رئیسی

رئیس جمهور در آیین افتتاحیه مترو پرند گفت: امید را با حرکت جهادی و بسیجی باید در دل مردم افزون کنیم.

به گزارش مشرق، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور امروز صبح پنج شنبه ۹ آذر در آیین افتتاحیه مترو پرند اظهار کرد: آذر ماه سال قبل وعده دادیم که طی یک سال پروژه مترو پرند افتتاح شود، که امسال بیشتر از آنچه که وعده داده بودند را داریم افتتاح می کنیم، قرار بود ۲۰ کیلومتر در یک خط افتتاح شود که الان ۴۰ کیلومتر در دو خط افتتاح شده است.

وی گفت: صدق وعده در مردم امید ایجاد میکند، توسعه حمل و نقل یکی از ضروریات توسعه یافتگی در هر منطقه‌ای است. قریب ۵۰۰ هزار نفر جمعیت که اگر بخواهند به تهران سفر کنند قاعدتا این سفر هر چه ارزان تر و ایمن تر باشد مورد تاکید می‌باشد.

آیت الله رئیسی بیان کرد: آقای زاکانی اشاره کردند که در این مدت چند تا ایستگاه به تهران اضافه شده است، از ایشان و تمام افرادی که زحمت کشیدند تشکر می‌کنم، تسهیل رفت و آمد به تهران و در مرکز بسیار اهمیت دارد.

رئیس جمهور افزود: ان شاءالله بتوانیم علارغم تمام تحریم هایی که دشمن داشته است بتوانیم ما مصمم هستیم که راه پیشرفت را طی کنیم. قطار پیشرفت در حال حرکت است. دشمن هم نمی تواند این حرکت را متوقف کند.

وی افزود: روحیه جهادی مهم است، بسیجی هیچ مانعی را جلوی روی خودش را به رسمیت نشناسد. در مسیر به من میگفتند که طی سالهای گذشته سالی دو سه درصد بیشتر پروژه پیشرفت نداشته است. البته من تشکر میکنم از همه افرادی که طی این سال ها برای این پروژه کار کرده است، ولی سوال این است که آیا نمی شد زودتر این کار انجام شود؟ بله قطعا کار می توانست زودتر از این صورت بگیرد.

رئیسی بیان کرد: سخن ما با همه ین است که تلاش کنند پروژه‌ها زودتر به بهره برداری برسد. این امید را در مردم بیشتر می‌کند، مردم ببیند پروژه‌ای ۱۰ یا ۲۰ سال پیشرفتی نداشته این ناامیدی ایجاد می‌کند. امید را با حرکت جهادی و بسیجی باید در دل مردم افزون کنیم.

وی دادمه داد: با همین تلاش و جدیتی که امروز تلاش کردید باید کارهای دیگری که برای توسعه منطقه لازم است دنبال کنید، کار بسیار شده و کار هم باید بسیار شود. رهبر ما به ما فرمودند که خستگی و نا امیدی هرگز، کار بسیجی با روحیه خستگی ناپذیری باید ادامه پیدا کند.

رئیس جمهور افزود: این همدلی که بین نیروها وجود دارد خیلی ارزشمند است، به جای اینکه توان نیرو صرف درگیری بشود، الان تمام نیرو و توان صرف سازندگی در کشور است. مردم هم پذیرش ندارند که مسئولین در حاشیه باشند، متن گره گشایی از کار مردم است. متن حل کردن مسائل در زندگی مردم است. مردم از اینکه مسئولین در متن حرکت کنند خرسند می شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 33
 • ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
  26 4
  منظور از پیشرقت سفره های کوچک مردم و سعود تورم و افزایش سن بازنشستگی خوردن حق کارگر در حقوق سالیانه و...با وجود مسئولین بیکفایت نیلزی به دشمن خارجی نیست
  • ۱۳:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
   4 2
   چقدرم هست خ
  • ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
   18 3
   کدوم پیشرفت تواین ۴۰ و خورده ای سال فقط پس رفت داشتیم نه پیش رفت
  • ۱۷:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
   4 15
   خیلی بی انصافی. اگه چشم بینا داشتی این همه پیشرفت و خودکفایی رو توی این ۴۵ سال میدیدی...چشمانت پرازخاک بشه اگه میبینی و عمدا انکار میکنی
 • ۱۲:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
  25 2
  این دشمن رو بهتون یاد نمیدادن ایتهمه بیکفایتی و خیانت در چند دهه توسط افراد مختلف به اسم مسئول به مملکت و به ملت و به امام و شهدا و اسلام رو گردن کی مینداختیت
  • ۱۳:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
   7 14
   رای کنسرتی یادت نره
  • ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
   6 13
   درد و بلات بخوره توی کاسه سر اون که سرتاپای وجودش حاشیه بود و دورویی و شارلاتان بازی و ...!
 • ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
  19 2
  محض رضای خدا گوشت را ارزان کنید یک کیلو گوشت بخریم آهو آهو آهو
  • ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
   5 20
   هنوز اثر رای کنسرتی و رفع حصری مونده
 • ۱۳:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
  20 4
  زکی ، دو کلمه هم بشنو از این
  • ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
   4 14
   سوختی
 • ۱۵:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
  14 2
  ایران سال 1978 دو و نیم برابر کره جنوبی درآمد ناخالص ملی داشت سال 2022 درامد ناخالص ملی کره 13 برابر ایران بود
  • ۲۰:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
   2 8
   البته بخش زیادی از درآمد ایران هم از طریق واگذاری کشور تامین شده بودها
 • ۱۶:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
  16 3
  حاجی لطفاً قطار حقوق ها رو هم راه اندازی کن به والله دیگه نمی‌شه با این حقوق ها زندگی کرد سال قبل که سال قبل که همه قطارها حرکت کرد خصوصاً تورم ترمز قطار حقوق کارگر وبازنشسه کشیده شد یعنی کودتا کرد دولت محترم علیه کارگر وبازنشسته الان چندین سال قطار حقوق از تورم عقب تر است عزیز بخدا بسه دیگه مثل روحانی شدی خودت خبر نداری ان شا الله که اولین رئیس جمهور تک دوره آیی نشی
 • حمید ۱۹:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
  23 3
  جناب آقای رئیس جمهور دستاورد ۲۶ ماهه تلاش حهادی و انقلابی جنابعالی و همکارانتان : چاپ ۵۰۰ همت پول، رشد ۱۴۶٪ قیمت خوراکیها، افزایش ۱۴۵ ٪ قیمت مسکن ..و افت شدید سرانه مصرف اقلام اساسی مردم نظیر گوشت و مرغ و . . . یالعجب قطار پیشرفت شما عجب سرعتی دارد؟
  • ۲۰:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
   3 13
   اولا الکی آمار نده دوما هنوز اثر رای رفع حصری مونده
  • حمید ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
   1 3
   صحبت از پژمردن یک گل نیست جنگل را بیابان می کنند عزیز برادر، همه آمار و ارقام از سوی مرکز آمار دولت اعلام گردیده است.
 • ۰۷:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
  0 3
  مهمترین ضعف های این دولت محترمی که خودمون بهش رأی دادیم این بود که با شعار دولت فراجناحی باقیمانده های دولت روحانی رو در برخی از دستگاهها حفظ کرد و تنها به تغییر در رأس اون دستگاهها بسنده کرد خوب همون ها دارن کارشکنی میکنند که تعهدات این دولت به مردم به نتیجه نرسد / از دیگر ضعف های این دولت این هست که با پیروی از سیاست سفارشی بدخواهان بنفش که در پایان دولت خودشون شعار عدم دخالت دولت در قیمت گذاری و عدم قیمت گذاری دستوری و حمایت یکجانبه از تولیدکننده رو دنبال می‌کردند متأسفانه به جایی رسیده که ما مردم گمان میکنیم که دولتمردان محترم بجای نظارت بر قیمت ها فقط نظاره گر اون هستند و تولید کننده ها بعضا هر قدر که دلشون خواست با شیب ملایم !!! دارن قیمت تولیداتشون رو بالا می‌برند و دود پیروی از این سیاست غلط داره می‌ره تو چشم مصرف کننده و مردم / با شیب ملایم !! کمر مردم تو گرونی داره خم میشه آقایون مسئولین فقط دم انتخابات یاد مردم نباشید / اینقدر صبر مردم رو امتحان نکنید فنر صبر مردم از جا در بره تبعات جبران ناپذیری خواهد داشت
 • ۰۹:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
  5 0
  چیزی که از حرف مسئولان برداشت میشه اینه که دشمن داره کشور رو اداره میکنه، این حرف ها اعتبار خودتون رو میاره پایین، زشته انقدر دشمن دشمن نکنید. دشمن کارش دشمنی هست ولی شما مسئولیت گرفتید که بگید دشمن نذاشت ما کار کنیم؟!
 • ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
  7 0
  اینقدر ملت را نرنجانید مردها را شرمنده خانواده ها نکنید
 • ۱۶:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
  4 0
  این قطار پیشرفت چی هست ؟ تورم و فساد و فقر و بیکاری شامل پیشرفت قطار نمی شن؟ اول هفته یه بطری شیر میخری 25 هزار تومان اخر هفته میشه 30 هزار تومان.گوجه فرنگی شده هم قیمت دلار بعد شما از قطار پیشرفت صحبت میکنید؟؟
 • ۰۱:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  4 0
  آقای ریسی این مسیری که شماها دارید میرید فقط ثروتمندان رو پولدارتر میکنید این انقلاب و مملکت واسه سرمایه دار ها نیست کاش اینو میفهمیدی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس