هشدار خرازی در مورد احتمال گسترش جنگ در منطقه

رییس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان هشدار داد: وضعیت منطقه بسیار خطرناک و بحرانی است و هر آن احتمال گسترش جنگ وجود دارد.

به گزارش مشرق، سیدکمال خرازی در دیدار با لیو جیئن چائو، وزیر بین‌الملل حزب کمونیست چین گفت: نظم جهانی آینده چند قطبی به جای تک قطبی خواهد بود و قدرت‌های نوظهور منطقه‌ای نیز در شکل‌گیری آن نقش خواهند داشت.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در بخش دیگری از دیدار همکاری ایران، چین و روسیه و کشورهای جنوب را در شکل‌گیری نظم نوین جهانی حایز اهمیت خواند و گفت: سازمان‌هایی همچون شانگهای و بریکس می‌توانند بستر خوبی برای این همکاری‌ باشند.

وی پیشنهاد داد که گفتگوهای راهبردی بین شورای راهبردی روابط خارجی و وزارت امور بین الملل حزب تداوم یابد که این پیشنهاد مورد استقبال طرف چینی قرار گرفت.

هشدار خرازی در مورد احتمال گسترش جنگ در منطقه

خرازی با ابراز نگرانی از گسترش افراط‌گرایی در کشورهای غربی، به موضوع جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه پرداخت و گفت: آمریکا و اروپا با حمایت‌ تسلیحاتی، مالی و سیاسی از رژیم صهیونیستی در کشتار کودکان، زنان، سالمندان و افراد غیرنظامی سهیم هستند.

وی هشدار داد که وضعیت منطقه بسیار خطرناک و بحرانی است و در چنین وضعیتی هر آن احتمال گسترش جنگ وجود دارد.

رئیس شورا در بخش دیگری از این نشست، بر ضرورت گسترش روابط مردمی بین ایران و چین تاکید و پیشنهاد کرد برای آشنایی مردم دو کشور با یکدیگر، صنعت گردشگری بین دو کشور توسعه یابد و نشست‌هایی به منظور گفتگوهای تمدنی بین دو کشور برگزار گردد.

لیو جیئن چائو، وزیر امور بین‌الملل حزب کمونیست چین نیز در این جلسه با تشریح دیدگاه پکن نسبت به روابط بین‌الملل، گفت: چین از نظم بین‌المللی با محوریت سازمان ملل و مبتنی بر اصول دموکراتیک حمایت می‌کند.

وی در همین حال تصریح کرد چین در برابر مداخله دیگر قدرت‌ها در امور داخلی خود مقاومت می‌کند و تسلیم سیاست سلطه‌گری دیگر کشورها نخواهد شد.

لیو جیئن چائو در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص جنگ غزه تصریح کرد: چین همواره از مردم فلسطین حمایت می‌کند و در کنار کشورهای عربی و اسلامی می‌ایستد.

وی همچنین از تقویت همکاری‌ بین دو کشور و همچنین ضرورت شناخت هر چه بیشتر دو ملت ایران و چین از یکدیگر از طریق توسعه صنعت گردشگری و برقراری گفتگوی تمدنی بین دو کشور استقبال کرد و گفت یکی از محورهای مورد تاکید رئیس جمهور چین گفتگوهای تمدنی است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • ۲۱:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
  11 5
  حرفهای این چینی نشان میدهد که شما حواستون بکشورخودتون باشه همانطوریکه میگه ما تسلیم نمیشویم ومحور دموکراتیک را سازمان ملل میدانیم شما هم اینگونه باشید .
 • ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
  4 2
  بابا جون چرا دست به دست می کنید از چه وحشت دارید یکی از مسئولین فرموده اگر اجازه داده شود ۲۴ ساعت طومار اسرائیل پیچیده می‌شود پس چرا معطل میکنید
 • ۲۲:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
  3 4
  کی ممکنه جنگ را گسترش بده،جز روسیه که بیشترین سواستفاده را میبرد(بایدن که بخاطر رای اوردن داره به سگیونیستها فشارمیاره جنگ را زودتر تمام کنید-سگیونیستها هم که درباتلاق جنگ باحماس درحال شکستند-انصارلله وحزب االه هم بخاطر ترس ازکشیدن جنگ به لبنان یمن میترسندوگهگاهی چهارتا پهپاد میفرستند به ناکجاابادوبعدش امریکا سگیونیستها تعدادی ازشون میکشند-ایران هم غرق مسایل داخلی،خارجی،اقتصادی،بیکاری،گرانی،الودگی،آب وده ها مشکلات اساسی دیگره وهراران بار گفته کاری به جنگ حماس،حزب الله وانصرالله دخالت نداره ...!؟)پس بجز ابرقدرت روسیه هیچکس جنگ نمیخواد
 • ۲۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
  16 8
  اتفاقاایران بایددرصددتقاص خون شهدای غزه باشدتاکی نظاره گرشهادت کودکان فلسطین باشیم به پیش ای شهادت طلبان ای رهروان شهیدسلیمانی ای رهروان سیدحسن نصرالله ای جهادگران فی سبیل الله اسلام درخطراست مسلمانان نبایدسکوت کنند
 • ۲۳:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
  2 3
  چین میدونه اسرائیل طرف آمریکاست پس از فلسطینی ها حمایت میکنه.دشمن دشمنت دوست توست
 • ۲۳:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
  0 2
  هشدارجنگ منطقه ایی؛.جنگ سالهاست گسترش پیدا کرده مگر باید حتمی توپ وتانک باشه نه آقا وقتی درجنگ شناختی بدون اینکه حتی اسرائیل گلوله ایی شلیک کند تمام دول عربی را تحت اشغال خود قرار داده چه نیازی به گلوله دارد .درخبری خواندم که طی دیدار پوتین وبن سلمان وقتی مترجم اشاره میکند که دردوران شوروی عربستان در۱۰۰ سال گذشته استقلال خود را بدست آورده فورا بن سلمان حرف مترجم را اجازه میخواهد اصلاح کند ومیگوید عربستان هیچگاه تحت مستعمره نبوده بلکه در۱۰۰ سال گذشته اتحادخود را بدست آورده است بمحض شنیدن این خبر کلی خندیدم وبرپرت وپلاگویی او افسوس خوردم زیرا اووخاندان پادشاهیش دهه هاست تحت اشغال آمریکا وغرب است مگر باید گلوله رها میشد الان گلوله ها زبان دیپلماتهای آمریکایی وغربی است که با تیرزبانشان برذهن شماها کل دول عربی را اشغال کرده اند ومواضع سیاسی واقتصادی شماها خودش بسیارگویاست که چه گاوی شیرده هستید .با وجود اینها گسترش جنگ بعیده
  • ۲۱:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
   1 2
   یک فیلمی بود . لورنس . بالاخره عثمانی از هم پاشید و قبیله آل سعود فیصل با کمک انگلیس برکشیده و بر حجاز حاکم شد و سعودی نام گرفت و حاکم مکه رفت اردن شد هاشمی
 • ۰۰:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
  6 4
  به جهنم از چای های دبشی که خبری ازشون نداریم که تلخ تر نیست
 • ۰۱:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
  14 4
  دیگه کی ۴۰ ساله داریم میگیم مرگ بر اسرائیل الان وقت نابودی بود که فعلا هیچ کاری نکردیم اسرائیل هم داره جولان میده و خون بازی میکنه غزه هم دیگه چیزی ازش نمونده ،حماس هم هر چقدر هم مقاوم و فداکار ولی داره به آخر خط نزدیک میشه جنگیدن با مجهزترین ارتش دنیا که حمایت قدرت‌های جهانی رو هم از نظر تسلیحاتی و سیاسی داره آسون نیست چه بخوایم چه نه مقاومت کردن حد و مرز داره و اگر اتفاقی نیفته حتما شکسته خواهد شد ،جبهه مقاومت باید سریعا اقدام کند و الا فاتحه حماس رو همین الان متاسفانه باید خوند هرچند تاسف بار ولی متاسفانه حقیقت تلخه
 • ۰۱:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
  2 11
  اسراییل تا وقتی سلاح های لازم را در دست فلسطینی ها نبینه همین روند را ادامه میده
 • ۲۳:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
  0 0
  چین تا وقتی در موقعیت دفاع و مدافع سازمان ملل ، کار درست ، که در آن با سه به دو رای هر کاری خواستن و یا آمریکا میخواد مثل غزه انجام میدهد . آب مورد نظر گرم نمیشود . میشه با این توان مدافع مظلوم با صدای بلند هم بود که دیگران بفهمند و نقش داشت . روسیه باز . در مقابل غرب و کمک تا حدی برخی در شرق . ایستاد . حالا با کمک هم فکران . نتیجه . الان بنفع کدام شد . و نه حالا بلکه از زمانی که بعد از جلسه حاج قاسم تصمیم گرفت با نیروی هوائی از سوریه دفاع کنه . و کینه غرب بارز شد
 • ۱۶:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  1 0
  دیگه به فضایی ها هم ثابت شده. چین از آمریکا می ترسه. تایوان اظهر من الشمس است. حالا دلیلش را در کنگره بعدی خواهم گفت.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس