطعا شدنی است
 • ناشناس ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
  0 0
  اما این ماهستیم که باید با امادگی هرچه تمامتر و الگو پذیری از تکنیکها و تدبیرهای دفاع مقدس و بروز کردن ان ونیز ضربه زدن و محدود کردن تمامی توانایی های امریکا وسفارتخانه های اسرائیل و نیز جنگ سایبری و نفوذ به تاسیسات هسته ای دیمونا و تعیین جایزه برای عملیات انتحاری در نقاط حساس امریکا و اسرائیل رژیم ددمنش امریکا و اسرائیل را غافلگیر و دچار فرسایش کنیم .که این امر با توجه به جمیع جهات امکان تئوریزه شدن و سپس عملیاتی شدن را دارد.
 • امین ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
  0 0
  الله اکبر الله اکبر ما جوانان این کشور اماده جان فشانی هستیم و ثابت خواهیم کرد که در شجاعت نظیری نداریم فقط اماده یک فرمان سید علی
 • آشنا ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
  0 0
  با این کار گور خودتا را می کنید!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس