شهرداری تهران بابت قطع درختان از کاخ سعدآباد شکایت کرد

شهردار منطقه ۱ تهران گفت: برخی از درختان کاخ سعد آباد آفت داشتند و باید قطع می‌شدند اما مجوز ماده 7 را نداشتند.

به گزارش مشرق، سید حسین علوی آزاد مدیرمجموعه فرهنگی کاخ سعدآباد، امشب ۲۰ آذر ماه در برنامه تهران ۲۰ شبکه ۵ گفت: طبق گفته معاون خدمات شهری شهرداری تهران، اکثر درختان دچار آفت سوسک پوست خوار شده بودند که این آفت در تهران برای درختان چنار و کاج رایج است.

علوی آزاد گفت: این مطلب، موضعی بود که بعد از مصاحبه بنده و بعد از کارشناسی شهرداری رسماً شهرداری تهران اعلام کرده بود و ما هم این را اعلام کرده بودیم.

مدیرمجموعه فرهنگی کاخ سعدآباد افزود: قطع کردن درختان دچار آفت و آسیب، ضروری است اما باید مراحل اداری آن در کمیسیون ماده ۷ طی شود اما ما نمی‌توانستیم دچار این مراحل بشویم چرا که امنیت مردم برای ما اهمیت دارد.

وی ادامه داد: قطع شدن این درختان به کمیسیون ماده ۷ نرفته است، شرکتی که مسئولیت نگهداری درختان کاخ سعدآباد را بر عهده داشته برای عدم ارسال به کمیسیون ماده ۷ قصور کرده است و ما این را دنبال می‌کنیم.

علوی آزادگفت: ما قطعاً این عدم اطلاع رسانی را به پیمانکار ارجاع می‌دهیم و از آنها پاسخ مناسب درخواست خواهیم کرد.

در ادامه این برنامه مهدی صباغ شهردار منطقه ۱ تهران ضمن اشاره به آفت داشتن برخی از درختان سعدآباد گفت: تمامی شهروندان چه در منزل شخصی خودشان و یا حتی ادارات در محیط کار برای قطع درختان باید از کمیسیون ماده ۷ مجوز های لازم را بگیرند.

صباغ افزود: موارد خیلی ضروری در مورد قطع درختان، ظرف چند روز مجوز آنها را اخذ می‌کنیم امسال هم در خیلی از معابر شهر تهران با همکاری شهرداری مجوز قطع خیلی از درختان خشک موجود در معابر را به سرعت گرفتیم.

شهردار منطقه ۱ تهران تصریح کرد: همکاران ما حتی می‌توانند قبل از خشک شدن درختان، مشورت خودشان را در اختیار مسئولان ذی الربط قرار دهند.

وی گفت:با توجه به ورود اعضای شورای شهر، شهرداری تهران موظف است این موارد قطع درختان را به کمیسیون ماده ۷ ارسال کند.

صباغ در پایان افزود: ما در مراجع قضایی از مجموعه کاخ سعدآباد طرح شکایت کردیم تا موضوعات بررسی شوند تا به نتیجه لازم برسند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ۲۳:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
  2 0
  دروغ میگن شهرداری هم خبر داشته اینهمه سال اونجا بودن دوره مدیریت شما باید آفت زده بشن
 • ۲۳:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
  2 1
  خوده شهرداری کلی درخت جای دیگه قطع کرده است برا کاهش انتقاد و ژست محیط زیست دوستی این نمایش بازی نکن دیگه این حقه ها خیلی مسخره است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس