چراغ سبز قالیباف به افزایش حقوق پرستاران

رئیس مجلس با بیان این که با افزایش حقوق بی دلیل مخالفیم گفت: اما در خصوص حقوق نیروهای متخصص، به ویژه در حوزه سلامت باید حقوق به نسبت ارزش کار پرداخت شود.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف روز جمعه و در حاشیه سفر به اسلامشهر در جمع خبرنگاران در خصوص پروژه‌های عمرانی اسلامشهر گفت: کمربندی شمال شهر مشکلات اجرایی و موانع تملکی در دو بخش دولتی داشت و رئیس جمهور هم دستور آن را داده بودند اما با توجه به مباحثی که امروز مطرح شد، موانع این پروژه قطعاً برداشته و در آینده نزدیک این پروژه افتتاح می‌شود، در خصوص پروژه اتصال اسلامشهر به متروی تهران نیز بخش حفاری مترو تمام شده و ادامه حفاری باقی مانده البته تکمیل مترو تا ریل گذاری، سیستم تأسیسات و واگن‌ها مقداری زمان خواهد برد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار تغییر رویکردها در جهت ایجاد انگیزه برای حضور سرمایه گذاران در پروژه‌های مترو استان تهران شد و گفت: اگر از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه‌هایی مانند حمل و نقل به خصوص برای خطوط ریلی تهران و حومه تهران استفاده کنیم تکمیل این پروژه سرعت بیشتری خواهد گرفت.

وی ضمن تاکید بر پرهیز از هرگونه نگاه جزیره‌ای به توسعه مترو در کشور اظهار کرد: به واقع مترو یک شبکه است و وقتی مترو یک شبکه است دیگر نگاه جزیره‌ای معنا ندارد، ما در حوزه مترو تهران و حومه تهران، یک شبکه حمل و نقل شهری داریم. اگر با یک نگاه به شهرسازی نگاه کنیم، باید استان تهران یک مجموعه شهری و شبکه ای دیده شود و این طور نیست که ما یک متروی مستقل به مانند اسلامشهر داشته باشیم. حتماً مردم باید از آن استفاده کرده و ما باید اینها را یکپارچه ببینیم.

قالیباف ضمن تاکید بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام استان تهران گفت: در شرایطی نیستیم که الزاماً همه پروژه‌های نیمه تمام و پروژه‌های ۱۰ الی ۳۰ درصدی را تمام کنیم. باید در این بخش اولویت بندی کنیم و ظرفیت‌ها را بین پروژه‌های که پیشرفت ۷۰ الی ۸۰ درصدی دارند با آنهایی که ۱۵ درصد پیشرفت دارند، مشخص کنیم. لذا ما این موارد را در برنامه هفتم دیدیم که با اولویت پروژه‌های نیمه تمام، به اتمام برسد.

وی در خصوص جذب و آموزش نیروهای متخصص به ویژه در حوزه سلامت گفت: این مسئله یکی از چالش‌های امروز ماست و یکی از مسائلی که در این بخش مطرح شد؛ پذیرش برای پرستاری این بیمارستان است که خیلی استقبال نشده است. یکی از دلایل و مشکلات مربوط به موضوعات حقوقی است. در عین حالی که ما معتقدیم نباید حقوق‌های بی‌دلیل و بی‌جهت پرداخت کرد تا حقوق‌های نجومی ایجاد نشود، ولی نسبت به ارزش کار و کاری که انجام می‌شود باید موارد مدنظر قرار گیرد.

این مسئول گغت: در بحث پذیرش نیرو با اقداماتی که برای افزایش حقوق‌ها در نظر گرفته شده، ان‌شاءالله به زودی مشکل برطرف می‌شود، در این بخش کارانه، حق تخصص، نوع مالیات و سقف آن، موضوعی است که برای ماندگاری بیشتر افراد کادر درمان در این حوزه حتماً اثرگذار خواهد بود.

قالیباف با اشاره به توجه مجلس و دولت به این موضوع در برنامه هفتم توسعه، اظهار کرد: برخی از این موارد در برنامه هفتم تصویب شد و امیدواریم که مسیر شورای نگهبان را هم طی کند البته در سال ۱۴۰۲ هم موارد روشن شد. کارانه ها، حق تخصص‌ها و بحث سقف مالیات مواردی است که حتماً می‌تواند، ماندگاری و انگیزه جذب را بیشتر کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • مهدی ۱۸:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
  6 1
  من پرستارم و پشتیبان ولایت فقیه اما واقعا کار پرستاری نسبت به حقوق دریافتی بسیار ناچیز هست واگر اقدام موثری صورت نگیرد قطع به یقین نظام ما آسیب میبیند
 • ۱۹:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
  0 0
  اتفاقا یکی از دلایل به گل نشستن صندوقهای بازنشستگی، حقوق های نجومی ای است که در سیستم پرداخت حقوق ناعادلانه کشور ما به دکترها چرداخت میشود. در حالی که یک مهندس خبره در سیستم دولتی میزان دریافتی اش حدود 15 میلیون تومان است. رنج حقوق پزشکان در بیمارستان های دولتی چند صد میلیون است. با مقایسه میزان دریافتی مهندس خبره با دکتر خبره در کشورهای دیگر عمق فاجعه را متوجه خواهیم شد. وقتی نظام پرداخت مبتنی بر احساس و به دور از الگوهای صحیح باشد، نتیجه اش میشود این که کارگر از تامین حقوق اولیه زندگی اش ناتوان است ولی پزشکان در حال برج سازی هستند.
 • حسین ۰۰:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  1 0
  با سلام تنها راه مهاجرت هست واقعا حرف زیاد شنیدیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس