خشم خانواده‌های اسرای صهیونیست از بی‌اعتنایی دولت نتانیاهو

در نشست «پرتنش» خانواده‌های گروگان‌ها با نتانیاهو، برخی خانواده‌ها خواهان استعفای او شدند.

به گزارش مشرق، رسانه‌های رژیم صهیونیستی، بخش‌هایی از یک نشست پرتنش میان نمایندگان خانواده‌های اسرای صهیونیست با بنیامین نتانیاهو و سایر اعضای کابینه جنگ را منتشر کرده‌اند.

شبکه‌های کان، ۱۲ و ۱۳ تلویزیون اسرائیل، گزارش‌هایی را از این نشست پرتنش که در محل ستاد ارتش و وزارت دفاع اسرائیل برگزار شد، منتشر کرده‌اند. همزمان روزنامه گاردین، بر اساس فایل‌های صوتی که از این نشست ضبط شده، نوشته است که برخی در این نشست خواهان استعفای نخست‌وزیر از مقامش شده‌اند.

در این بخش از نشست که از شبکه‌های کان، ۱۲ و ۱۳ تلویزیون اسرائیل پخش شد، خانواده‌ها با فریاد بر سر بنیامین نتانیاهو خواهان آن بودند که او و کابینه پیش از آن‌که دیر شود و شمار دیگری از ربوده‌شدگان در اسارت کشته شوند، برای آزادی باقی اسرا با حماس وارد معامله شود.

مادر یک مرد جوان بر سر وزیر دفاع فریاد کشیده و گفت: من حاضر نیستم پسرم را فدای حرفه شما کنم... قول بده پسرم و همه ربوده‌شدگان دیگر را زنده به خانه برمی‌گردانی.
به گزارش شبکه کان، برخی از خانواده‌ها با یکدیگر درگیر شدند و پس از کلنجار فیزیکی دو خانواده با یکدیگر بر سر راهکاری که می‌تواند به آزادی سریع‌تر عزیزان آنها منجر شود، محافظان امنیتی، آنها را از هم جدا کردند.

به گفته این شبکه، برخی از وزیران و مقامات ارشدی که در نشست حضور داشتند، صورت خود را با دست پوشانده بودند تا صحنه‌های دلخراش درگیری خانواده‌ها در میانه این رنج عمیق را نبینند.

بنیامین نتانیاهو به خانواده‌ها گفت: «صادقانه به شما می‌گویم آزادی یک‌باره همه آنها امکان‌پذیر نبود و این حماس بود که معامله برای رهایی همه زنان و کودکان را نقض کرد».
در این میان، ستاد خانواده‌های ربوده‌شدگان که از آغاز این بحران برپا شده، در پی نشست مشترک با اعضای کابینه جنگ در بیانیه‌ای اعلام کرد: اطلاعات دریافت‌شده حاکی است که وضعیت بقیه ربوده‌شدگان «به وخامت گراییده، خطر مرگ، آنها را تهدید می‌کند و باید راهکارهای ابتکاری برای دستیابی به معامله‌ای که به آزادی فوری آنها بینجامد، ارائه شود».
این ستاد خطاب به مسئولان کابینه جنگ نوشت: بازگرداندن سالم همه ربوده‌شدگان مسئولیت شما است.»

گفته می‌شود ۱۳۸ صهیونیست همچنان در اسارت حماس هستند.

در همین حال، روزنامه یدیعوت آحارونت اسرائیل در گزارشی نوشت: فریادهای وحشتناک در جلسه کابینه با خانواده اسرا: نتانیاهو به سؤالات پاسخ نداد. نتانیاهو به خانواده‌های اسرا گفته است امکان بازگرداندن همه اسرا وجود ندارد.

بی‌تفاوتی نتانیاهو درباره سرنوشت اسرای صهیونیست در حالی است که آزادی آنها یکی از وعده‌های دولت نتایاهو در آغاز عملیات بود.

نتانیاهو در کنفرانس مطبوعاتی گفت: بهای سنگینی را در این جنگ با کشته‌شدن نیروهایمان می‌پردازیم.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس