ماجدی: اجازه نخواهم داد حاشیه‌ها وارد فوتبال تهران شود/ در فدراسیون فوتبال ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه جذب کردم

رئیس هیئت فوتبال تهران می‌گوید که اجازه نمی‌دهد حواشی وارد فوتبال تهران شود.

به گزارش مشرق، نشست هفتگی اعضای کارگروه ورزش حزب مؤتلفه اسلامی با حضور سید میرشاد ماجدی رئیس هیئت فوتبال استان تهران و عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال برگزار شد. در ابتدای این نشست محمدرضا تهرانی رئیس کارگروه ورزش حزب موتلفه ضمن اشاره به دیدار اخیر مدال آوران بازی‌های آسیایی با رهبر معظم انقلاب گفت: بیانات رهبری در جمع قهرمانان و مسئولین ورزش گویای آن است که ایشان احاطه و شناخت کامل نسبت به کلیت ورزش و زوایای آن دارد.

وی افزود: جامعه ورزش و مسئولین ذیربط باید فرمایشات مقام معظم رهبری را در ارتباط با ورزش قوی و ایران قوی نصب‌العین قرار دهند. تهرانی تاکید کرد: در خواست ما در کارگروه ورزش حزب موتلفه از مسئولین وزارت ورزش این است که برنامه اصولی و هدفگذاری مشخصی را جهت تحقق نظرات حضرت آقا در مورد ورزش قوی و ایران قوی داشته باشند.

در ادامه این نشست جمعی از اعضای کارگروه ورزش مطالبی را در ارتباط با فعالیت های هیئت فوتبال استان تهران از جمله چگونگی برون رفت از مشکلات و کاستی‌ها، ضرورت مبارزه با فساد، کارکرد مدارس فوتبال، نظارت بیشتر بر امور لیگ و تیم های شرکت کننده، رفع دغدغه مالی و جذب درآمد و خودکفایی هیئت، دلایل افت فوتبال پایتخت و لزوم توجه بیش از پیش به امر استعدادیابی، انضباط مالی و اداری، جدیت نسبت به تبلیغات و مواردی از این دست را مطرح کردند. اعضای مذکور در همین راستا پیشنهادات و راهکارهای را جهت تسهیل امور فوتبال هیات بیان کردند.

در ادامه این نشست سید میرشاد ماجدی توضیحات مبسوطی در ارتباط با مسائل یاد شده بیان کرد. وی در بخشی از سخنان خود گفت: قصد حضور در انتخابات هیات را نداشتم اما وقتی دیدم کسانی ادعای ریاست بر فوتبال تهران را داشتند که نه تنها فوتبالی نبودند که فوتبال تهران را هم نمیشناختند.نهایتا پس از مشورت با جمعی از دوستان و استخوان خرد کرده های فوتبال، دقیقه نود وارد میدان شدم. واقعیت این است که طی مدت حضور در هیات به این نتیحه رسیدم که واقعا سازمان بدون ساختاری را تحویل گرفته ام.وی ادامه داد: از بدو ورود سعی کردم به مسائل مالی سر و سامان بدهم. عده ای از کارمندان هیات کمترین حقوق را در یافت می کردند. طبیعی است این مسئله باعث شده بود برخی از اعضا قدیمی که دیگر حضور ندارند مسیر ناصوابی را پیش بگیرند. به عنوان مثال، فردی در دبیر خانه پوز شخصی داشت و مسائل مالی مسیردقیق و درست را طی نمی‌کرد. البته در زمان سرپرستی آقای براتی بعضی تغییرات اعمال شده بود .در هیات فوتبال تهران با آن همه گستردگی و حجم کار هفته ای سه روز فعالیت می کردند در حالیکه الان بنده و همکارانم تمام ایام هفته و تا پاسی از شب فعالیت می کنیم باز هم وقت کم میاریم. در طول همین مدت کوتاه سعی کردم امور جاری را از رفیق بازی خارج و فعالیت ها را مطابق استانداردهای مرسوم تعریف کنم. در بحث مربوط به نیروی انسانی نیز در صدد هستیم نیروهای جوان و تحصیلکرده را بیش از پیش تقویت و هیئتی پویا و به روز داشته باشیم.هیات نیروهای خوبی دارداما از آنها استفاده بهینه نشده بود که ما سعی کردیم در همین مدت کوتاه امور اداری را ساماندهی کنیم.

وی در ارتباط با فوتبال تهران خاطرنشان کرد: فعالیت‌های هیئت و فوتبال استان تهران در دوره ریاست گذشته از هم گسیخته و بی نظم بوده و تمام تلاش من و همکارانم این است که بتوانیم سروسامان درست و اصولی به مسابقات لیگ و فعالیت تیم ها بدهیم. در همین راستا تلاش داریم کیفیت را جایگزین کمیت بکنیم. دلیلی ندارد این همه تیم و پراکندگی آنها را داشته باشیم اما از کیفیت خبری نباشد. اجازه نخواهم داد حاشیه‌ها وارد فوتبال تهران شود چطور که وقتی متوجه شدم در مسابقات لیگ درگیری و چاقو کشی شده با مسئولیت خودم و با حمایت کمیته انضباطی تیم های مربوطه را از ادامه مسابقات محروم کردیم.

عضو هیئت رییسه فدراسیون فوتبال در رابطه با جذب اسپانسر و تقویت بنیه مالی هیات تصریح کرد: زمانی که سرپرست فدراسیون شدم تنها ۱۸۷ میلیون در حساب بود طی ۷ ماه مدیریت توانستم حدود ۲۰۰ میلیارد جذب کنم زمانی هم که از فدراسیون می‌رفتم بیش از ۷۰ میلیارد در حساب پول داشتیم، بنا براین راه جذب امکانات مالی و اسپانسر را خوب می‌دانم لذا سعی خواهم کرد در هیئت فوتبال تهران هم مشکل مالی نداشته باشیم.در همین راستا به جامعه فوتبال اطمینان می دهم طی ماه‌های آینده ساختمان مناسب و آبرومندانه ای برای هیئت تهیه خواهیم کرد.

ماجدی در پاسخ به این پرسش که با توجه به انتخابات پیش روی فدراسیون فوتبال آیا نامزد احراز ریاست فوتبال هم خواهد شد، گفت: در حال حاضر تنها به هیئت فکر می‌کنم و تمام اهتمام و جدیت خود را مصروف پیشبرد فوتبال تهران خواهم کرد. تلاش می‌کنم فوتبال پایتخت را به هیئت قابل قبولی تبدیل کنم البته این اقدامات به تنهایی انجام نمی‌گیرد بلکه همکاران من در راستای دستیابی به اهداف مورد نظر بنده را یاری می‌دهند ضمن اینکه از بزرگان فوتبال نیز راهنمایی و مشورت می‌گیرم.

اینکه گفته می شود فوتبال تهران افت کرده به این دلیل است که اقدامات درخور و مناسبی در جهت اعتلای آن صورت نگرفته، ما استعدادهای فراوانی داریم که لازم است شناسایی و مورد حمایت قرار گیرند. آنقدر در کشور استعداد داریم که می‌توانیم سه تیم ملی مجزا و قدرتمند داشته و در سطح آسیا و جهان مطرح باشیم. برای این منظور لازم است افراد متخصص در امر استعداد یابی را به خدمت بگیریم تا نخبه‌های آینده ساز فوتبال کشف و مورد حمایت قرار گیرند. وظیفه خود می‌دانم در این راستا مسیر دلالی در فوتبال و جذب غیرمعمول بازیکن را مسدود و ورزشکاران را از طریق سیستم تعریف شده و علمی جذب کنیم.

عضو کمیته فنی کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به مدارس فوتبال تاکید کرد: اغلب مدارس فوتبال ثبت شده و دارای مجوز هستند با این وجود تعدادی مدارس ثبت نشده هم داریم که در نظر داریم تکلیف آنها را روشن کنیم. اجازه نخواهیم داد فساد و تبانی در فوتبال استان تهران مجال رشد پیدا کند. اینکه مجوز تیم های دسته دوم و سوم میلیادری خرید و فروش شوند یا فوتبال پیشکسوتان چند لیگ داشته باشد تعجب انگیز است. مواردی از این دست یعنی اینکه شیرازه امور از هم گسیخته و مشکلات زیادی وجود داشته؛ اما ما اجازه نخواهیم داد فوتبال تهران با چنین مواردی در آینده حرکت کند و سعیمان در ارزان سازی است که ان‌شاءالله با حمایت همه دست اندر کاران انجام شود.

ماجدی در پایان از اعضای کارگروه ورزش و چهره‌های شاخص رسانه‌ای حاضر در جلسه خواست تا در راستای پیشبرد اهداف و برنامه‌های فوتبال تهران خصوصاً بحث اشاعه اخبار و رویدادهای این ورزش در پایتخت، هیئت را یاری دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
  7 0
  از کدوم منابع 200 میلیارد کسب کردید ؟ اگر اینهمه منابع دارید پس چرا داوران مثل زمان تیر و کمان از عادی ترین وسایل داوری که دهفون هست بهره مند نیستن؟ اگر اینهمه منابع دارید پس چرا پول ویلموتس رو از جیب بیت المال پرداخت کردید؟
 • ۲۱:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
  0 0
  هزینه دو سال قرارداد امثال مهدی ترابی!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس