کد خبر 1551406
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۸
محسن مهدیان

دوقطبی غیراز اختلاف است. دوقطبی تقابل با اهریمن است. یعنی دشمنی تمام‌عیار با نماینده طاغوت. با این توضیح ساده، هم اختلاف داریم و هم دوقطبی. اشکال جایی است که اختلاف جای دوقطبی‌های حقیقی قرار می‌گیرد.

به گزارش مشرق، محسن مهدیان طی یادداشتی در روزنامه همشهری نوشت: راز دوقطبی‌های توهمی مثل بسیجی-غیربسیجی در ایران و دوقطبی شیعه- سنی در منطقه چیست؟ چطور از این دوقطبی‌ها عبور کنیم؟ آیا هر نوع دوقطبی‌ای مذموم است؟

اولا، ۲مقدمه:

مقدمه اول: دوقطبی چیست؟ دوقطبی غیراز اختلاف است. دوقطبی تقابل با اهریمن است. یعنی دشمنی تمام‌عیار با نماینده طاغوت. با این توضیح ساده، هم اختلاف داریم و هم دوقطبی. اشکال جایی است که اختلاف جای دوقطبی‌های حقیقی قرار می‌گیرد.

اما این نوع دوقطبی چطور شکل می‌گیرد؟ گم کردن دشمن اصلی.

مقدمه دوم: بدون شک یکی از مهم‌ترین گزاره‌های پربسامد در سخنان امام و رهبر معظم انقلاب پرهیز از دوقطبی‌سازی‌ است؛ چرا؟ دوقطبی‌سازی بغایت وحدت‌شکن است و از این‌رو شیطانی‌ترین اقدام برای تفرقه و ازهم‌پاشیدن جبهه حق است. ثمره دوقطبی‌سازی‌ گم کردن دشمن اصلی است.

با این دو مقدمه نگاهی به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با بسیجیان داشته باشیم.

یکم، فرمودند: طوفان‌الاقصی دوقطبی‌های غلط مثل عرب-غیرعرب و شیعه- سنی را از بین برد و جای آن ‌را به دوقطبی حقیقی تسلیم- مقاومت داد.

طوفان‌الاقصی دشمن اصلی را با تمام ابعادش جلوی چشم آورد. رهبری فرمودند: ۷۵سال جنایت صهیونیست‌ها امروز به‌صورت فشرده در ۵۰روز پیش روی ماست. بروز و ظهور این دشمن حقیقی باعث شد جبهه مقاومت یکدست شود تا آنجا که امروز مقاومت شیعی در دفاع از اهل‌سنت غزه، هم‌عهد و هم‌قسم شده‌اند.

دوم، رهبر معظم انقلاب خطاب به بسیجیان فرمودند: از دوقطبی‌های کاذب پرهیز کنید. کسانی که دین و انقلاب و ولایت‌فقیه را قبول دارند ولو اختلاف سلیقه داشته‌باشند، برادران شما هستند.

و در ادامه یادآور شدند: آنجا که سیل آمد بسیجی‌ها نپرسیدند قومیت و سلیقه سیاسی‌ات چیست؛ رفتند و به مردم خدمت کردند.

این دو جمله تصریح دارد که دشمن واقعی بین مردم نیست... دوقطبی را اینجا نباید ساخت... .

اما آیا هر نوع دوقطبی‌ای مذموم است؟ رهبرمعظم انقلاب در همین دیدار به فهم و شناخت از دشمن در ابعاد جهانی اشاره می‌کنند. صف‌بندی اینجاست. بنابراین دوقطبی اصیل هم داریم. دوقطبی انقلابی و ضدانقلابی که پیش‌تر رهبرمعظم انقلاب بدان اشاره کرده بودند، یک نمونه است. جامعه ایرانی ما با همه اختلاف سلیقه‌ها و شدت و ضعفش، انقلابی است و باید مقابل ضدانقلاب که شمشیر به روی این خاک و ملت کشیده است، یکدست شود.

دوقطبی اصیل در انقلاب همان دوقطبی تاریخی حق و باطل است. دشمن اصلی شناخته شود، دوقطبی‌های توهمی رنگ باخته و جای خود را به دوقطبی‌های حقیقی می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
  35 7
  هر کسی بین دوقطبی حق و باطل ، خیر و شر وسط قضیه بازی کنه منافقه یعنی در ظاهر لباس حق پوشیده و در باطن تفکر باطل دارد که این گروه از نظر قرآن کریم منافقان هستند، منافقین از کفار بدترند
  • تک تیرانداز ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
   31 2
   دقیقا. چون بلد نیستن دو قطبی رو مدیریت کنن بقیه رو هم فراری می دن. دو قطبی شده برای اینها تابو. اصلاحطلب ها از تحریم می ترسن٬ اصولگراها از دو قطبی.
  • ۱۰:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
   0 26
   تک تیرانداز اول و آخرت حرفت با هم نمیخونه، دو قطبی کار شیطان هست و این که میگی دو قطبی مدیریت یعنی همان شیطان! کمی در افکارت تجدید نظر کن البته اگر خودت نمی‌خواهی دوقطبی شیطانی درست کنی تحت ادبیات مشنگ!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس