کد خبر 1553023
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۰۶:۴۳

به گزارش مشرق،کانال تلگرامی منتسب به حجت الاسلام پناهیان ویدئویی با عنوان چه‌جور بازی‌هایی برای بچه‌ها مناسب است را منتشر کرد و به موضوع کودکان و سرگرمی های آن ها، نوع بازی ها و قمار پرداخت که متن آن به شرح زیر است:

بازی‌هایی که انسان را مدیر بار بیارد برای این بازی‌ها هر چقدر پول بدهید بخرید برای بچه‌هاتان اشکالی ندارد، و بچه‌ها هم هر چقدر این بازی‌ها را اجرا کنند اشکالی ندارد. بازی‌ها را به سمت قمار نبرید.

دین‌داری را از نیاز انسان به برنامه که جزیی از مدیریت است و نیاز انسان به قدرت مدیریت‌، به هنر مدیریت‌، نیاز انسان به تدبیر شروع کنیم؛ و توی بازی‌ها از مهدکودک شروع کنیم، بازی‌هایی که انسان را برنامه‌ریز بار بیارد. بازی‌ها را به سمت قمار نبرید.

قمار چه چیزی است؟

شانس‌.

مارپله‌ هیچ وقت بازی نکن.

چرا مارپله بازی نکن؟

برای اینکه اولاً تو حرکتت را برنامه‌ریزی نمی‌کنی که‌. مثل یک حمار تاس می‌اندازی. «ببینیم چی میاد!» اولین قدم برای فاصله گرفتن از انسانیت‌. بعد می‌روی توی زمین، «ببینیم کجا می‌ره!» چه‌بسا یک بازی‌ای مثل شطرنج خیلی به انسانیت، به تقوا، به دیانت نزدیک‌تر باشد؛ و دیدید حکم امام را دربارۀ شطرنج‌. شطرنج را به عنوان قمار. آخر بعضی از نفهم‌ها شطرنج بازی می‌کنند مثل منچ بازی می‌کنند. واقعاً ‌ها! می‌گوید «اینو ببریم جلو ببینیم چی می‌شه! اَ! ما رو زد.»

بازی‌هایی که به ما مدیریت را یاد بدهند، برنامه‌ریزی را یاد بدهند، این بازی‌ها ما را دارند آماده می‌کنند برای وارد شدن به زندگی جدی یعنی دین‌داری‌. بازی‌هایی که انسان را مدیر بار بیارد هر چقدر پول بدهید بخرید برای بچه‌هایتان اشکالی ندار

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس