کد خبر 1552106
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۱
رویای برباد رفته درستکار و احتمال تغییرات دیگر در کادر فنی کشتی آزاد

با انتخاب سرمربی جدید تیم ملی کشتی آزاد احتمالا تغییراتی در کادر فنی ایحاد خواهد شد.

به گزارش مشرق، "با استعفای پژمان درستکار موافقت شد" خبری که عصر روز گذشته فدراسیون کشتی آن را روی خروجی سایت خود قرار داد خبری که برای بسیاری از اهالی کشتی عجیب بود.

درست بعد از المپیک توکیو بود که به دلیل نتایج نه چندان خوب آزادکاران، علیرضا دبیر غلام محمدی را برکنار و درستکار دوست و یار چندین ساله خود را به عنوان سرمربی جدید معرفی کرد؛ انتخابی که با کارنامه درستکار انتقادات زیادی را به علیرضا دبیر وارد کرد.

* کارنامه درستکار در زمان مربیگری

پژمان درستکار حدود یک ماه بعد از المپیک توکیو تیم را به مسابقات جهانی برد و باتوجه به غیبت برخی از کشتی‌گیران مدال‌آور المپیک از جمله گیبل استیوسون غول سنگین‌وزن آمریکا، کشتی‌گیران کشورمان نتایج خوبی گرفتند. همان موقع بود که حسن یزدانی توانست دیوید تیلور را شکست داد.

رویای برباد رفته درستکار و احتمال تغییرات دیگر

تیم کشتی آزاد در مسابقات جهانی نروژ (۲۰۲۱) ۳ طلا، ۳ نقره و یک برنز گرفت تا بهترین نتیجه این سال‌های کشتی کسب شود. ایران نیز با اختلاف کم از نظر تیمی بعد از آمریکا و روسیه سوم شد.

در سال‌ ۲۰۲۲ ایران عنوان نایب‌قهرمانی را با ۲ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز) کسب کرد و در سال ۲۰۲۳ بدون حساب کردن مدال‌های روسیه کشورمان نایب‌قهرمانی را با یک طلا، ۲ نقره، یک برنز به دست آورد. نتایج امسال باعث شد تا انتقادات زیادی به کادر فنی وارد شود و علیرضا دبیر نیز تصمیم‌گیری برای ادامه کار با درستکار را منوط به بازی‌های آسیایی کند.

* رویای المپیک برای درستکار بر باد رفت

اگرچه در بازی‌های آسیایی نتایج آزادکاران خوب بود اما در مجموع مسابقات قهرمانی آسیا و جهانی، درستکار را لبه پرتگاه قرار داد تا در فاصله ۸ ماه مانده به المپیک پاریس او از تیم ملی کنار برود و محسن کاوه هدایت تیم را برعهده بگیرد.

کاوه سال‌ها در تیم‌های ملی پایه و بزرگسالان هدایت کشتی گیران را برعهده داشته و اخیرا نیز با حکم دبیر مسئولیت نظارت ویژه به تیم کشتی آزاد را برعهده داشت. او سال‌ها مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد بود. باتوجه به انتخاب کاوه بعید نیست در کادر فنی تغییراتی ایجاد و پای بزرگان کشتی به تیم ملی باز شود.

رویای برباد رفته درستکار و احتمال تغییرات دیگر

باید دید محسن کاوه با سوابقی که دارد چه نتایجی برای آزادکاران کشورمان در مسابقات کسب سهمیه المپیک و بازی‌های پاریس رقم خواهد زد.

آنچه به نظر می رسد جابجایی درستکار از هدایت تیم ملی کشتی آزاد، چندان شبیه به استعفا نبود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس