بن‌گویر خواستار ورود غیرقانونی صهیونیست‌ها در ۲۴ ساعت شبانه‌روز به مسجدالاقصی

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی ضمن حمایت از ورود غیرقانونی صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی، با ارسال نامه‌ای به مقامات امنیتی تل‌آویو خواستار حمایت از یورش‌های ۲۴ساعته شهرک‌نشینان به صحن‌های مسجد شد.

به گزارش مشرق، «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی خواستار اجازه دادن به شهرک‌نشینان برای ورود غیرقانونی به مسجدالاقصی در همه ساعات شبانه‌روز شد.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» گزارش داد: بن گویر نامه‌ای به اعضای راستگرای کنست فرستاد و در آن نوشت که «کابینه امنیتی باید برای بحث درباره بازکردن مسجدالاقصی به روی یهودیان در ۲۴ ساعت شبانه روز، هفت روز هفته، با امکان عبادت در آنجا و... فوراً تشکیل شود».

بن‌گویر در این نامه ابراز امیدواری کرده که وزرای حزب «لیکود» به رهبری «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و حزب «صهیونیسم مذهبی» به رهبری «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی او در کابینه امنیتی از این اقدامات حمایت کنند، «حتی اگر آن‌ها شخصاً مخالف ورود یهودیان به مسجدالاقصی باشند».

این روزنامه صهیونیستی درباره این نامه نوشت: خوشبختانه تغییر وضعیت موجود در مسجدالاقصی حداقل در حال حاضر در زمره صلاحیت‌های بن‌گویر نیست و تجربیات قبلی نشان می‌دهد که بعید است وضعیت فعلی تغییر کند.

هاآرتص در ادامه گزارش داد: اخیراً نتانیاهو هشدارهای سرویس‌های امنیتی رژیم صهیونیستی در مورد مسجدالاقصی را جدی گرفته و تلاش کرده تا شعله‌های آتش درگیری را آرام کند.

تلاش‌های این وزیر صهیونیست جنجالی برای افزایش درگیری‌ها در قدس در حالی انجام می‌شود که خاخام اعظم شهرک‌نشینان یورش به مسجدالاقصی را ممنوع می‌داند و آن را مقدس‌ترین مکان برای یهودیان معرفی کرده است؛ فتوایی که اکثر یهودیان اسرائیل به آن پایبند هستند.

در مقابل این عقیده، گروه‌های راست‌گرا در کابینه نتانیاهو با هدف ایجاد معبدی یهودی در مسجدالاقصی، خواستار یورش به آن و برپایی مراسم در آنجا هستند.

روز گذشته، دوشنبه همزمان با سومین روز عید یهودی موسوم به «سوکوت»، صدها شهرک‌نشین صهیونیست تحت تدابیر شدید امنیتی و با حمایت نظامیان رژیم اشغالگر وارد صحن‌های مسجد الاقصی شدند و ضمن انجام اقدامات تحریک‌آمیز علیه مسلمانان، اقدام به برپایی آیین‌های تلمودی کردند و در نزدیکی باب‌السلسله با نمازگزاران فلسطینی درگیر شدند.

عید سوکوت آخرین عید از اعیاد سه گانه یهودیان است که از ۲۹ سپتامبر آغاز شده و تا ششم اکتبر ادامه می‌یابد. این عید هفت روزه به عید سایبان‌ها نیز معروف است و یادآور زمانی است که قوم بنی اسرائیل در بیابان سرگردان بود.

حمایت بن گویر از تداوم ورود غیرقانونی شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی علاوه بر محکومیت‌های اسلامی و اعتراض کشورهای عربی، موجب آن شد که وزیر جنجالی صهیونیست‌ها از شرکت در جلسه امنیتی کابینه نتانیاهو که رو یکشنبه برگزار شد نیز محروم شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس