کنعانی

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه ایران در منطقه نیروی نیابتی ندارد، گفت که دولت آمریکا با تداوم حمایت از رژیم صهیونیستی، مسئول نهایی وضعیت تنش در منطقه است.

به گزارش مشرق، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اتهام‌های جیک سولیوان، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: اظهار نگرانی آمریکا نسبت به مقوله امنیت در منطقه در حالی که واشنگتن در حال حمایت تمام‌عیار از جنگ، جنایت و نسل‌کشی فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی در غزه و کرانه غربی است، بیشتر به یک طنز تلخ شبیه بوده و نشانه نفاق آشکار دولت آمریکا است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه امنیت در منطقه غرب آسیا مقوله‌ای یکپارچه، بسیار به‌هم پیوسته و مرتبط است، اظهار کرد: برخلاف ادعاهای مقام‌های دولت آمریکا، حضور نظامی این کشور در جغرافیای خشکی و آبی منطقه، هیچگاه امنیت‌ساز نبوده و دولت آمریکا با طرح‌ها و مداخلات غیرقانونی خود امنیت و منافع نامشروع رژیم صهیونیستی را به قیمت ناامن کردن کشورهای منطقه و نقض حقوق ملت فلسطین دنبال کرده است؛ واضح است که سرنوشت فلسطین تنها به دست مردم آن رقم خواهد خورد.

کنعانی در ادامه تصریح کرد: مسئولیت تامین امنیت در منطقه به عهده کشورهای منطقه است و در صورت عدم مداخله خارجی، با همکاری جمعی کشورهای منطقه قابل تامین است.

سخنگوی وزارت خارجه، بیان کرد: دولت آمریکا با تداوم حمایت بدون قید و شرط از رژیم آپارتاید اسرائیل و ارسال مستمر و گسترده بمب‌ها و سلاح‌های مرگ‌بار به این رژیم، مسئول اصلی جنایت‌های جنگی جاری رژیم در غزه و کرانه غربی علیه فلسطینی‌ها و مسئول نهایی وضعیت تنش در منطقه است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی، تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در منطقه نیروی نیابتی نداشته و گروه‌های مقاومت در کشورهای منطقه کاملا مستقل و بنا بر صلاح‎دید و تصمیم خود در ارتباط با امنیت کشورهای خود و یا حمایت از ملت مظلوم فلسطین عمل می‌کنند.

کنعانی همچنین با تاکید بر احترام و پایبندی جمهوری اسلامی ایران به مقررات دریانوردی بین‌المللی و نقش موثر ایران در تامین امنیت آب‌ها و گذرگاه‌های آبی بین‌المللی، فرافکنی مقام‌های آمریکایی را مفید و منجر به کاهش تنش در منطقه ندانست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  1 2
  🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥
 • ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  4 4
  بجای اینکه یمنیهای... مبارز را به جان امریکا غول بیاندازیم-بهتره به جان گاوهای شیرده بیاندازیم وتا حاکمیت کشورهای عربی نفتی وگازی دست دلقکهای عرب امریکا است اب درهاوان کوبیدن هست-باید به امریکا ،روسیه وچین بگوئیم-اگر حاکمیت(عربستان،قطر،دوبی،کویت وکشورهای نفتی گازی عرب)رابه یمن،حشدالشعبی،انصارلله... تحویل دهند یا بگذارندیمنیها...این کشورهاراتصاحب کنند-ما کاری به کشنیهای نفتی... درخلیج فارس ودریای سرخ...نداریم-یااینکه یمنیها...خودشان این کشورهای عربی راتصاحب میکنند وانوقت هست که باید التماس کنند تا نفت وگازبهشان بدهیم
  • ۱۷:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
   0 0
   لعن تبهشون باید قدرترحم روبدونن
  • alir ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
   3 0
   تو باید یکی از کار گردان های فیلم های هندی می شدی!😃😃😃. برخی سیاست و جوکت داری را با بازی رایانه اشتباه می گیرند!
 • ۱۷:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  2 2
  بابا کوتاه بیا حداقل حرفهای چند وقت پیش خودتون یادتون بیاد
 • ۱۸:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  1 2
  پس حتما دارد
 • ۲۲:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  2 2
  ایران خودش نیابتیه !

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس