کد خبر 1553077
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۸
پدربزرگ راز مهدی پنجه طلا را فاش کرد

همه چیز از روزی شروع شد که سارقان گوشی موبایل دختر جوانی را به سرقت بردند. پدربزرگ وقتی در جریان سرقت از نوه‌اش قرار گرفت، به تقلید از یک فیلم پلیسی تصمیم گرفت دستگاه شنود روی موبایل نوه‌ها و فرزندانش نصب کند و همین کار او اعضای باند مهدی پنجه طلا را لو داد.

به گزارش مشرق، حدود دو هفته قبل ماموران پلیس در جریان سرقت موبایل پسری نوجوان قرار گرفتند. شاکی به ماموران گفت: همراه دوستانم به پارکی در نزدیکی خانه مان رفته بودم که ناگهان چند نفر که صورت هایشان را با ماسک پوشانده بودند به سمت ما آمدند. یکی از آنها چاقویی روی پهلویم گذاشت و با تهدید خواست گوشی موبایل گرانقیمتم را که به تازگی خریده بودم، به او بدهم. من هم از ترس جانم گوشی را به او دادم و بعد همراه همدستانش فرار کرد.

سرنخ مهم

با این شکایت، پرونده‌ای در دادسرای ویژه سرقت تشکیل شد و گروهی از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران تحقیقات برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز کردند. بررسی‌ها حاکی از آن بود که سارقان اعضای یک باند مخوف هستند که به صورت سریالی دست به سرقت گوشی موبایل پسران نوجوان، زنان و افراد سالخورده در خیابان‌های خلوت یا پارک‌ها می‌زنند. در شرایطی که تلاش برای شناسایی این باند ادامه داشت پسر نوجوان(شاکی) همراه پدربزرگش راهی اداره پلیس شدند تا سرنخ مهمی را در اختیار تیم تحقیق قرار بدهند.

پدربزرگ به ماموران گفت: چند ماه قبل سارقان، موبایل یکی از نوه‌هایم را در خیابان قاپیدند و فرار کردند. نوه‌ام که دختری جوان است پس از این اتفاق دچار ترس و اضطراب شدیدی شده بود. من خیلی فکرم درگیر این اتفاق ناخوشایند و یک روز که سرگرم تماشای یک فیلم پلیسی بودم، سکانس عجیبی را دیدم. در فیلم نشان می داد که دستگاه شنود در موبایل‌ها نصب می کنند. من هم تصمیم گرفتم دستگاه شنود خریداری کنم و روی موبایل تمام نوه‌ها و فرزندانم نصب کنم. این کار را انجام دادم تا اینکه چند روز قبل دزدان خشن موبایل نوه‌ام را در پارک به سرقت بردند. بعد از گذشت چند روز موبایل روشن شد و من به دقت صداها را گوش دادم. آنطور که فهمیدم نام یکی از سارقان مهدی پنجه طلاست.

پایان فرار

اظهارات پدربزرگ کافی بود اسرار باند سارقان فاش شد. مهدی پنجه طلا که یک دزد سابقه‌دار بود شناسایی شد و کارآگاهان دو روز قبل موفق شدند وی را در عملیاتی غافلگیرانه، به همراه ۱۱ نفر دیگر در مخفیگاهشان دستگیر کنند. اعضای این باند به اداره آگاهی منتقل شدند و تحقیقات برای کشف تمامی سرقت‌های آنها ادامه دارد.

پدربزرگ راز مهدی پنجه طلا را فاش کرد

شروع سرقت؛ ۳ ساعت پس از آزادی

مهدی معروف به پنجه طلا تخصصش سرقت گوشی است. او از جزئیات‌ سرقت‌هایشان می‌گوید.

سوابق قبلی‌ات همه مربوط به سرقت موبایل است؟

بله. هربار که آزاد می شدم دوباره سرقت هایم را شروع می‌کردم. انگار معتاد سرقت شده بودم.

آخرین بار کی از زندان آزاد شدی؟

حدود ۳ یا ۴ ماه قبل. اما درست ۳ ساعت بعد از آزادی سرقت را از سر گرفتم.

چرا به پنجه طلا معروفی؟

نمی دانم شاید چون خیلی فرز هستم. شاید هم خوشدست هستم. چون همیشه گوشی ها را در یک چشم برهم زدن سرقت می‌کنم. این لقب را بقیه سارقان روی من گذاشته‌اند. راستش را بخواهید خیلی از دزدها برای کار کردن با من، سر و دست می شکنند.

پس با باندهای مختلف کار می‌کردی؟

بستگی به سرکرده باند داشت. اگر طرف دست و دلباز بود و درصد بالایی می‌داد با او همکاری می‌کردم.

با چه شگردی سرقت می کردی؟

من معمولا گوشی طعمه هایم را می قاپیدم. طعمه ها را هم از میان زنان، نوجوانان و افراد سالخورده انتخاب می کردیم. اعضای دیگر باند اما شگرد دیگری داشتند. آنها به محض شناسایی طعمه به سمتشان می رفتند و با چاقو آنها را به قتل تهدید می کردند. سپس گوشی را می قاپیدند و فرار می کردند. من این شگرد را دوست نداشتم چون با سلاح مخالفم. فقط قاپیدن شیوه و شگرد من است.

با گوشی های سرقتی چه می کردید؟

می فروختیم به مالخران. من در این زمینه تخصصی ندارم، من فقط گوشی می قاپم و سهمم را می گیرم.

می دانی الان چطور گیر افتادی؟

شنیدم که یک پیرمرد روی گوشی نوه اش شنود گذاشته و دست ما رو شده است. خانه ای که سرکرده باند در جنوب شرق تهران اجاره کرده، پاتوق ما خلافکاران بود. در آنجا جمع می شدیم و گزارش روزانه سرقت هایمان را می دادیم. بعد هر کس سهمش را می گرفت و می رفت. گاهی بعضی افراد شب را در پاتوق می ماندند و کرایه شب ماندنشان را پرداخت می کردند. من معمولا آخر شب برمی گشتم به خانه ام.

مجردی؟

با یکی از دوستانم خانه مجردی داریم و با هم زندگی می کنیم. او اما خبر ندارد که من یک سارق حرفه ای هستم! فکر می کنم پیک موتوری کار می کنم.

اعتیاد هم داری؟

گاهی به صورت تفریحی گل می کشم اما معتاد آنچنانی نیستم. الان فقط از این ناراحتم که دوباره باید برگردم زندان. راستش از زندگی در زندان خسته شده ام و دلم می خواهد درست زندگی کنم. اینبار توبه می کنم و دور خلاف را خط خواهم کشید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • هوشنگ ۲۳:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
  18 2
  خاک بر سرت زندان یعنی سر کله زدن با یه گله گرگ کفتار سگ کرکس افعی درست زندگی کن این چه زندگی مزخرفیه تو داری ؟
  • DE ۲۲:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۸
   1 0
   البته اینبار به لطف قوه ی رهاییه اگر آزاد بشه نه بعد از چهار ساعت بلکه بعد از ۵ دقیقه شروع به قاپید می‌کنه. دست ده دزد را اگر قطع می‌کردید یازدهمین دزدی نمی‌کرد.
 • ۲۳:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
  3 8
  چطور میشه اینجور شنودها رو قطع کرد ؟
  • ۰۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
   3 1
   نمی‌خواد شنود قطع کنی فقط بگو مرگ بر آمریکا
  • ۰۹:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
   1 0
   بهتره فکر سرقت گوشی را از ذهنت دور کنی!!! فقط دیگه دزدی نکن!!!!!!!!!
  • ۱۰:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
   2 1
   میخوای دستگیر نشی؟؟؟
  • ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
   0 0
   چطور میشه اینجور شنودها رو قطع کرد ؟تو اَپ بزن شنود دیلیت بعد شنود تیلیت ! میشه فتیله پیچ میشه مشنگ میشه همراهت باز قشنگ میشه .والا. به جان جان کریه
 • ۲۳:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
  17 0
  زندان بازدارندگی نداره ،اگر احکام اسلام به درستی اجرا بشه تفاوتش قابل مقایسه نیست
  • ۰۸:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
   0 3
   میگن در عربستان پلیس پولی را پرت میکنه زمین منتظرند ببینند کی دست میزنه تا دستش قطع کنند اما کسی دست نمیکنه
 • ۰۰:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  6 0
  توبه گرگ فقط مرگ!!! تا این جماعت قاضی در آسایش هستن و حکم آبکی میدن هیچ دزدی پشیمان نمیشه شاید روزی که دزد به خونه قاضی بزنه! اون روز یک تغییری کنه شرایط
 • ۰۲:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  6 1
   آیه ۳۸ سوره مائده: "والسارق والسارقة فاقطعوا ایدیهما جزاء بماکسبا نکالاً من الله و الله عزیز حکیم؛ دست مرد و زن دزد را به کیفر عملى که انجام داده اند به عنوان یک مجازات قطع کنید، و خداوند توانا و حکیم است
 • ۰۲:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  2 0
  مرگ بر دروغگویان
 • شایان ۰۲:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  1 4
  پدر بزرگه آدم فروش
 • کاربرجدید ۰۷:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  3 1
  جالبه!!! چرا باید چنین شگردی علنی شود تا دزدها از این به بعد حواسان را بیشتر جمع کنند؟
  • ۰۹:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
   1 1
   اتفاقا این شگرد باعث ترس بیشتر دزدان میشه و هرگوشی را که سرقت میکنن فکرمیکنن سیستم شنود روش نصب است.
 • ۰۷:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  0 0
  این از موارد حصول شرایط برای قطع ید هست منتهی اژه ای برای امنیت مردم ارزش قائل نیست
 • ۰۹:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  0 0
  اگر قوه قضاییه روال صحیحی داشته باشه باید دست این مرد بریده شود
 • ۰۹:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  1 0
  وجدانا اینا چی هستن که درجامعه میگردن؟؟؟وجود زباله های کنارخیابان هم از این انگل های جامعه با ارزشتراست!
 • ۱۰:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  0 0
  دست دزد سابقه دار را ببرید قانون اسلام اگر اجرا بشه ایران گلستان میشه چرا قانون خدا رو اجرا نمیکنید شما قانونگزاران و پلیسها در پیشگاه خدا شریکجرم هستید و حتما از شما حساب خواهد کشید
 • ... ۱۱:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  0 0
  بعد سه بار زندان ادم نشده باید دستشو قطع کنید تا اثر بازدارندگی داشته باشه میرن خلاف میکنن واسه ملت ناامنی ایجاد میکنن بعد میرن زندان از بیت المال همین ملت لطمه دیده تغذیه میشن استادتر از قبل میان بیرون
 • ۱۱:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  0 0
  سوابق قبلی‌ات همه مربوط به سرقت موبایل است؟ نه رپ میخوندم گنده گو..ز میکردم زر زر میکردم پارازیت بودم و بسیجی ها و سپاهی ها را تهدید میکردم تا دیر نشده فرار کنید ....بعد خودم از ترس داخل خودم اغتشاش کردم داشتم از مرز فرار میکردم گرفتنم افتادم زندان با وثیقه و قهوه ای خوردن اومدم بیرون. حالا چرا باز گرفتنت ؟ بله. با وثیقه که آزاد شدم دوباره زر زر هایم و گنده گو... ز هایم را شروع کردم. انگار معتاد زر زر شده ام.شما توماج نیستی ؟؟ نه چطور مگه ؟؟ هویجوری .مگه بار زر زر کرده؟؟ آره معتاده چند دلاره .میخواد در ره خارج عرق و مشروب و زنا و حال و حول وطنفروشی رقاصی احتیاج به این تیتر روزنامه ها داره . تتلو میاد جاش توماج میره .خخخخخ
 • ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  0 0
  گوشی های دزدی چه می شدند؟ می رفتند امارت اسلامی طالبان و دیگر خبری از آنها نمی شد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس