کد خبر 1553180
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۵
حقوق

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ گفت: نمایندگان مجلس اصلاحاتی در لایحه اعمال خواهند کرد تا میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده، حداقل به ۲۰ درصد برسد.

به گزارش مشرق، «بهروز محبی نجم‌آبادی» عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ با اشاره به کاهش سهم نفت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ اظهار کرد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید وابستگی به نفت کاهش پیدا کند و پول حاصل از فروش نفت در زیرساخت‌ها هزینه شود؛ نباید از محل فروش نفت برای هزینه‌های جاری خود استفاده کنیم.

وی افزود: منابع پایدار که ناشی از مالیات و عوارض هستند، در لایحه بودجه سال آینده نزدیک به ۵۰ درصد رشد داشته است و این نگرانی به وجود آمده که چرا میزان درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه سال آینده افزایش یافته است.

محبی نجم‌آبادی ادامه داد: فرضیه‌هایی در افکار عمومی به وجود آمده که آیا معافیت‌های نابه‌جای مالیاتی که قبلاً وجود داشت حذف شده، آیا مودیان جدید مالیاتی شناسایی شده‌اند یا با جلوگیری از فرارهای مالیاتی، منابعی از این حیث برای کشور به دست خواهد آمد و درآمدهای مالیاتی افزایش می‌یابد.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ اظهار کرد: دولت سیزدهم در افزایش مودیان مالیاتی عملکرد خوبی داشته، به گونه‌ای که بیش از ۲.۵ میلیون مودی جدید مالیاتی را اضافه کرده و از این جهت، سهم درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه سال آینده افزایش یافته است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: تاکید ما هم بر این است که باید روند شناسایی مودیان جدید مالیاتی ادامه پیدا کند و مالیات باید بر سود افراد باشد و نباید زمینه‌ای فراهم شود که نارضایتی به وجود آید و از طبقات ضعیف جامعه مالیات زیادی اخذ شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: قطعاً دولت هم نمی‌خواهد با افزایش مالیات حقوق‌بگیران و طبقات ضعیف جامعه بر آنان فشار وارد کند؛ ما هم در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ دقت لازم را به عمل می‌آوریم و تلاش می‌کنیم که فشاری بر عموم مردم از حیث اقتصادی، وارد نشود.

محبی نجم‌آبادی ادامه داد: از نکات قابل توجه دیگر آن است که تراز عملیاتی در سال ۱۴۰۲ منهای ۴۵۴ همت بوده که تراز عملیاتی در بودجه ۱۴۰۳ به منهای ۳۰۷ همت رسیده و نشان می‌دهد کسری تراز عملیاتی بودجه ۱۵۰ هزار میلیارد تومان نسبت به سال گذشته کمتر شده که علت این مسأله آن است که درآمدهای مالیاتی و درآمدهای پایدار کشور، افزایش پیدا کرده است.

وی تاکید کرد: هر چقدر درآمدهای مالیاتی افزایش پیدا کند، کسری تراز عملیاتی بهبود پیدا می‌کند؛ مجدداً تاکید می‌کنم که قرار نیست مالیات حقوق‌بگیران برای سال آینده افزایش پیدا کند.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ گفت: مقام معظم رهبری همواره به تولید توجه و تاکید دارند و هر چقدر در کشوری تولید رونق داشته باشد، در نهایت مالیات‌های محصول تولید می‌تواند منابع پایداری را برای کشور ایجاد کند.

محبی نجم‌آبادی در واکنش به تعیین افزایش ۱۸ درصدی حقوق کارکنان دولت در لایحه بودجه سال آینده، گفت: پیش‌بینی من آن است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی اصلاحاتی در پیشنهاد دولت اعمال کنند تا میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده، حداقل به ۲۰ درصد برسد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس تاکید کرد: با وجود این، افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت با نرخ تورم سنخیتی ندارد و کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد و بر اساس قانون، میزان افزایش حقوق سالانه باید متناسب با تورم باشد؛ البته ما در قانون برنامه هفتم توسعه به دولت این اختیار را دادیم که با اعطای سبدهای معیشتی و کمک‌های غیر نقدی، از کارمندان و طبقات پایین جامعه حمایت کند که این موضوع حتماً باید اجرایی شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • ناشناس ۱۰:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  19 2
  همش وعده سرخرمن میدن ملت رو چی فرض کردن ؟؟؟
  • ۱۶:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
   2 0
   پوپولیسم شنیدی در ایران از اول ۵۷ همه پوپولیسمی بوده
  • ۱۷:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
   1 0
   تازه 20 درصد در برابر تورم 50 درصد اون هم مرکب در چند سال تورم چیزی نیست
 • ۱۲:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  2 0
  همش دم از قانون می زنید مگر افزایش حقوق برابر با تورم قانون نیست چرا به حقوق مردم می رسد همچیز را نادیده می گیرید
 • کارمند ساده ۱۲:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  1 0
  زحمت کشیدن؛ نرخ اعلامی تورم در این 15 سال اخیر یعنی از زمان روحانی تا به هم اکنون حداقل 50 درصد بوده و جمهوری اسلامی ایران به مر قانون در این رابطه عمل نکرده است و نمی کند و داد خواهی هم نیست و منتظر پل صراطیم....
 • ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  2 0
  پول ملی دیگه نابود شده افزایش دیگه فایده نداره یه فکری به حال ارزش پول بکنید
 • ۱۴:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  1 0
  تراز عملیاتی از منفی 454 به منفی 307 رسیده؟!!! یعنی هنوز کسری بودجه هست. یعنی هنوز تورم هست.
 • ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  1 0
  رهگیری کارت های بانکی که تراکنش نسبت به افراد عادی زیادتر و مبالغ بالا دارند و کسب و کار مشخصی ندارند حداقل برای کسب مالیات تقریبا به این مضمون کار خوبیست که دیده شده
 • ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  1 0
  رهگیری کارت های بانکی که تراکنش نسبت به افراد عادی زیادتر و مبالغ بالا دارند و کسب و کار مشخصی ندارند حداقل برای کسب مالیات تقریبا به این مضمون کار خوبیست که دیده شده
 • ۱۶:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  0 1
  حقوق دانشگاه آزاد خیلی خیلی کم است وابسته به دولت هم نیست بسته معیشتی بگیرد لطفا رسانه ای کنید.
 • ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  0 1
  بفکر قشر بازنشسته باشید. دستش از همه جا کوتاه است .
 • علی ۱۷:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  2 0
  افزایش حقوق سال آینده باید ۴۷درصد باشه، چرا هرسال افزایش حقوق باید بسیار کمتر از تورم اسمی باشه، پس اینجوره ماهم با ۱۰درصد ظرفیت خودمان در اداره کار و تلاش خواهیم کرد.
 • محمد ۱۸:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  1 0
  ۲۰ درصد افزایش حقوق ۲۰۰ درصد افزایش تورم
 • ۱۸:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  0 1
  چرا پلکانی نمیکنن؟ حداقل بگیر ها واقعا در مضیقه هستن
 • ۱۸:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  0 0
  هفته ای دو بار اعلام میکنن میزان افزایش حقوق کارمندان (20 درصد) اعلام شد. از اول سال تا الان تن ماهی سه بار به میزان کلی 100 درصد گران شده و لاستیک سه برابر شده. گوشت شده کیلویی یک میلیون.
 • ۱۸:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  1 0
  واقعا خسته نباشید دلاوران خستگی ناپذیر! میزان افزایش حقوق باید بیش از تورم باشد نه 1 پنجم تورم!
 • ۲۰:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  1 0
  هرچی بدن کمه ب قرآن
 • ۲۰:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  1 0
  یعنی ۲۰درصد هم زیاده؟؟؟؟
 • ۲۱:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  1 0
  خودشون میگن کمتر توقعه بازم کار خودشون میکنن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس