سازمان بازرسی در باشگاه‌های لیگ برتر/سقف قرارداد دردسرساز می‌شود؟

با ورود سازمان بازرسی کل کشور قریب به ۱۱۸ میلیون دلار به بیت‌المال بازگشت.

به گزارش مشرق از رسانه قوه قضاییه، رؤسای سازمان‌های «بازرسی» و «ثبت اسناد و املاک»، ضمن ارائه گزارش‌هایی در زمینه کمک عدلیه به بازگشت وجوه به بیت‌المال و همچنین کمک دستگاه قضا به حوزه مالی و درآمدی دولت، بخشی از اقدامات صورت گرفته اخیر در این حوزه‌ها را بیان کردند.

در همین راستا، خداییان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، گفت: اخیرا با ورود سازمان بازرسی به موضوع یکی از قراردادهای مربوط به افزایش تولید نفت در یکی از میادین مشترک، مشخص شد با وجود آنکه پیمانکار به برخی از تعهدات خود عمل نکرده و نتوانسته تولید را به میزانی که در قرارداد وجود داشت افزایش بدهد، اما مبلغ قرارداد را دریافت کرده است. در نتیجه بررسی‌های صورت گرفته از سوی سازمان بازرسی و همکاری مسئولان فعلی شرکت نفت فلات قاره، حدود ۱۱۰ میلیون و ۲۷۲ هزار دلار (قریب به ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان) از پیمانکار گرفته شد و به بیت‌المال بازگشت.

خداییان، افزود: همچنین در نتیجه ورود سازمان بازرسی به موضوع قرارداد منعقده در خصوص انجام تعمیرات بخشی از یکی از پالایشگاه‌های کشور، «مبلغ» و «زمان» اجرای قرارداد کاهش یافت و از این طریق، حدود ۸ میلیون دلار به بیت‌المال بازگشت.

هفته گذشته و در پی ورود اثربخش سازمان بازرسی کل کشور به فرآیند واگذاری سهام دولت در پتروشیمی باختر و بازگشت مبلغی بالغ بر ۱۹ هزار میلیارد تومان به بیت‌المال، وزیر نفت با ارسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از پیگیری‌های صورت گرفته، قدردانی به عمل آورد.

آورده ۲۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی سازمان ثبت برای خزانه دولت

بابایی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک نیز اظهار کرد: با درآمد وصولی ۳۶ هزار میلیارد ریالی طی ۶ ماه نخست سال جاری، به صورت ماهیانه ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد برای خزانه دولت ایجاد شد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک، گفت: همچنین در راستای کمک به نظام بانکی کشور، طی ۶ ماه نخست سال جاری، بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان وصول معوقات بانکی صورت گرفت که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد؛ به عبارتی دیگر، از این طریق به صورت ماهیانه ۴ هزار میلیارد تومان به وصول معوقات بانکی کمک شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 1
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۲۰:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۱
    1 0
    سریعا اعلام کنید که این شرکت ها را چه کسی تایید صلاحیت کرده است؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس