نامه هاشمی به خسروی‌وفا: به IOC و فدراسیون جهانی تکواندو اعتراض کنید

وزیر ورزش و جوانان در نامه‌ای به رئیس کمیته ملی المپیک، از او خواست اعتراض ایران به تداوم سیاست دوگانه نهادهای بین‌المللی ورزشی را به کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون جهانی تکواندو اعلام کند.

به گزارش مشرق، در پی صادر نشدن روادید تکواندوکاران ایرانی جهت حضور در مسابقات گرندپری تکواندو در انگلیس، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان در نامه‌ای به محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران، از او خواست اعتراض ایران به تداوم سیاست‌های دوگانه برخی کشورها و نهادهای ورزشی بین‌المللی را به کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون جهانی تکواندو اعلام کند.

در نامه هاشمی خطاب به رئیس کمیته ملی المپیک آمده است:

«مستحضرید که متأسفانه برای مسابقات گرندپری جهانی تکواندو در شهر منچستر انگلیس، این کشور از صدور روادید برای ورزشکاران و مربیان تیم ایران خودداری کرد که لطمه سنگینی به این تیم در روند کسب سهمیه وارد کرده است.

این حرکت، بنا به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در دیدار اخیر با جامعه ورزش مصداق بارز سیاست‌های دوگانه است که در عالم ورزش به هیچ وجه قابل توجیه نیست و ادامه آن موجب تضییع حقوق ورزشکاران و مربیان شایسته خواهد بود. لذا ضرورت دارد کمیته ملی المپیک از طریق مبادی مرتبط، اعتراض خود را به کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون جهانی تکواندو اعلام داشته و به صورت شفاف از ایشان بخواهد به نحو مقتضی در جهت جلوگیری از تضییع حقوق ورزشکاران ایرانی اقدام کنند.»

منبع: سایت وزارت ورزش و جوانان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس