۶ میلیون و ۸۰۰ هزار موتورسوار فاقد گواهینامه هستند

رییس پلیس راهور فراجا گفت: هر تولیدکنندگان موتورسیکلت باید وسیله را با بیمه نامه شخص ثالث بفروشند.

به گزارش مشرق، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور فراجا در برنامه اهدای کلاه ایمنی به دریافت کنندگان گواهینامه یک روزه موتورسیکلت گفت: نزدیک ۴۰ میلیون وسیله نقلیه در کشور وجود دارد یعنی به ازای هر ۲ ایرانی ۱ وسیله نقلیه است.

وی افزود: ۱۲ و نیم میلیون موتور سوار در کشور داریم که در شهرها تردد می‌کنند و بیش از ۸۵ درصد از موتورسواران کسانی هستند که موتور وسیله امرار معاش آنها است.

هادیان فر ادامه داد: از موارد قانون گریزی فاقد گواهینامه بودن است که از این ۱۲ میلیون موتور سوار ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر فاقد گواهینامه هستند و بیمه هم‌نمی‌توانند داشته باشند.

رئیس پلیس راهور فراجا گفت: ۹۱ درصد موتورسیکلت‌ها در سن فرسودگی و اسقاط قرار دارند.

وی گفت: بسیاری از موتورسیکلت‌هایی که به دلایل تخلفات مختلف در پارکینگ‌ها توقیف بود شرایطی در چارچوب قانون به وجود آوردیم برای ترخیص این وسایل نقلیه، لذا با این نگاه که این موتور سیکلت ها وسیله امرار معاش افراد است ترخیص کردیم.

وی افزود: ۶۲ درصد جان‌باختگان ما در موتورسواران ناشی از ضربه مغزی است که بر این اساس ۶۰۰۰ هزار کلاه ایمنی پیش بینی شده به صورت رایگان به موتورسواران در سراسر کشور اهدا خواهد شد.

سردار هادیانفر گفت: به دلیل طولانی بودن فرایند دریافت گواهینامه و هزینه آن ما در این طرح فرآیند را در چارچوب قانون کوتاه کردیم هزینه‌ها را یک سوم کاهش دادیم و همه فرآیند آن یک روزه انجام‌می‌شود و در ۲۳ استان کشور در حال اجرا است و تا به امروز بالغ بر ۸۰ هزار نفر گواهینامه دریافت کردند.

وی در خصوص بیمه نامه گفت: توافقی که با بسیاری از بیمه‌ها شده است کاهش هزینه بیمه، اقساطی پرداخت کردن بیمه و بخشودگی جرایم قبل است.

رئیس پلیس راهور فراجا گفت: همچنین هر تولید کننده موتور سیکلت باید وسیله را با بیمه نامه شخص ثالث بفروشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  2 0
  این از بدبختی پلیسه که این همه آدم بدون گواهینامه دارن متور سواری میکنن
 • رضا ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  0 3
  موتور باید جمع بشه از هر نظر حساب کنی ضرر آلودگی صوتی آلودگی هوا تعداد تصادفات منجر به فوت یا جراحت شدید تخلفات ناشی از سرقت آدم ربایی تجارت مواد مخدر وغیره حالا بعضی میگن خانواده‌های کم درآمد چون ماشین ندارند وسیله ایاب وذهابشونه یا وسیله درآمدشون که اگر فایده وزیان را در نظر بگیریم می بینیم ضرر پول که بیمه ها برای تصادفات موتور می دن میشه مشکل این خانواده‌ها را تامین کرد مشکل دیگر وجود سه چرخه که نه گواهی نامه میخواد نه بیمه وکلی مشکل برای مردم درست کرده مسولین یکم توجه رسیدگی کنند گرچه امیدی نیست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس