چمران: اولویتمان خرید اتوبوس از خارج نیست اما مجبوریم

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما از شرکت های تولید کننده اتوبوس خواستیم که هزار دستگاه اتوبوس را برای ما فراهم کنند و ما هزینه آن را نقدا پرداخت کنیم اما متأسفانه این امکان را نداشتند.

به گزارش مشرق، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره واردات اتوبوس از خارج کشور گفت: اولویت ما این نیست که از خارج از کشور اتوبوس وارد کنیم اما امروز که اتوبوس نداریم مجبوریم که از کشورهای دیگر اتوبوس وارد کنیم.

وی افزود: ما از شرکت های تولید کننده اتوبوس خواستیم که هزار دستگاه اتوبوس را برای ما فراهم کنند و ما هزینه آن را نقدا پرداخت کنیم اما متأسفانه این امکان را نداشتند چرا که دولت قبل، ۱۰ سال هیچ اتوبوسی از آن‌ها خریداری نکرده بود.

چمران خاطرنشان کرد: یکی از این اتوبوس‌سازان گفت می‌توانند ۲۰۰ تا ۲۵۰ تا را فراهم کند و آن را هم تامین کردند و مدیرعامل همان شرکت شب عید با بنده تماس گرفت و گفت ما ۵۰ اتوبوس دیگر را هم فراهم کردیم که می‌توانید آن را از ما بگیرید. اما متاسفانه تهران آنقدر وسیع و بزرگ است که ۵۰ اتوبوس به جایی نمی‌رسد و کسی آن را نمی‌بیند و حس نمی‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: امسال هم خوشبختانه همان کارخانه به تعهد خود عمل کرده و ماهانه ۵۰ دستگاه را تحویل می‌دهد اما باقی کارخانه‌ها این رقم را کم و زیاد می‌کنند.

وی با اشاره به عمر ۸ الی ۱۰ ساله اتوبوس‌ها افزود: امروز ما باید ۹۰۰۰ دستگاه اتوبوس داشته باشیم که از این ۹ هزار دستگاه ۲۰۰۰ دستگاه بیشتر نداریم و ۷۰۰۰ دستگاه کمبود اتوبوس داریم و این برای مردم دردآور و سخت است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • ۱۴:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
    0 0
    اینقدر حرف نزنید بابا جان...بخرید تموم بشه بره...تهران داده منفجر میشه...این لگن سازان داخلی تعطیل بشند به درو

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس